Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák nektek volt...

Császáros anyukák nektek volt cső vezetve a méhetekbe aminek a végén egy tasak volt, ebbe fojt a műtét utáni vér, váladék? Ha igen meddig? Mitől függ kinek van kinek nem?

Figyelt kérdés
Bocs ha bután fogalmaztam,de akinek volt az érti! Nekem volt,de a körülöttem lévő császáros kis mamiknak nem,pedig hatan voltunk egy szobában.

2012. márc. 19. 15:00
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, és a vágás alá vezetik a cső végét, nem a méhbe. Sz@r volt mindenhová hurcolni... :S
2012. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Bennem 2napot volt(3,5napot voltam a kórházban),nem fájt de nagyon zavart,és hátráltatott. Meg zavart hogy mindenki nézte mi az! Biztos oka volt hogy kaptam,a lényeg hogy nagyon hamar helyrejöttem!
2012. márc. 19. 15:34
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Dréncső.

Az én dokim finoman fogalmazott: Az átlagosnál vastagabb hasfal miatt kaptam (magyarul sok a háj). Nem a méhben van, hanem a hasfalban. Csak egy biztosíték, hogy tutira kiürüljön, ami nem oda való. Inkább, mint egy műtét utáni gyulladás.

2012. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem orvos Függő!

Kivették az epém, pisi katétert nem kaptam, viszont az oldalamon lévő sebből kiállt a cső zacsival. Császárnál pont fordítva.

2012. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Mennek a zöld kezecskék. A 13astól megkaptam a pontos választ! Ezek szerint nem kórház,és nem is orvos függő. Magyarán a hájas kismamák kapják. Nekem nem ciki kimondani,mert sajnos van rajtam felesleg,és leginkább a hasamon.
2012. márc. 19. 16:21
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy beleszólok, de nem a "jobban táplált" kismamik kapják, én is kaptam, pedig 56 kg-ról 64 kg-ra híztam az egész terhesség alatt. Valószínűbb, hogy prevenciós cél vezérli az orvosokat ilyenkor. Egyébként tényleg kellemetlen volt :(.
2012. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

A pontos válasz azért még szerintem függőben.

Én szülni 60 kilóval mentem, és 8 kilót szedtem fel terhesség alatt. Szülés után másnapra mínusz 10 kiló volt rajtam és volt dréncsövem.

Műtétek után sokszor beteszik, akárhová - ha lábat műtenek, akkor lábba (vékony hájmentes lábba is).

A dréncső el vezeti a felesleges váladékot, akár vékony, akár kövér vagy. Erre bizonyára más technika is létezik, így nem mindenkinek teszik be.

2012. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Oké akkor nem a háj miatt,de legalább tudom minek volt ott!
2012. márc. 19. 16:32
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem a háj miatt rakják be. Engem 15 évesen műtöttek, voltam kb 43 kg. Mikor császároztak, akkor sem volt rajtam túl sok pluszban, szülés után 1 nappal voltam 53 kg. Szóval szerintem orvosfüggő. Nálunk annyit változik a dolog, hogy minden császáros anyuka kap, csak van akinek 1, van akinek 2 napig hagyják bent. Szerintem máshol is orvos függő ez a dolog. :)
2012. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk mindenki kapott. Nem volt súlyfüggő. Énrajtam volt felesleg, a szobatársamon nem és ugyan úgy kaptunk. Nekem azt mondták, hogy azért van, hogy biztosak legyenek abban, hogy nem folyik rossz helyre a "cucc". Nekem nem egész 1 napig volt.
2012. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!