Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekem 4 éves lesz a kislányom...

Nekem 4 éves lesz a kislányom és nem értem itt a sok kiírást a kismamáknál. Mit jelent hogy 36+2 hetes, meg 37+3 hetes? Ezt mióta számolják így? én mindig csak 4hetes,10hetes 26 hetes stb voltam.

Figyelt kérdés
ez vmi új számítás?
2009. jún. 11. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A + jel után a napot írják.Hogy pl. én 27 hetes vagyok, és hat napos.Tehát holnap töltöm a 28 hetet.
2009. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én soha nem írtam így terhesség alatt de állítólag 34 hetes és 4 napos-t jelent
2009. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jaaaa,?? ennyire részletesen, én ha elmúltam 28 akkor 29.:))napra pontosan?hmm
2009. jún. 11. 10:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kalkulátorok a napot is kiszámolják, nem csak a hetet, biztos ezért írják így a kismamák.
2009. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért "tudják" ilyen pontosan , mert 1. 4d-s uh-n szoktak általában ilyen "pluszokkal" dobálódzni a dokik a számítógépes mérések alapján, hogy pl. 35 hetes 3 napos a baba, és akkor a kismamik is így számolják tovább 2. "Pontos" dátumot jelöl meg a nődoki, ugyanígy uh-n vagy naptár alapján. Ezek az adatok viszont sosem lehetnek pontosak, mert egy magzat "életkora" sok mindentől függ, amit nem lehet 100%ra beállítani. (pl. beágyazódás napja, ami ugye objektíve megmondhatatlan)

2009. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Minden UH-os papíron rajta van, hogy x hét y napos terhességnek felel meg.

Mivel én pl. március 8-ra voltam kiírva, ez ugye vasárnap volt, tehát mindig a vasárnap, volt a fordulónap.

2009. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
54%
Feltehetnék egy kérdést, ami a kérdéshez kapcsolódik? Kismamakent se tudom pontosan, hogy ha naptar (mensi) szerint juni 29-re esik a 40. hét, ultrahang szerint pedig juli 8-ra írtak ki, akkor most 37+3 vagyok (juni 29 szerint, vagy 36+1? Bocsi, ha buta kérdést fűzok ehhez a témához...
2009. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak: attól függ, hogy melyik uh-n dobta ki a gép az új dátumot.

Tudni kell, hogy a 12. hétig az embriókban inkább minőségi fejlődés van. Akkor is nőnek persze, de akkor alakulnak ki a fontosabb szervek, szervképződmények, idegrendszer, majd a 12. hét után ezek fejlődnek tovább, valamint elkezdődik az igazi méretbeli növekedés. 12. hétig a babák méretén még nem látszanak a genetikai sajátosságok, tehát mindegyik embrió ugyanakkora.

Épp emiatt külföldön sok helyen úgy csinálják, hogy a 11-12. héten készítenek egy uh-t, maximális pontossággal mérik le a babát, az ülőmagasságot, haskörfogatot, stb. És ez alapján lövik be a magzati kort. Ez eltérhet a mensi alapján számolt születési időtől, úgyhogy azt módosítják erre a mértre.

A későbbi uh-k eredményei alapján már nem módosítanak semmit, az már ebből a szempontból nem jelent semmit. Maximum arra lehet következtetni, hogy a te babád nagyobb, vagy kisebb, mint az átlag.

2009. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hello! A plusszban kerdezo vagyok :) koszi szepen az elottem szolonak a valaszt. Pont emiatt kerdeztem, mert kulfoldon vagyok es itt a 18. hetben van az a "nagy" ultrahang, amikor korrigalnak, vagy nem korrigalnak az idoponton. Es mivel korrigaltak (az reszletkerdes, hogy nem a magyar sztatisztikai tablazatot vettek figyelembe) ezert kicsit fura, hogy hanyadik hetben is vagyok es pl mikor valaki emliti itt, hogy ennyi vagy annyi hetes akkor en hogy merjem hozza magam.
2009. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!