Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki nagyon hátfájós alapból...

Aki nagyon hátfájós alapból és a terhesség ezt is felnagyítja az a szülésnél mit érez?

Figyelt kérdés
Volt egy szánkó balesetem és azóta fáj a csigolyám.Mióta állapotos vagyok főleg mostanában majd leszakad a hátam, alig bírok aludni nem találok egy jó pózt se.Nem bírok megmozdulni reggelenete, iszonyatosan rosszul érzem ilyenkor magam.
2008. ápr. 12. 08:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy épp ma töltöm a 22. hetemet...
2008. ápr. 12. 08:01
 2/4 anonim válasza:

Szia!

A hátfájás enyhítésére léteznek hatásos gyakorlatok és módszerek, amelyeket terhesen vagy vajúdás közben lehet alkalmazni. Hogy pontosan mit fogsz érezni szülés közben, azt nehéz megjósolni, de nem biztos, hogy erősebb hátfájással fog járni, mint bárki másnak. Nem árt azonban, ha tudod, hogy miért történik és mit tehetsz ellene.

Gyakorlatokat és hátfájást csökkentő vajúdási testhelyzeteket találsz a maternet.ro oldalon.

Fájdalommentes, könnyű szülést kívánok neked!

Anna

2008. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen cipőben járok, 12 éve eltört a gerincem, 4 csigolyám át van repedve, rosszul forrt össze.

nagyon féltem, hogy fogom viselni a terhességet, azóta azt mondták a dokik, hogy csak fekve tudom kihordani a babát, ha ki tudom egyáltalán.

Most vagyok 32 hetes, de eddig nem volt baj, leszámítva, hogy 1 hetet kórházban feküdtem és ott "eltunyult" a hátam, azóta fáj kicsit jobban. Most meg már hogy a pocim is nagyobb, megint kicsit jobban fáj, de inkább be van csipődve egy ideg, mert a jobb oldalamba sugárzik.

Ajánlom ,menj el ortopédiára mielőbb, nekem is kellett egy javaslat a szülészetre, hogy ortopéd szerint szülhetek-e normál módon, vagy muszály császározni, de engedett szülni.

És keress fel egy gyógytornászt mindenképp, őt tudni fogja, hgy a problémádra milyen gyakorlatot lehet és kell csinálni, hogy megerősítsd a hátad. Ez fontos, mert csökkenti a fájdalmat!!

De én is félek, hogy vajúdásnál mi lesz, lehet kikészülök majd, de akkor is végigcsinálom, mert nagyon várom a picit.-)

Tehát javaslom a szakemberek felkeresését, segíthetnek!

2008. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló,

Igazából én már felkerestem pár ortopéd szakorvost még teherbe esésem előtt, és az volt a véleményük, hogy ennek csak külső nyomai vannak semmi gond.De akkor miért áll ki az egyik csigolyám?Miért fáj annyir a hátam.Hozzáteszem, hogy mind sztk-s dokik voltak, lehet, hogy itt az ideje egy fizetős emberkét megkeresnem.

Köszi a hozzászólásokat és könnyű vajúdást- szülést kívánok mindenkinek, főleg hátfájós társaimnak :oD

2008. ápr. 13. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!