Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fog fájni a szülés?

Nagyon fog fájni a szülés?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 11. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem lesz kellemes, de ne stresszelj, azzal csak ártasz! Nézd a szép oldalát! Azt a pár óra szenvedést ki kell bírni valahogy, utána életed legcsodálatosabb ajándékát tarthatod majd a karodban! Hidd el megéri szenvedni érte! :-) Ne félj, minden rendben lesz!
2008. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Szia!Biztosan nagyon fog fájni, az első nekem is nagyon fájt.De csak a kitolási szakasz, előtte csak erős görcseim voltak! A végén az a másfél óra viszont nagyon fájdalmas volt.Nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt,mégis egy nagyon kellemes élmény volt! Most várom a 2.babámat és reménykedem hogy most is ilyen jó lesz minden!

Könnyű szülést kívánok és jó egészséget!

38 hetes kismama

2008. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
szia!!hát ez egy olyan dolog hogy mindenkinek fáj de azért túl lehet élni!én is nagyon féltem de mikor már ott tartasz hogy megindult a szülés már nemfoglalkozol a fájdalommal jobban arra gondolsz hogy végre láthatod a pici babádat!!ha nagyon fáj akkor ugyis addnak fájdalomcsillapítót!!(ha olyan az orvosod)ezen ne nagyon rágódj annál rosszabb hidd el szépen meg tudod szülni te is a babádat!! grat a babához!!:)
2008. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az első fiam 2,5 óra alatt megvolt, sokkal könnyebben ment a szülés, mint gondoltam. A második már kicsit fájdalmasabb volt, de nincs az a fájdalom, amit ne tudtam volna elviselni a gyerekekért. Szóval ne aggódj, túl lehet élni. Hidd el, hogy amint a kezedben tartod majd a kicsit, minden fájdalmad egy csapásra eltűnik. Sok örömet és egészséget kívánok Nektek!
2008. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Szia.Igen nagyon fáj.De nem mindenkinek egyformán.Készülj fel rá lelkileg is,és könnyebb lessz.Nem ilyesztésképpen írom,én 38 óra alatt szültem meg a lányomat.Ilyen fájdalmat sosem éreztem,és az ellenségemnek sem kívánnám,de ahogy megláttam Rebekát,minden elmúlt.Hidd el kibírod,és utánna egy szép emlék marad.

Ne félj töle.

2008. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Sziasztok, nem szeretnék megrémíteni senkit hiszen nincs két egyforma szülés, tehát van akinek fáj és van akinek kevésbé. Én az előbbihez tartozom az első gyermekemmel 48órát vajúdtam 51cm-rel 2800g-mal született. A második babámmal ugyan csak 10 órát vajúdtam, de nehezebb volt az elsőnél 54cm-rel 4000g-mal született. Mind a két terhességemet túlhordtam 2 héttel, kicsit már türelmetlen voltam, az elsőnél kiváncsi is de amikor elkezdődött a vajúdás csak az lebegett a szemem előtt MIKOR LESZ MÁR VÉGE. De mindent megér ez a fájdalom hiszen egy gyönyörű kisbabának adsz életet. Ma az első már 5é. múlt, a kicsi 4é. lesz a nyáron, szépek-egészségesek és elevenek. KITARTÁS MINDEN KISMAMÁNAK!!! Andi
2008. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen.


Amúgy tényleg jobb, ha elhiszed, hogy fáj. Nekem valahogy az volt bennem, hogy a filmekben csak túlzás, hogy úgy ordítanak a nők, annyira biztos nem fáj. Szóval én tök lazán vonultam be a szülőszobára, hogy "na, akkor kezdjük a bulit", aztán csak néztem egy nagyot, hogy hát ez tényleg fáj, nem is kicsit. Utána még mondtam is anyámnak, hogy "azt mondtad, fáj, de ki lehet bírni. De én nem bírtam ki!!!!!!!!!" :D:D Na jó, azért kibírtam, mert ez már majdnem hat hónapja történt, aztán tessék, megmaradtam :D Amúgy, amikor a kezedben van a baba, akkor már nem is emlékszel arra, ami fájt.

2008. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
ne félj! igaz nagyon fáj majd. de én bevállalnám még 5-ször is! 10 honapig hordod .majdnem 1 év minden pillanatát érzed érzed hogy rugdos és egyszer csak megszületik a szemed fénye.inkább örülj!én akkor voltam a legboldogabb mikor beindult. és a férjem is.(na ő persze hogy akkor volt,neki nemfog fájni)
2008. ápr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg nagyon. Vannak nagyon szerecsések, akiknek kevésbé fáj, de a legtöbb nőnek nagyon fáj. Én magamról azt gondolom, elég magas a fájdalomküszöböm, sokmindent jobban bírok, mint az átlag, de nekem is voltak olyan pillanataim szülés közben, amikor úgy éreztem, hogy ezt nem lehet kibírni. Persze ki lehetett :))

Próbáltam ilyenkor arra gondolni, hogy a fájdalom jó. A fájdalom segít, hogy találkozhassak a babámmal. Ez mindig erőt adott.

Te is próbálj meg erre gondolni, és akkor nincs is mitől félned.

Én is szeretném még végigcsinálni legalább egy tesóval (ha a pénztárcám helyzete időközben változik, akkor ég többel is:) ).

A fiam születése minden fájdalommal együtt életem legszebb élménye. Ezért nem kell tőle félni. Ilyen csodát eddig nem éltél át, ezért inkább örülj neki. Fáj. Tény. De a baba mindenért kárpótol!

Könnyű szülést kívánok!

2008. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Szia! 27 hetesen én még előtte vagyok ennek a dolognak és bennem is van némi félelem. De nagyon fontosnak tartom, hogy ne a félelem, hanem az öröm legyen a domináns bennem. Biztosan nagyon fáj, hiszen mindenki csak nem hazudik. De valamiért mégis ritkán látni olyan anyukát, aki ne élete legszebb emlékeként emlegetné gyermeke születését. S ha így nézzük a dolgot, akkor talán mégsem olyan iszonyú. Arra szoktam gondolni, hogy volt már balesetem, sérülésem, az is nagyon fájt és nem is volt benne semmi jó. Hát a szülésre elmondhatjuk, hogy az egyetlen fájdalom, aminek célja és értelme van. Így azért könnyebb vele szembenézni, nem? Én a magam részéről alig várom a kislányom érkezését. :-))
2008. ápr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!