Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik lehetnek a szülés megindul...

Mik lehetnek a szülés megindulásásnak jelei amit észreveszek magamon?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 11. 10:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem szülés elött 9 nappal álló kismama vok!
2008. ápr. 11. 10:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 9 nappal vagyok a szülés elött :-)

Én is kiváncsi lennék a válaszokra mert én szoktam görcsölni de hosszabb ideig mint egy fájás tartana, na meg a szemérem csontom úgy hogy menni alig bírok már 2 hete. Ja és mki azt mondja hogy mensi szerü fájdalommal kezdődik, és egy olyan kismammának hogy tudnátok leírni ezt az érzést mert nekem soha semmi fájdalommal ill. érzéssel nem járt a mensi. Melyik országrészből vagy?

2008. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vas megye
2008. ápr. 11. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Először is kezdődhet ugye azzal , hogy elfolyik a magzatvíz,ami szivároghat(ilyenkor a burok felül reped)és hirtelen egyszerre sok is távzhat(ilyenkor a burok alul reped). Ha fájásokkal kezdődik, nekem az első így kezdődött, akkor keményedik a hasad,ami enyhe görcsszerű fájdalom érzettel jár. Mondhatni hogy betonkemény lesz és kb.1 percig tart.Ha ez a fájdalom erősödik, és a keményedés gyakorivá - 8-10 percessé - válik és még székelési inger is társul hozzá- akkor az előfordulhat hogy a szülés jele is lehet! De ha nem erősödik a fájdalom és nem kezd el sűrűsödni,az csak jóslófájás!

Minden jót nektek, könnyű szülést és kellemes babázást majd! :))

39.hetes 2.babáját váró kismama :)

2008. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

gyerekeeeek, én is 9 nappal vagyok előtte, vagyis 20-ára vagyok kiírva :) dejóóóóó!!!

És nekem semmi bajom nincs az égegyadta világon!!! Teljesen jól vagyok, néha nyilalgat ott lent, mintha a baba nyomná a kisfejével, de erősebben. Éjszakánként ha felkelek kisdolgomra, akkor kemény nagyon a pocim, de miután visszabújok, már teljesen jól vagyok. Végigalszom az éjszakákat is, nem érzek semmi előjelet. Várom én is, hogy a nyákdugóm menjen el, mert elvileg az az első. Gyakorlatilag nem mindenki veszi észre. Napközben nem nagyon keményedik a hasam, mondom, csak éjszaka. Elvileg menzis görcsöknek kellene jelentkezni, valamint alsó háti fájdalmaknak, amelyek nem múlnak el helyzetváltoztatásra. Akkor jóslóak a fájások. Ha lefexel és elmúlik, akkor az még semmi. Vagyis valami, de nem jósló. S ha a jóslóak percre pontosan jelentkeznek, lehet indulni :) Ki öt, ki tízpercesekkel.

Vagy ha elfolyik a magzatvíz, akkor még van idő egy tusra és egy gyors sminkre, táskát fel, és indulás :)

Írjatok, hogy álltok!!! Puszi mindenkinek!!!

2008. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok a nyák dugó akár két héttel a szülés előtt is elmehet, nekem így történt és napközben. Nyugi csajok a kiíás csak egy időpont a baba úgy is tudja mikor van itt az idő. Nekem rendszertelen fájássokkal kezdődött jóval a kiírás időpont után olyan volt mint egy erős menstruációs fájás aztán berendszereződik 10 percesek, 5 percesek majd 1 percesek. Van akinek elfolyik a magzat víz, nekem burkot repesztetek mind a két terhességemnél (nem fáj). Ha folyik a magzatvíz vagy renszeresek a fájások (akár külön is) irány a kórház. Andi
2008. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm mindig azt mondta, hogy úgy fog kezdődni ahogy a menstruáció. És igaza volt. Nekem a menstruációim alatt mindig tompa hátfájásom van, és a szülés napján is ugyan ezt éreztem, egésznap.
2008. ápr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Részletes leírást találtok a szülés fázisairól és lefolyásáról a maternet.ro on-line szülésfelkészítő oldalon. Regisztrálni kell, de érdemes megnézni.
2008. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!