Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A SZÜLÉS alatt hányszor...

A SZÜLÉS alatt hányszor adhatnak érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő 4-szer kapott a gerincébe talán 2-3 óránként.
2012. márc. 3. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz lehet! Én is így kaptam, persze mindig csak kicsi adagokat és ha ment ki a hatása, akkor szólni kellett és kaptam még. Egészen addig adagolhatják, amíg teljesen ki nem tágulsz és indulnak a toló fájások. Mert akkor viszont már nem jó, ha hat, mert nem érzed a fájásokat. Én egyébként így jártam, a dokim nézte a CTG-t és mindig mondta, hogy mikor nyomjak. Így én az egész szülésből nem éreztem semmit, amit annyira nem bánok:o))) Viszont így is kellőképp elfáradtam!
2012. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első csemetémet EDA-val szültem. A "gerincbe" csak egyszer kaptam, mert oda csak bekötötték és oldalra elvezették, pont azért, hogy ne sokszor kelljen oda szúrni.

Én bő félóránként kaptam, pici adagokban, pont azért, hogy a kitolási szakaszra már ne legyen bennem érzéstelenítés. Így nem kellett a dokira/ctg-re hagyatkozni, hogy mikor nyomjak. 3-ra kint volt :)

Összesen 4 adagot kaphattam - erre már nem emlékszem, mert annyira jó volt az EDA, hogy gyakorlatilag aludtam két fájás között.

2012. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Érzéstelenítést császárnál adnak, amire te gondolsz, az az EDA, ami fájdalomcsillapító!
2012. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
EDA = lumbális epidurális érzéstelenítés
2012. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És csak a tisztánlátás érdekében: császározni is lehet EDA-val. Semennyivel nem különbözik a hüvelyi szülés alatt alkalmazott EDA-tól.
2012. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem, pontosan hányszor kaptam, de sokszor. Ahogy ment ki az előző adag hatása, csak szólnom kellett, és a Doki már nyomta is a következőt, így a fájásokból csak valami töredéket éreztem. Nekem végig, a Baba megszületéséig hatott, így tapiztam a hasamat, onnan tudtam, hogy nyomnom kell, hogy éreztem a keményedést, meg a Doki is "szólt".

Mindennel együtt 5 óra alatt megszületett a Babám.

2012. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

Én nem vagyok fakír, de nem kértem érzéstelenítőt. Úgy fogtam fel, hogy ennek a fájdalomnak célja van, olyan mint a fogfájás.


Tus és nagy labda a zuhany alatt. Ki lehet bírni.

2012. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Utolsó! Első válaszoló vagyok! Azért ne általánosítsunk! Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, ezért egyáltalán nem megvetendő, ha valaki érzéstelenítőt kér! Nekem pl. 3 perces fájásokkal indult a vajúdás, amiből gyorsan 1 percesek lettek. 2 óra kemény vajúdás után már iszonyú fáradt voltam, nem segített sem a labda, sem a meleg víz, sem a speckó légzés. Könyörögtem, hogy adjanak valamit, mert elájulok a fáradtságtól. Ja és közben egy dekát nem tágultam... Miután megkaptam az EDA-t, elmúlt a fájdalom és "mellékhatásként" gyönyörűen kitágultam. Ha nem kapok érzéstelenítőt, valószínűleg császár lett volna, így viszont természetesen szülhettem és boldog élményként gondolok vissza a szülésre! Ja és pont úgy hősnek tartom magam, mint Te vagy bárki más, aki érzéstelenítő nélkül szült!

Ne haragudj, nem kötekedni akartam, csak kijött belőlem!

2012. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Itt 6.

Kedves Utolsó, teljesen egyetértek Veled, ugyanezeket mondhatom el én is a szülésemmel kapcsolatban.

És igenis, büszke vagyok arra, hogy életet adtam a Babámnak, még ha fájdalomcsillapítás segítségével is. A következő Babánál is fogok kérni, mert az EDA nemcsak nekem, de a Baba számára is megkönnyíti, megrövidíti a világra jövetelt. És ezt nem én találtam ki, hanem a szülész és az aneszteziológus orvosok ...

(Végül, de nem utolsósorban én azért nem bánom, hogy nem éreztem a fájásokat teljes valójukban!)

2012. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló: az első szülésnél én sem kértem, simán bírtam anélkül, pedig ezerrel nyomták az oxit belém.

A másodiknál viszont kértem, mert az oxi ellenére sem tágultam semmit, de 2 perces fájások jöttek, sokkal rosszabb volt, mint az első szülés. Úgyhogy tényleg nem lehet általánosítani, mert minden szülés más, hiába bírtam az elsőnél, és nem kellett semmi, a másodiknál már nem ment. Ennyi:)

2012. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!