Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szegedi női klinikán hogyan...

A szegedi női klinikán hogyan zajlik a szülés?

Figyelt kérdés
ez alatt azt értem,lehet-e vizet,szőlőcukrot fogyasztani,végig bent lehet-e a párom,az EDA-ért kell-e külön fizetni,a megfigyelési órákban együtt lehetünk-e a bébivel?csak fekve szülés lehetséges,vagy más alternatív módon is?
2009. jún. 5. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

én vizet kaptam a vajúdás alatt, járkálhattam is (infúzióval a kezemben is), kimehettem pisilni, azt csinálsz, amit akarsz. Fekve, ülve, járkálva, akárhogy szenvedhetsz. Van bordásfal, labda..., bár én pont nem egy ilyen szülöszobában voltam, de nekem nem is kellett. Apa is bent lehet végig, ha szeretnéd. Szolnak, ha értesiteni kell...

A kitolás alatt fekve kell lenned, lábad a kengyelben. Az EDA-t nem tudom, én csak egy Nospa szurit kaptam, de nem kellett fizetni semmiért.

Amikor tul vagy mindenen és kibujt a baba, ráteszik a pocakodra ugy csutakosan, hogy még ép a köldökzsinór:) Aztán elviszik a picit, amig téged rendberaknak (varrás, vizsgálatok), aztán átvisznek az örzöbe, Apa is mehet Veled, és hozzák a picurt. Mi egy orát voltunk együtt hármasban. Ha már joban vagy, letusolsz (felügyelettel, nehogy baj legyen).

Én utána kaptam egy kis kaját (délben szültem), aztán irány a gyerekágyas osztály, Apát meg hazaküldik. Ott akkor veszed magadhoz a kicsit, amikor csak akarod. Csak a fürdetésnél meg vizsgálatoknál viszik el. Éjszakára is kérheted.:)

Könnyü szülést!

2009. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia


Az EDA-ért nem kell fizetni, egyetlen költség Apának a ruha,az egy ezres. (ajánlom, én azzal szültem és nagyon megkönnyítette a vajúdást. Nem fáradtam el a kitolásra. )

Én ehettem végig szőlőcukrot és amikor kértem ihattam is egy pár kortyot, de nem sokat.

A megfigyelésnél mi kb két órát voltunk együtt, hároman. Ha EDA-val szülsz, akkor csak fekve tudsz vajúdni, mert CTG-n figyelik a fájásokat és a picit is.

2009. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat,egyenlőre ezek a dolgok foglalkoztattak,2-3 hét múlva legalább egy kicsit felkészülten menjek..
2009. jún. 5. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!