Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Nem fogadott szülésznő"...

"Nem fogadott szülésznő" másnál is közönyös volt?

Figyelt kérdés

Engem nagyon bánt, még most is a szülés után hónapokkal.

Párom bent volt a szülésnél. abban a pillanatban, hogy megérkezett a szülésznő szó szerint rám sem nézett. Nem mintha előtte tette volna. Egyszer megkérdezte, hogy borotválást, beöntést kérek-e. A beöntés kértem, amit utána teljesen el is felejtett. Rendben megszületett a fiam. Szakszerűek is voltak, de ennyi.

Nagyon belefáradt, fásult bagázs volt, a csecsemősökkel együtt.


2009. jún. 4. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
salynálom:( én szerencsére szép emlékeket szereztem 2 x szültem .
2009. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Akit én akartam választani (barátnőm szülésznője), az egyszerűen kerülte a témát, hogy nála szüljek, meg sem tudtam kérdezni az utolsó hetekben, amikor hetente jártam hozzá.

Végül amikor szülni mentem a fogadott dokim bemutatott egy szülésznőt, hogy most éppen ő ér rá.

Vajúdás alatt beszélgettünk, szülés közben sokat segített, végül még pénzt is adtam neki, mert nagyon megérdemelte.:)

2009. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó fej volt, Jánosban szültem Budapesten.De ott mindenki cuki volt, csak pozitívan tudok nyilatkozni mindenkiről.
2009. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sem fogadtam szülésznőt, velem mégis nagyon rendes volt. Az első pillanattól végig velem volt, beszélgettünk, még viccelődtünk is :), foglalkozott velem. Ahol én szültem, viszonylag kis kórház és csak én voltam épp a szülőszobán. Bőven volt időnk és a fájásaim sem voltak erősek, így még a gézből hajtogatott "pamacsok" készítésébe is beszálltam.. Amikor erősebbek lettek a fájások, ő masszírozott. Gátvédelemmel szültem, így a szülést is teljesen ő vezette le, a doki csak "asszisztált". A férjem nem volt bent, így nekem nagyon jó volt, hogy ilyen szülésznőt fogtam ki. Bár akik u.ebben a kórházban szültek szinte mindenkinek jó tapasztalatai voltak a szülésznőkkel kapcsolatban.. Szerintem nem minden esetben a pénz miatt foglalkoznak jobban vagy többet a szülő nőkkel, ez eleve hozzáállás kérdése. Hallottam már olyan esetet is, ahol megfogadták a szülésznőt, az mégsem úgy állt a dologhoz, ahogy az minimális szinten elvárható lett volna..
2009. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Közönyös?! A kutyát se érdekelte, h mi van velem! Pedig olyan sokáig voltam a vajúdóban, h időközben műszakváltás is történt, és ráadásul nem r.nyáltam, egy hangom nem volt végig!

Ha újra babázni készülök, a szülésznő lesz az első, akit megfogadok majd!

Én naív, azt hittem, h ő is nőből van, tudja mi fán terem ez az egész, emiatt nem fogadtam, hiszen jó nekem az ügyeletes is, biztos kedves, empatikus lesz! Hát hogyne! Ennél nagyobb bakot nem is lőhettem volna! (Jobb lett volna vadászni menni szülés helyett!)

Engem is bánt a mai napig.

2009. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy sok a j tapasztalat is.

Utolsó hozzászólót a legteljesebb mértékben megértem és együtt is érzek.

Arra gondolok sokszor, miért vannak az ilyenfélék a szakmában.

Ebben a környezetben, mármint a szülőszobán ilyesminek nem szabadna előfordulnia.

De hát ez van.

Én már hármat szültem, több nem lesz, de azért bennem marad az emlék.

2009. jún. 4. 21:13
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem!!
2009. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem fogadott szülésnőm volt, de az se volt sokkal jobb. nem igazán foglalkozott velem tette a dolgát. aztán szülés után nem is jött megnézni, pedig adtunk neki pénzt. nekem meg ez esett rosszul:(
2009. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

nekem sem volt fogadott,de olyan kedves és rendes volt,pedig rendesen pánikoltam meg minden és ő ahelyett,hogy üvöltött volna,hogy hallgassak,inkább nyugtatott!Nekem rendes volt,ha lett volna pénzem akkor tuti adtam volna neki,meg a műtősnek is,de ők nem is tartották a markukat!

6 hós baba anyukája

2009. jún. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fogadott szülésznőm, de aki éppen ügyeletben volt, rendkívül kedves volt, segítőkész, figyelt rám, szóval maximálisan mellettem volt, bátorított, ha kellett. Egyébként a kórház összes csecsemőse nagyon kedves volt, pedig nem pénzeltük őket.
2009. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!