Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után feltétlen kap...

Szülés után feltétlen kap katétert az anyuka, vagy lehet kérni, hogy ne legyen? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Én az első babámat várom, abszolút rutintalan vagyok, éppen ezért ha hülyeséget kérdeztem, bocsi, de nincs kihez fordulnom. Nagyon köszönöm a válaszokat előre is.

24 hetes km.


2009. jún. 4. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak császárnál adnak amíg az érzéstelenítő hat??én így hallottam..rendes szülésnél sztem nem...de nem biztos!
2009. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után majd megkérnek, hogy pisilj. Egy darabig türelmesek, ne aggódj. Ha nem sikerül, akkor katétereznek, de nekem eddig kettőből egyszer se sikerült önállóan, katétereztek, de nem fájt, nem éreztem igazából semmit és jólesett, hogy ki tudtam mégis üríteni...

Úgyhogy nem kérheted, hogy ne legyen, viszont elég telejsíteni ezt az egyszerű kérést és máris nem lesz. De ha kell, akkor te is jobban jársz, hidd el!

2009. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kierőlteted a pisit akkor nem lesz katéter.Én úgy tudom császárnál adnak,de lehet tudsz kérni,mmint h ne.Igaz nem volt császérom,de én is kaptam epit műtéthez és nekem sem kellett katéter,pedig az alső felem zsibbasztották el.Ha epit kapsz akkor sztem ágytálat is,mert nem 6 óra múlva keltenek fel amikor fürdeni is...abba egy kicsit kínos de muszáj,nekem is ment pedig 16 voltam:)Igaz nem szültem de akkor is:)

Szóval ha lesz pisi nem lesz katéter.De még midnig az jobb mintha szétdurrana szó szerint a hólyagod.Bnőm szerint nem is fáj,úgyhogy ez jó hír,bár elég bizarr h csövet dugnak oda:S

2009. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem tudsz pisilni szülés után,akkor megkatétereznek egyszerivel és kész!Én is rettegtem tőle,de császár után nem is érzetem,másnap szedték ki,addig meg örültem,ha nem kell magam végeznem el,annyira fájt!

6 hónapos baba anyukája

2009. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam.
2009. jún. 4. 11:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kérdeztél hülyeséget! Én is tartottam tőle. Sima szüléssel szültem. Fontos volt, hogy annyi idő után sikerüljön pisilnem. De mivel a duzzanatok miatt nem ment, hiába ittam, földugtak egy csövet (alig éreztem) arra az egy percre, amíg pisiltem, aztán azonnal ki is húzták. Semmi negatív következménye nem volt. Remélem, nem ijesztettelek meg, és tudtam segíteni. További szép napot, és boldog babavárást kívánok!
2009. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Minden info jól jön, nem ilyesztettél meg, a válaszok alapján legalább nagyjából tudom, hogy mire készüljek.

Köszike indenkinek!

2009. jún. 4. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Én spontán szültem. Szülés után mondták, hogy pisiljek, mert csak akkor mehetek le a gyerekágyas osztályra. Hát én hiába próbáltam, sehogy sem ment. Ittam egyfolytában, a WC-n ültem ültem egy csomó ideig, a végén már ököllel nyomkodtam a hólyagom, de semmi.... A szülésznő jött nézni, hogy vagyok, mondta, hogy álljak a zuhany alá és engedjem a melegvizet a hasamra, az is segít. Nekem ez sem jött be. A két éjszakás nővér nagyon köcsög volt, azt mondták "ilyen hozzáállással nem is fog sikerülni". Legszívesebben megtéptem volna őket, mert tényleg mindent próbáltam. Úgy emlegették a katétert, mintha valami borzalmas dolog lenne. A végén már sírógörcsök kaptam, mikor pont hívott az unokanővérem és mondta, hogy kérjek nyugodtan katétert, mert a világon semmit nem fogok érezni, egyáltalán nem fájdalmas. Ez megnyugtatott és szóltam a nővérkéknek, hogy jöhet a katéter. Hát, ne tudd meg, milyen szájhúzogatást rendeztek, de kb. fél óra múlva csak jöttek és felraktak valami csövet, amivel sikerült kiengedni a hólyagom, ami már a szétcsattanás határán volt. Ezután mondták, hogy oké, de attól még mindig kell, hogy egyedül pisiljek. :( Közben iszonyatos fájdalmam volt, a gátsebem miatt a falat kapartam kínomban. Nagy nehezen csak kaptam fájdalomcsillapító injekciót (ettől sem tudtam pisilni), aztán később mégis felraktak katétert. Egyáltalán nem fájt! Hajnalra kiderült, hogy meg kell műteni, mert vérömlenyem lett, így estére mégis levittek a gyerekágyas osztályra és 1-2 nap múlva vették ki a katétert. Addig kis "táskával" közlekedtem, zuhanyoztam, stb. A kivétel is észrevehetetlen, nem kell tőle félni! Utána szerencsére tudtam végre pisilni! :) Hát, nekem ilyen kis "kalandos" katétertörténetem van.


Neked kívánok gyors és könnyű szülést és kedves kórházi személyzetet! :)

2009. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

No, most látom, hogy miért is kérdezgették a kórházban, hogy pisiltem-e! :)

Mondjuk, nekem szülés közben is jött egy csomó, bár nem nagyon tudtam mindig, hogy magzatvíz-e, vagy más. Nekem inkább azzal volt gondom, hogy másnap saját lábon menjek ki a wc-re, amikor ott voltam, már semmi gond nem volt. De az első próbálkozásom közben szóltam a nővérkének, hogy nem érzem jól magam, segítsen, ő meg megállt az ajtóban, hogy jól van anyuka, jöjjön csak, segítek... 10 m-re volt, de 5 m után kb visszafordultam, mert szédültem. Odaértem az ágyhoz és már csak azt vettem észre, hogy hanyatt vagyok oldalról... a szobatársaim tereltek úgy, hogy arra dobjam magam, amerre az ágy van :) Egy óra múlva újra megpróbáltuk, akkor már komolyabban vett a nővérke és az ágytól kezdve elkísért a wc-ig és ott is kérdezgette, hogy jól vagyok-e, meg sikerült-e. Aztán visszafelé már nem kellett támogatni, de azért kísért végig. A következő alkalommal már nem volt gondom a szédüléssel sem.

2009. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülés utáni napon engem is kérdeztek, hogy tudok-e pisilni. Akkor azt mondták, ha nem megy, akkor katétereznek. Az egyik nővérke ajánlotta, hogy zuhanyozás közben próbáljam, mert úgy könnyebb és szerencsére sikerült, úgyhogy nem kellett katéterezni.
2009. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!