Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok jelentkezését várom,...

Azok jelentkezését várom, akiknek farfekvéses volt a babája! Mire számíthatok a szülés során?

Figyelt kérdés

Nagyobb-e a kockázat, jobban fáj-e, több-e a komplikáció stb., mint fejvégű hüvelyi szülésnél?

Lehetőleg pozitív biztatást kérek, mert eléggé félek. Nem lenne jobb a császár?



2012. febr. 16. 09:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
szia, azt hiszem nálunk is császároznak farfekvés esetén. (Miskolc). de még van 4 hetetek, még megfordulhat. Nekem is faros volt a 32. héten, és megijesztettek a császárral, így minden praktikát bevetettem, amit a neten olvastam. Beszéltem hozzá sokat, elmeséltem neki, miért lenne jobb neki is, meg nekem is, ha megfordulna, nem akarunk császárt stb. Aztán még olvastam azt is, hogy ők már ilyenkor meg tudják különböztetni a sötéttől a világosságot, és kiváncsiak is, ezért én naponta 2x elemlámpával adtam le fényjelzéseket(szaggatottakat, meg folyamatosat is) a hasam alatti császárszalonnára kb 15-20 percen át. Nem tudom mit láthatott belőle, de 3 nap múlva éreztem, ahogy átfordult, azóta is megnyugtatóan rúgja a gyomrom, és püföli a hólyagom. próbáld ki, hátha neked is használ, nem vesztesz vele semmit. szorítok.
2012. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk első babásnál semmiképpen nem engedik a sima szülést, úgyhogy a kisfiam császárral született, ami egyébként nagyon jól alakult, mert 3X rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára.

Úgy tudom többedik babánál már az orvos elbírálása alapján lehet szülni simán is.

De igaza van az előttem szólóknak: még simán megfordulhat. Anyukám velem a születésem előtti nap volt kontrollon, akkor még azt mondták neki faros voltam. Másnap mikor elindult a vajúdás, már befordultam.

2012. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok biztatást!

03.19-én megszülettünk! Hüvelyi szülésnek indult, de császár lett belőle, mert a baba nyakán volt a köldökzsinór. A sima szülés sokkal jobb, engem a császár nagyon megviselt. Amúgy minden rendben ment, egészségesek vagyunk mindketten! :)

2012. jún. 13. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!