Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok jelentkezését várom,...

Azok jelentkezését várom, akiknek farfekvéses volt a babája! Mire számíthatok a szülés során?

Figyelt kérdés

Nagyobb-e a kockázat, jobban fáj-e, több-e a komplikáció stb., mint fejvégű hüvelyi szülésnél?

Lehetőleg pozitív biztatást kérek, mert eléggé félek. Nem lenne jobb a császár?



2012. febr. 16. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is eddig faros a lányom!Az első fejvégű volt,de nagy baba(3950/61)

Most azt mondta az orvos ha így marad akkor is megszülhetem,mert második!

A szülésznőm szerint nem fog jobban fájni,csakjobban kell figyelni a nyomásra a kitolásnál mikor a feje jön ki!És gátvédelem is lehet így is!

2012. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy a farfekvéses baba = császár! Nálunk nem engedik ebben az esetben a szülést!
2012. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? Nekem 36 hetesen fordult be, addig harántfekvéses volt.
2012. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Amúgy 36 hetes vagyok, úgyhogy még reménykedem, hogy megfordul!

2012. febr. 16. 09:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem is második szülésem, ezért az orvos azt mondta, hogy hüvelyi úton próbálkozunk először, és sok mindentől függ, hogyan fejezzük majd be.
2012. febr. 16. 09:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Akkor még megfordulhat. Persze egyre kisebb az esély, ahogy nő és telik az idő... de sose lehet tudni. Drukkolok, hogy megforduljon! És mindenképp könnyű szülést, gyors felépülést, jó egészséget kívánok!
2012. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem a második és harmadik babám is faros volt a 37.hétig akkor fordultak meg!! (mindkettő 4 kiló feletti baba szóval nem volt egy kellemes érzés ).

De nekem azt mondták hogy az tuti császár, hiába szültem az elsőt simán, mert inkább nem próbálkoznak, mivel a fej a legnagyobb része egy babának és ebben az esetben az legutoljára nő és ha nincs elég helye akkor elnyomódhat a köldökzsinór oxigén hiány agykárosodás stb.

Én elhittem nekik.

Ráadásul nekem a szülésznőm pont azt mondta hogy faros szülésnél kiadós gátmetszést csinálnak azaz jó nagyot vágnak :(( Én pedig szerettem volna megúszni másodjára a gátmetszést (az egy dolog hogy nem sikerült végül így sem mert nagyon nagy volt a lányom és irtó gyorsan jött kifelé így repedtem is vágtak is).

A kockázat az biztos nagyobb. Hogy jobban fáj e arról nem tudok nyilatkozni. A komplikáció is biztos több. Tankönyv és statisztika szerint is, bár egyre kevesebb az a doki aki bevállalja a hüvelyi szülést ilyen esetben.

2012. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A 7es vagyok most nézem pozitiv biztatást kérsz:)) Szóval remélem hogy megfordul neked is én a fordító gyakorlatokat csináltam mindennap 2x15 percig!! Illetve a másik dolog hogy attól mert nekem ezeket mondták persze simán lehet hogy neked meg nagyon hozzáértő és tapasztalt dokid van aki sok ilyet levezetett már és tudja mit beszél, illetve várhatóan nem lesz nagy a babád stb. Biztosan van olyan helyzet amikor simán sikerülhet az ilyen szülés is és nem is fáj jobban mint a normál.
2012. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem saját tapasztalat (nekem fejvégű volt a babám), de anyukám az öcsémet farral szülte meg. Én fejvégű baba voltam mégis nehezebb szülés volt az én születésem mint öcsémé. Anyu azt mondta, Nem volt igazán különbség (velem rosszabbul volt de ez nem a fekvés miatt volt), annyi hogy öcsikém picit megnyomódott születés közben, de semmi vészes és 1-2 nap alatt már nem volt semmi nyoma... Szóval fel a fejjel, minden rendben lesz... azt pedig látni fogja a dokid ha szükséges a császár.
2012. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét babám faros volt, és császárral születtek. Tudom, hogy biztatást kértél, de csak azt tudom írni, amit én éreztem. Rettegtem volna, ha simán kell megszülnöm bármelyiket.
2012. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!