Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után adnak hashajtót?

Császár után adnak hashajtót?

Figyelt kérdés
Mindenhol adnak-e hashajtót a császármetszés után? Ha danak, milyet, az mennyi idő múlva és hogyan hat? Okoz-e görcsöket, nehéz-e elérni a mellékhelyiséget, sokszor kell-e majd "szaladni" (már amennyire lehet szaladni a firss sebbel) stb.? Ne nevessetek ki, de ettől a részétől félek a legjobban.
2009. jún. 4. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Un. bélmozgatót adnak, ameddig nincs székleted.Addig nem engedhetnek haza amíg nem produkálsz.Nem görcsöl és nem rögtön hat.Kíméletes, ne aggódj.Nem is igazán az a szaladós hashajtó.Minden rendben lesz.
2009. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tőlem megkérdezték, produkáltam-e... Szerencsére igen, úgyhogy nem kaptam semmit.
2009. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Magnéziumot kaptam, de nem segített. Ami segített, azt javasolnám: rostgazdag táplálkozás. Férjemmel minden nap hozattam be 1-2 magos zsemlét, müzlit és zabpelyhet ettem (ezek mellett viszonylag sok folyadékot kell inni). Csak az 5. napon "jöttem rá", és másnap lett székletem, így utólag már amikortól jól esik enni, csak ilyet ennék. Egészségesebb is, és így nem kell tartanod attól, hogy időben eléred-e a vécét. A seb kicsi, bikinivonalban, tehát a has és a szeméremdomb közti redő vonalában, őssze van varrva, és jusson eszedbe, mások is megoldották, nem hallottam olyanról, aki nem, miért pont Te nem? Remélem segítettem.
2009. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tőlem nem kérdeztek semmit. Kérték, h mki vigye az evőkanalát, sorba kellett állni, és megkaptuk a "finom" ricinust!

Aki reklamált, azt megfenyegették még egy kanálnyival! :D

Azonnal nem hatott nekem, csak másnap, de addig elég erős görcsöket csinált (mintha nem lenne nélküle is minden baja az embernek olyankor!). Viszont addig nem vették ki a kezemből a branült, amíg nem "produkáltam".

Ki lehet bírni amúgy, és nagyon fontos, h műtét után tudj "alkotni" vmit! Nem érdemes hazudni, ha nem tudsz, az baj!

2009. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nevetlek ki. Kaptam én is hashajtót, de hogy ez most bélmozgató volt vagy sima hashajtó, arra már nem emlékszem. Ami biztos, hogy szaladni nem kellett, de lett tőle széklet pár órán belül.
2009. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy hete szültem császárral a ceglédi kórházban. Csütörtökön délben szültem, pénteken délben pedig keserűsót kaptam. Nem görcsöltem tőle, kb 3 óra múlva hatott. Nem kellett szaladni, mondjuk nem is nagyon tudtam volna. Amíg nem volt székletem, addig nem ehettem csak háztartási kekszet.

5 éve, mikor a nagylányom született szintén császárral, akkor hashajtó tablettát adtak, akkor is csak hígabb volt a székletem, nem kellett szaladni.

Szóval ne aggódj, nem lesz semmi probléma :-)

2009. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én januárban szültem Pécsett. Itt Levolac-ot adtak, ami tényleg nem okozott görcsöket, annak ellenére, hogy a kedves nővér megitatott velem majd egy fél pohárnyit (mások csak 2 evőkanállal kaptak). A rostdús táplálkozáshoz annyit fűznék hozzá, hogy itt amíg nem produkáltál, addig nem ehettél joghurton és madártejen kívül semmit.
2009. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mivel érdemelted ki azt a fél pohárnyit? Milyen gyorsan hatott?

Esetleg valaki, aki Sopronban esett túl ezen az "élményen"?

2009. jún. 4. 11:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Mivel éjszaka kaptam, szerintem a nővér nem is igazán nézte mennyit töltött, én meg azt hittem ez így normális. Másnap mondták a szobatársaim, hogy ők mennyit kaptak. Éjfél körül kaptam meg és másnap délelőtt lett eredménye. Kb. 8x voltam aznap Wc-n, de tényleg nagyon kíméletes volt, egyáltalán nem kellett szaladni. Én is nagyon féltem, mert egy kolléganőm elmesélte, hogy anno 25 évvel ezelőtt a ricinustól Ő hogy f**ta körbe a csempét a zuhanyzóban, mert az volt közelebb és örült, hogy addig eljutott. Lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni a kórházat, hogy ők mit adnak.
2009. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy itt Ausztriában nem foglalkoznak vele, hogy kímélő táplálkozás, csak az első nap volt folyadék (leves), utána "normális". Viszont tejallergia miatt spec étrendet írtak elő, ami azt jelentette, hogy pl. lekváros tészta, szinte mindennap édesség, szóval ez biztos nem használt. Mivel amíg nincs széklet, még pluszban hordozod magaddal a félig-meddig feldolgozott ételmennyiséget, szerintem sem jó sokat enni! De ebben az időszakban is úgy csinálnám tanulva az előző tapasztalatból, hogy sok folyadék, és esetleg kiskanállal lenmag, zabpehely az éhség oldására, természetesen. Úgysincs kedve nagy mennyiségeket enni ezekből ezen állapotban az embernek, de ha alamit, ilyesmivel felszerelkeznék, mert a rostgazdag táplálkozás indítja el az emésztést tudomásom szerint.

10.59-es

2009. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!