Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés beindítására jó a...

Szülés beindítására jó a meleg fürdő? Ha igen mennyire lehet meleg?

Figyelt kérdés
Sokan írták, hogy meleg fürdővel is be lehet indítani a szülést? Ez mennyire lehet igaz és mennyire lehet jó a babának, a szülésnek?
2008. ápr. 6. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
mért akarod beinditani?? szerintem beindul az magátol...egyébként én ugy tudom,orvosok hatásköre ez,bár ők nem meleg vizzel csinálják...védőnőt kérdezd meg!
2008. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az orvosom utazik el két nap múlva és már túlhordom a babát. szeretnék vele szülni, gondoltam hátha természetes praktikákkal meg lehet indítani. Amúgy én is annak vagyok a híve, hogy ő döntse el mikor szeretne érkezni, mégis a dokim nélkül jobban félnék szülni.
2008. ápr. 6. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én 41 hetes vagyok ma és a dokim kedden inditja majd be a szülést. Én is próbálkoztam praktikákkal például lépcsőzés. A legjobb barátnőm szülésznő és mondta, hogy a meleg fürdő nem hogy segit hanem inkább ártalmas. Felejtsd el a meleg fürdőt! Lehet kicsit már ki is vagy tágulva, inkább zuhanyozz. Nekem sem könnyü a várakozás, gondolom neked sem, de inkább bird ki valahogy!!!
2008. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Én is azt hallottam, hogy jó lehet, hisz terhesen pont azért nem szabad meleg vízben fürödni, mert méhösszehúzódást idéz elő.

Ilyenkor meg szerintem bármilyen meleg lehet, hisz a cél az hogy a szervezeted reagáljon rá.

2008. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Én így is szoktam kádban fürödni,és akkor igyekszem nem túl meleg vizet engedni,de ha kicsit melegebbre sikerül,akkor már 1-2 méhösszehúzódást produkálunk,aztán gyorsan lejebb hűtöm,mert még nem jött el a mi időnk.

A szexet is javasolják,vagy a gyorsabb tempójú sétát.

Amúgy a lépcsőzés nem túl hatásos,mert ha az lenne,akkor már rég meg kellett volna szülnöm,hiszen naponta jónéhány emeletet megmászom a munkahelyemen,meg a mindennapi jövés menés közben...

2008. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Anyukám azt javasolta, hogy ugrókötelezzek :) Szerencsére nem került rá sor, mert 38. hétre meglett a baba :) De lehet, hogy beválik. De szerintem is kísérletezhetsz a meleg fürdővel, jó meleg legyen, ahogy neked jólesik. Vagy fuss egy kicsit.
2008. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sógornóm szexelt a párjával ,bringázott egy kört a városba, meg teniszezett és estére be is indult neki a szülés!Próbálkozz!A szexet sokan ajánlják.Még dokik is elismerik a hatását!
2008. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak annyira legyen meleg, ami még jól esik. Ahogy a tested megszokta, kicsit engedhetsz még hozzá meleg vizet. Ha még tudsz ilyeneket produkálni, próbálj oldalra fordulni a kádban (hogy a poci is benne legyen valamelyest), és közben simogasd kicsit gyorsabb tempóban körbe körbe a pocidat.

Ami pedig az orvosi ellenjavallatot illeti, ha káros hatása lenne, nem terjedne el egyre jobban a kádban vajúdás-szülés

Szép szülést! :o)

2008. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kitakaritottam,két kutyámat megfürdettem(9kg) és mánap este mentem szülni.(elötte hIába lépcsöztem és hasonlók)
2009. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!