Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már hónapok óta csak a szülésr...

Már hónapok óta csak a szülésre tudok gondolni. Arrahogy mi lesz és hogy nagyon fog e fájni, meg mi lesz velem? Pánikbeteg vagyok és ezek a gondolatok mégjobban erősödnek bennem a megszokottnál. Valami amitől megnyugodnék? 36 hetes.

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az utolsó napokig el sem olvastam a szülésről szóló cikkeket, nem is akartam feleslegesen stresszelni magam. (azért volt némi fogalmam róla, mert egészségügyis vagyok) Bíztam a dokiban és hagytam magam sodródni az árral. Aszülésról semmi rossz élményem nincs, inkább a gyerekányas időszakról, de az is "hamar" elmúlik. (persze akkor úgy éreztem sose lesz vége) Én utáltam az olyan kérdéseket, hogy hogy tervezed a szülést, meg ilyesmi. Lehet valakinek szüksége van rá, hogy úgy érezze, hogy bele tud szólni a szülés lefolyásába, érvényesítheti az akaratát, de nekem nem voltak ilyen terveim. Viszont a gerinc érzéstelenítést nekem is ajánlották, és én is csak ajánlani tudom. Nagyon jó, főleg, ha a fájdalomtól félsz. És semmi negatív hatása nem volt. De addigis olvasgass babás oldalakat, de nem kell feltétlenül a szülésről is olvasnod, ha úgy érzed stresszel!
2009. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, én nem tudom magamról, hogy pánikbeteg lennék de én is nagyon félek tinédzser korom óta. Most 35 hetes vagyok és a nap 24 órájában a szülésről gondolkodom...Sajnos ez velem így van a várandósságom elejétől így én egy pszichiáterhez járok aki segít felkészülni a szülésre, ezen kívül még dolgozom bár már nem könnyű egyáltalán de itthon asszem megbolondulnék.

Kismamajógázom és meditálok tudatosan próbálom meg a gondolatamat pozitív irányba terelni (ami nem mindig sikerül...) szedem a homeos bogyókat a szüléstől való félelemre.

Hát én így próbálok meg könnyíteni a félelmemen talán segítettem valamit neked...ja és ez is jó nekem, hogy olvasom ezt az oldalt mivel senki kismama nincs az ismerőseim között akikkel beszélgethetnék.

Kitartást, könnyű szülést és boldog babázást kívánok neked!

2009. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen homeos bogyót szedsz?
2009. jún. 1. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:
36.tól igyál Málnalevél teát,szedj homeós bogyót és dinantal gélt vetess a dokival(igaz 30-40zer) ami 30%al csökkenti a szülés hosszát,illetve rövidíti.Ez is nyugtat egy kicsit és ne stresszelj hanem higyj abban,hogy könnyű lesz
2009. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én is nagyon féltem ahogy közeledtem a végéhez mindig mondtam páromnak én nem akarok szülni menni a 39.hét után folyamatosan az járt a fejembe hogy én most már indulok szülni mert elegem van legyen már kint mikor elkezdődtek a fájások kész öröm volt onnantól nem érdekelt a fájdalom csak az járt a fejembe hogy végre lassan megláthatom hogy őszinte legyek azért nem volt kellemes nah de annyira vészes se hogy ne szüljek még 1szer

2009. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia 2. válaszoló vagyok, a homeos bogyó neve: ignatia amara 15ch , stressz és félelmek ellen. Nem tudom, hogy használ-e próbálom elhinni...orvos ajánlotta.
2009. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!