Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tenni azért, hogy a...

Mit lehet tenni azért, hogy a szülés könnyen és fájdalommentesen történjen?

Figyelt kérdés
hogyan zajlik ez mostanában és hogyan volt ez nagyanyáink idején? A párommal azon vitáztunk, hogy nem feltétlenül kell fájdalommal járnia csak modern kori bevett szokás hogy ez így történik.Én azt mondtam hogy ritka akiből csak úgy kipottyan a baba. nyilván lehet tenni érte, de sok mindentől függ.
2012. jan. 27. 06:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni. Első gyermekemet várom, fogalmam nincs milyen a szülés, de azt, hogy egyáltalán ne fájjon, elképzelni sem tudom...
2012. jan. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szia! én sem tudom elképzelni, de fel szeretném nyitni a szemét,hogy ez egy természetes folyamat. mind fizikai , mind szakrális értelemben.
2012. jan. 27. 07:02
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok: a férjem nagyon jópofa volt. Mondom neki, hogy háááát én félek a szüléstől, hogy fáj meg minden. Erre azt mondja nagy komolyan: akkor annyi adrenalin van bennetek, hogy nem érzitek a fájdalmat. Szemberöhögtem, erre bevallotta, hogy csak bátorítani próbált ezzel az ökörséggel.

Persze hogy természetes folyamat, ezzel egyetértek, de olyan, amelyhez természetes módon társul a fájdalom.

2012. jan. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan szülés,hogy ne éreznél fájdalmat.Az a nem mindegy,hogy hogy állsz a dolgokhoz.Ha előre eldöntöd a kis buksidba,de mennyire fájni fog és kinlódni fogsz rettenetes fájdalmakat élsz majd meg,így is fog történni mert elhiteted magaddal,hogy az egész egy nagy kínszenvedés.A 9 hónap alatt a babáddal szépen összeszoktok és elgondolkodsz azon,hogy minden gyerek egyszer megszületik,így vagy úgy de kibujik:),és a vége felé várni fogod azt a pillanatot,hogy akkor ki is lakott odabent,vajon kire hasonlít,milyen a mosolya...stb.Ha ezekkel vagy elfoglalva,hogy Ő ki is lehet és hogy az égvilágon semmi baja ne legyen,akkor nem a saját fájdalmaiddal vagy elfolalva hanem aval hogy a babáddal mi van.Röviden csak annyi,hogy a szülés közben a fájásokat pozitiv dolognak kell felfogni,végre eljött a nagy nap,ölödbe tarthatod,hallani fogod a hangját...,minden egyes fájással közelebb vagy már ahhoz,hogy világra jöjjön.

Az egész fejben dől el,mit akrsz elhinni a dolgokból,ha pozitivan állsz hozzá akkor nem egy rettenetes dolog fog az emlékeidbe maradni hanem,minta nagy nap!!

Persz nem vagyunk egyformák,mindenkinek más a fájdalom küszöbe kinek kevésbé,kinek nagyon.

2012. jan. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kettőt szültem. az első is fájt,de nagyon összeszedett voltam, kipihent, rákészült. emlékszem, rengeteg időt (napi szinten) töltöttem el azzal, hogy lefeküdtem az ágyra és elképzeltem, ahogy a méhem kitágul, hogy a babám elindul lefelé és kibújik belőlem. elképzeltem, hogy ez milyen rövid távolság, hisz ha akarom, kézzel elérem a méhszájamat, így nem is fájhat annyira ( :DD ) A babámmal is naponta megbeszéltem, hogy ne féljen, könnyű szülésem lesz. szinte magamat hipnotizáltem. bárki kérdezte, hogy félsz-e a szüléstől, annan ellenére, hogy féltem mindig azt mondtam, hogy nem félek, mert könnyű szülésem lesz. És abbahagytam a munkát 7 hónaposan, onnantól kezdve sokat pihentem. ez így nagyon bevált. Könnyű, gyors és szép szülésem volt. Másodszorra mindezekre nem volt időm, pihenni sem tudtam a pici gyerekem mellett. Ugyanúgy gyors szülésem volt, de rettenetesen fájt, alig vártam, hogy túl legyek rajta. Nem tudtam úgy elmélyülni vajúdás alatt, nem tudtam úgy átszellemülni. Azért jó volt, de sokkal jobban fájt.
2012. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

A nagymama korosztályhoz tartozom,és 3 gyerekem van.

Fájdalommentes szülés nincs. De sokat számít az önuralom és a tűrőképesség.

Sokkal nehezebb és fájdalmasabb a szülés,ha az anyuka az erejét kiabálásra és hisztire fordítja. Ahelyett,hogy két fájás között pihenne és erőt gyűjtene.

Mindegyiknél a szülés napján még dolgoztam a munkahelyemen,sőt a harmadiknál a szülés előtt két nappal még felvikszeltem a padlót. Igaz,elég kényelmetlen volt.

Este kezdődtek a fájásaim. Amikor már negyedóránként jöttek, a férjemmel gyalog mentünk a félóra járásra levő kórházba.

A szüléseket a bábák vezették le. Orvost csak akkor hívtak,ha probléma volt. Fájdalom csillapítókat soha nem adtak. Nem volt semmilyen előkészítő tanfolyam abban az időben.

Bármennyire is fájt,kibírtam ordítozás nélkül,csak sóhajtoztam. Ha nagyon fájt,akkor egy idős kolléganőm szavai jutottak eszembe: Ne hisztizz,mert attól csak nehezebb lesz a szülés. Ha már úgy érzed,hogy ezt nem lehet tovább bírni,gondolj arra,hogy ez annak a jele,hogy mindjárt megszületik a baba.

És igaza volt.

Amíg a kórházban voltam,nagyon sok nő olyan kiabálást vitt véghez,hogy zengett tőle az egész kórház. Mindegyikük azt állította,hogy nekik nehéz volt a szülés,pedig csak nem volt önuralmuk.

Természetesen nem egyformák a szülések,de sok függ a szülő nő hozzáállásától. Ma pedig már a legtöbb esetben adnak szüléskönnyítő szereket is. Hogy ez jó és egészséges-e,azon lehetne vitatkozni.

2012. jan. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem fáj! Hogyne fájna?! Talán majd a nyolcadik után kipottyan :) Nagyon is fáj. Gondolj azért bele, hogy hol jön ki az a baba :)
2012. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

""nem feltétlenül kell fájdalommal járnia csak modern kori bevett szokás hogy ez így történik""


hu, ez a mondatod igen tetszett!!! :)

azért hidd el, a szülés régen és ma is ugyanúgy fáj. Jó értelemben mondom, hogy egy új élet születése bizony fájdalommal-kínnal-verítékkel jár. De a világ legcsodálatosabb érzése életet adni.

SZülés közben lehet hisztizni, kiabálni- max nem érdemes- de nekem pl fejajánlották, hogy kiabáljak nyugodtan. Amikor hosszan tart a vajúdás tényleg vannak, akik önkívületi állapotba kerülnek, és nem tudatosan cselekszenek, kiabálnak. Ezért nem kell hisztis p..nak gondolni senkit. Szülés közben minden megengedett.


Még valami: Nekem is nagyon csodálatos volt a második szülésem. Az eslő sem volt rossz, de ott nem készültem fel lelkileg, csak jött minden magától, másodszorra meg tudtam mi fog történni- elképzeltem én is sokszor hogy milyen lesz, és háromnegyed órát tartott a szülés, mindenestül- nagyon jó volt. Az egész szülést nagyban megkönnyíti, ha sokat foglalkozol ezzel a témával, utánaolvasol és pontosan tudod, mi fog veled a babával történni. MInden mozzanatával tisztába legyél a szülésnek, minél jobban tisztában vagy, annál jobban tudod uralni a testedet, figyelni a tested érzéseit, és ezzel nagyban megkönnyíted a vajúdást és egyben a szülést. elképzelni hogy te min mész át, mit csinál éppen a méhed, a méhszájad és nem utolsósorban a babád!! Én nagyon sokat meditáltam a másdoik szülésem előtt, jógára jártam- és tényleg fantasztikusan szép élmény maradt.

Neked is ilyet kivánok!

2012. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Abban én is biztos vagyok, hogy nincs fájdalommentes szülés, viszont itt olvastam pár héttel ezelőtt egy hasonló kérdést, és abban volt egy link:

[link]

Ezt érdemes többször átolvasni a szülés előtt.

A szülésznőm még annyit mondott, hogy beszéljem meg a babával, hogy ő is segítsen abban, hogy minél hamarabb találkozhassunk.

2012. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm! köszönöm!

nagymamának főleg mert ő értette meg igazán hogy mire gondoltam (régen és most).olyan szülést szeretnék.

Mindenkinek köszönöm!

2012. jan. 27. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!