Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki kérésre császárral szült Debrecenben? Kinél, és mennyibe került elintézni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Én nem kérésre szültem, hanem muszájból császárral 2-szer.

Azt hiszed az kevésbé fájdalmas mint a sima szülés?


Magát a szülés pillanatát nem érzed (amit én örökké bánni fogok míg csak élek), mikor altatásból ébredtem annyira élesen fájt a vágás hogy félkómásan azt hittem még szikével vágnak én meg felébredtem a műtőasztalon :-)

De aztán magamhoz tértem és rájöttem hogy ez bizony tényleg fáj.

Az első szülésemnél 24 órát kellett feküdnöm, a másodiknál délután szültem és másnap reggel kellett felkelnem.

addig magatehetetlenül feküdtem, semerre nem tudtam forogni, úgy kellett köhögnöm de még azt sem tudtam annyira fájt a seb. Míg nem tudsz felkelni addig katétert raknak be, hát nem valami kellemes de ki lehet bírni. nekem pl. elég ciki volt a látogatók előtt hogy bejöttek műtét után a szobámba és ott lógott az ágyam mellett a teli pisis katéter...

Na a felkelés! Hát az bizony nagyon "finom" érzés... Úgy érzed szétszakad a hasad annyira fáj, én nem vagyok tápos de a második császárom után amikor megpróbáltak a nővérek talpra állítani, elsötétült előttem minden annyira fájt, majdnem elájultam a fájdalomtól, még időben fektettek vissza. rettentő nehéz volt megtalálnom azt a pózt amivel valahogy fel tudtam nyomni magam és valahogy lábra tudtam állítani magam... nagyon sokszor próbálkoztam mire sikerült. Míg a sima szüléses kismamák vígan ugráltak futkoztak ide-oda, nekem az is 10 percbe telt mire az ágy szélére kiügyeskedtem magam és onnan valahogy félig fekvő.félig ülő helyzetbe toljam magam hogy minél kevésbé fájjon.

Szörnyű! ha lehetne és soha nem szülnék császárral! nem véletlenül mondják az orvosok hogy ez egy nagy hasi műtét!

A sok erőlködéstől hegsérvem lett, amire azt mondta a dokim majd ha szülők megint akkor rendbe teszi. igen ám, de nagyon fáj, pedig 3 éve szültem, olyan mintha belülről bökne, szúrna valami, ég és fáj, néha az oldalamra is alig tudok feküdni.

2012. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már szültem kétszer hüvelyi úton,nem kérek belőle többször!
2012. jan. 18. 11:35
 3/3 zizi98765 válasza:
86%
engem is érdekelne, hogy lehet-e császáros szülést kérni, hol és hogyan. én pesti vagyok. állítólag ha szerzek papírt szemésztől, szívgyógyásztól, akkor lehet.
2012. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!