Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a gátvédelem? Tudom mit...

Mi az a gátvédelem? Tudom mit jelent, csak azt nem miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni az érdekében?
2009. máj. 16. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én igy szültem,bár nem igy terveztem,a szülésznő kézzel maszírozással,segítette a tágulást.annak érdekébe,hogy ne kelljen vágni,vagy ne repedjen az ember lánya.én ugy éreztem,hogy fájdalmasabb volt mint amikor simán szültem és vágtak.lassubb is a folyamat,mert idő amig tágul.Ha igy szeretnél szülni és ott ahol szülsz ezt támogatják is akkor érdemes venned egy gátmaszírozó olajat és azzal elkezdeni maszírozni a gátat,kis apró tágításokkal,terészetesen csak a megfelelő időben vagy már.Egyébként utána szinte azonnal szaladtam,nem voltak varratos fájdalmaim,feszítéseim.remélem tudtam segíteni.Sok sikert a szüléshez.
2009. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is alkalmazták,de a baba túl nagy volt és így repedtem.Tényleg fájdalmasabb mintha egyből vágnak (és ez független a repedéstől).De én azt mondom inkább vágtak volna,mert utána rosszabb a repedés mint a direkt vágás.Ez egyéni vélemény ne indulj ki belőlem!
2009. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznő maszirozta a gátamat amikor bújt ki a kisfiam. De kente a kisfiam fejét is hogy könnyebben kicsússzon.
2009. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én már szűltem csak hát rengeteg varratom volt és nagyon megszenvedtem vele. Azért érdeklődöm hogyha később bevállalnék mégegyet akkor megprobálnám ezt a gátvédelmet.
2009. máj. 16. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!