Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Dúlával szülni - érdemes?

Dúlával szülni - érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nincs sem fogadott orvosom, sem szülésznőm, de szükségem lenne valakire, aki profi a témában, és tudom, hogy ott lesz, ha kell, és képviseli az érdekeimet, ha esetleg nem vagyok magamnál :))

Nem apás szülést tervezünk.


Aki dúla segítségét vette igénybe: tudna ajánlani valaki kedveset, megbízhatót Budapesten? Mennyit kér egy dúla a szülésért és az előtte lévő "randevúkért"?

Vagy fogadjak inkább szülésznőt a kórházban?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2011. dec. 6. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Több okból inkább szülésznőt, mivel ő az, aki levezeti a szülésed.
2011. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Mi a több ok? :)
2011. dec. 6. 19:16
 3/7 kíváncsicska ***** válasza:

Szia!

Én hétfőn szültem egy hete.Nem volt fogadott orvosom, csak szülésznőm, és azt kell hogy mondjam nem bántam meg sőt.Nagyon meg voltam vele elégedve.Hány hetes terhes vagy?Mert szülésznöt csak a 32. hétig lehet fogadni, és egy papírt kell aláírnod róla amit a főorvosnak kell engedélyeznie.Én nem fizettem egy fillért sem akárhányszor mentem.(Mindez Zalaegerszegen)Nem Tudom Pesten mik a szokások tarifák.Mi szülés után egy nagy ajándékkosarat vettünk, és 10000 Ft-ot adtunk neki.Bőven megérdemelte.Rengeteget segített végezte a dolgát és minden nap feljött megnézte minden rendben van-e.Nem mint a szobatársam fogadott dokijai.Rájuk sem néztek csak várták a lóvét a varratszedéskor.

2011. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Gratulálok a picihez :)


Köszönöm szépen a választ. 31 hetes vagyok, akkor lassan ideje intézkednem :D

Szerencsére van is egy ismerős-ismerőse a kórházban, ahol szülni fogok, remélem bejövünk egymásnak :)


Köszönöm még egyszer, segítettetek a döntésben!

2011. dec. 7. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem sincs dúla-ügyi tapasztalatom, de most a második szülésemhez szülésznőt fogadtam (áprilisban fogok szülni), méghozzá azt, aki az első szülésemnél volt ügyeletben (én is Zalaegerszegen szültem). Annyira kedves volt és egyben szigorú, a szülőszobán töltött 2,5 óra alatt számtalanszor benézett, hogy minden OK-e, mondtam neki hogy gátvédelemmel szeretnék szülni, és mindent meg is tett érte, sikeresen. Ezen felbuzdulva most majd a lehető legtermészetesebb módon szeretném az egészet, és az eddigi beszélgetéseink alapján abszolút partner benne.

Nem mondott tarifát, én nem kérdeztem, múltkor egy szuper bonbont kapott meg egy tízest, szerintem most is valami ilyesmit adunk majd neki.


(Kedves Válaszoló, aki szintén Zalaegerszegen szült, ha nem titok, ki volt a szülésznőd?)

2011. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is a választ, közben találtam egy ismerős-ismerőse szülésznőt, írtam az ismimnek, hogy megkörnyékezhetem-e a csajt :)
2011. dec. 7. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a baj a dúlával,amit ök is elmondanak : SEMMI FELELÖSSÉGÜK NINCS A SZÜLÉSBE!!! Tehát,azt mond,amit akar! a Kórházakban nagyon nem szeretik öket! Mivel azt gondolják,h a s"szülésznötöl veszik el a pénzt". Amúgy meg mindenki dúlának számit,aki benn van a szülésnél,és laikus,és segit,pl apuka,barátnö,anya..
2013. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!