Ha a kórházban cukros vizet adnak a gyereknek, vagy egyéb tejpótlót, az milyen veszéllyel járhat?
Nem fog szopizni vagy "csak" cumizavar lép fel, ergo nehezebbel, lassabban, később indul be a tej. Ha nem teszed mellre elégszer, akkor még be is gyullad a mell könnyen belövelléskor.
A babák úgy születnek, hogy szülés előtt egy un. púpban raktároznak elegendő tápanyagot a szülésre és a következő egy-két napra. Emiatt nem kell nekik semmi más, csak cici. A természet rendjébe szól bele az, aki cukros vizet vagy tápszert ad a babának. Nem bababarát kórházban sokszor éjjelre nem adják ki a babát, ők teleitatják ilyesmivel, hogy nem ott sírjon a 20 baba. Vagyis a csecsemős nővérek a munkájuk megkönnyítése céljából adják ezeket.
A fiammal kérnem kellett, hogy adjanak teát, azt is olyan üvegből, hogy inkább kihagytuk. Nem tudott-akart szopizni, az üveget se fogadta el=kiscitrom lett, épp hazaengedték, picit sárgább akkor marad lámpa alá...
Lányommal másik kórházban voltam, ott rendes cumisüvegbe bekészítettek vizet is a babának. Egy ideig fejtem neki, mert lusti volt, jobban esett neki üvegből, plusz ivott vizet is, egy adag tej 2.napon 120ml, plusz víz. 10hónapos régiesen a jól szopó csecsemő kategória(felcsípték a nyelvét azóta rendesen szopizik)
Az anya döntése ad-e vagy sem a babának vizet.
Tápszer: 2.életnaptól orvosi rendelvényre lehet kérni tápit a babának. És nem minden etetésre, csak ha annyira sincs teje az anyának, még előtej se szivárog.
Ha room-in szobában van a baba anya akkor nincs is nővérkés etetés-itatás.
Semmilyen veszéllyel nem jár. Fecskendővel nyomják a szájukba, így nincs cumizavar. Nekem kellett otthon is adnom cukros vizet, mivel az ötödik nap jött meg a tejem és csak ordított... ordított...
Nem kell megijedned pár ml-ról van szó.
Bocsánat, de nem a cukorszint miatt kell a babának a cukros víz, hanem mert régen úgy gondolták, hogy a sárgaság hamarabb elmúlik a sok (több) folyadéktól.
Forrás: [link]
'A teáztatási gyakorlatot az a tévhit alakította ki, hogy a sárgaságot okozó epefestéket a sok folyadék “kimossa” a baba szervezetéből. A kutatók viszont úgy találták, hogy a cukros vizet vagy teát kapó sárga újszülöttek bilirubinszintje magasabb volt, és több szoptatási nehézséggel küzdöttek a negyedik napon, mint azok, akik nem kaptak pótlást. A cukros víz vagy a tea a már kialakult hyeprbilirubinaemiát sem csökkentette, ami nem is meglepő, hiszen a bilirubin a széklettel ürül, nem a vizelettel. Azon babák számára, akik az első három napon sok vizet vagy teát kaptak, kevesebb anyatej állt rendelkezésre a negyedik napon, mint azoknak, akik nem kaptak pótlást, és bilirubin szintjük is magasabb volt.
Összefoglalva: A korai, gyakori szoptatás és a pótlás elkerülése egyrészt segíti a megfelelő tejtermelés megalapozását, másrészt a bőséges székletürítés serkentésével hozzájárul a bilirubin hatékony eltávolításhoz a szervezetből, és így a sárgaság csökkentéséhez.'
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!