Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy szülés utánra kb. mekkora hasleszoritó bugyit kell venni? Hol lehet mevásárolni?

Figyelt kérdés
Mert most még nagy a poci,de előre meg szeretném venni,hogy a korházban má használni tudjam:)
2009. máj. 11. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertárban, gyógyászati segédeszköz boltban, kismama boltban, bababoltban /néhányban/. Én akkorát vettem, mint amekkora ruhát hordok, vagyis L-t, ha nem híztál jelentősen a terhesség alatt érdemes az azelőtti méreteket figyelembe venni. De van rajtuk számozási útmutató, így majd könnyen ki tudod választani.

A leghatásosabb: miután kibújt a baba és a megfigyelőben vagy /ha nem császáros voltál/ egy törölközőt hideg/!!!/ vízzel /legjobb a jég egyébként/ nedvesíts át, vagyis kérj meg vlkt és tedd a pocira. Szinte tuti, hogy nem marad hasad, gyorsan visszaáll!!!

2009. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a párom vett a Brendonban. L-es volt a legnagyobb méret. Én szülés előtt L-es bugyit hordtam, aztán XL-est.

Na, az a hasleszorító bugyi nagyon kicsinek tűnt, alig jött fel rám. De a férjemnek azt mondták a boltban, hogy nem jó, ha túl nagyot vesz, mert akkor nem is használ.

2009. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hasleszorító bugyival kapcsolatban: nem tudom a kórházban milyen szokások vannak, de többnyire nem tolerálják a bugyit, pláne ha mű- vagy mikroszálas. A bugyinál hatékonyabb (és elég egy is) a tépőzáras hasszorító. Erről viszont a gyógyászati segédeszközben azt mondták a szülés másnapján vegyük meg, mert akkor megmérem magam és tudnak méretet adni. Orvosliga is jó a hasfal megtámasztására, de egész nap nem szabad használni. (orvostól kérdeztem ezeket)

A bugyiból mindig kisebbet érdemes venni, hogy hatása legyen.

A jéggel vigyázz, meg ne fázzon a hasfalad.

Remélem segítettem.

2009. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban abszolut nem engedtek hasleszoritót használni, viszont a bugyi ellen nem volt kifogás. Én gyógyszertárban vettem, Molimed volt a neve. 10 db van benn, elég is volt egy csomag, akkor 2000 ft volt. Bele volt épitve a bugyiba a betét is, pamut volt az alsó része, a felső meg gumis. Én L-est vettem elég volt, pedig hatalmas hasam volt és még maradt is szülés után pár napig.
2009. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!