Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni székrekedéssel...

Szülés utáni székrekedéssel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
1 hete szültem, és a héten alig volt székletem. Lehet tudatalatti miatt, mert félek, hogy a gátsebemmel történik valami... De már kezdem emiatt rosszul érezni magam, romlik a közérzetem. Orvos Tisasent javasolt (mert amúgy minden nap nagyon sokat iszok és rengeteg gyümit megeszek), de semmit nem használ. Mit ajánlotok?
2011. okt. 23. 12:31
1 2
 1/12 judavi ***** válasza:
Guttalax cseppek
2011. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A rengeteg gyümölcs, rostos ételek fogyasztása segíthet. Nekem nagyon jó volt az őszi rostos, vagy 2-3 literrel megittam egy nap és semmi gondom nem volt. CSak sajna attól meg a babámnak lett hasmenése, ezért abba kellett hagynom. Jó még a Duphalac szirup is. Csak ne várd hogy egyből hasson, mert kell neki 4-5 nap, utána viszont jó. Emészthetetlen cukrokat tartlamaz, ami nem szívódik fel csak lazít, szoptatás alatt is lehet használni. Nekünk a pici fiamnak kell adnom ,mert sjnos neki sincs rendesen széklete.

2011. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Tisasen szintén nem használt. Mivel szoptattam nem is nagyon mertem semmi hashajtót bevenni, mert nem akartam, hogy a babára is hasson. Nekem védőnő a paraffin olajat ajánlottta. Reggel éhgyomorra egy kiskanál és nem kellett erőlködni. Nem szívódik fel, így nem okoz gondot a babának, csak a beleket sikosítja. Én akkor mentem vécére, amikor olyan érzésem volt, hogy na, mindjárt becsinálok (bocsi, nem tudom másképp írni), így mire elcsoszogtam a vécére, addig jött is. Nem kellett erőlködni, nyomni. Szülés utáni első székelésemnél azt hittem újra szülök, utána adták nekem ezt a tippet, ami bevált.
2011. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia, hülye tippet adok előre is bocsi ezért, de ez nekem és eddig akinek mondtam mindig bejött :)

szóval reggel mielőtt felkelnél az ágyból vagy rögtön utána kb 1-2 dl Kóla és egy szép nagy paradicsom! ez így együtt tuti fix kihozza ami odabent van :) és legalább nem keményet! :) ráadásul nem is gyógyszer :D

2011. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nemcsak pszichés, a hormonok...

második babám után (nem volt gátseb), örültem, ha 2 naponta volt ihletem, és ráadásul kemény, amitől meg vérzett is a fenekem.

mostanában jobb, de most sem járok naponta... :(

a paradicsom+kólát én meg fogom próbálni :D (ne lenne ünnepnap, el is mennék venni :))

2011. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ricinus olaj, és glicerines végbélkúp. nálam ez a kombináció vált be másfél 7 szenvedés után
2011. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na jó, a hashajtókat felejtsd el, mert hozzá szoksz. Vegyél zabpelyhet, önts rá sok vizet, hogy bőségesen ellepje, (lehet félig tej, félig viz, de viz is legyen mert azt jobban felszívja) főzd meg cukorral, fahéjjal, kb 2-4 percig. A lényeg, hogy a zabba rengeteg rost van és a rost beszívja a sok vizet, amit a bélben sem enged ki, ettől hihetetlen puha székleted lesz, és csak úgy kicsússzan. (kb. szárazon 2 evőkanállal főz meg )Én reggelire eszem, sok tejed lesz tőle arra is jó. Muszáj megakadályozni a székrekedést, mert aranyered lesz. Jobbulást.
2011. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Attól nem félek, hogy rászokok a hashajtóra, mert terhesség alatt is voltak időszakok, amikor szednem kellett, és nem szoktam rá szerencsére. De előbb kipróbálom a természetes dolgokat, amiket javasoltatok. A dokim azért a Tisasent javasolta, mert az "óvatosan" hat és tuti nem lesz baja a gátsebemnek. Hát annyira óvatos, hogy napi 3 szemtől sem jön ki belőlem semmi :(
2011. okt. 24. 08:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy szoptatni nem tudok, szóval ez a dolog (sajnos) nem akadály...
2011. okt. 24. 08:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a levolac szirupot ajánlom. Szedtem tiszaszent is, de ez a szirup 10000x barátibb. Nem hajt meg, csak segít, hogy könnyebben menjen. A bélfalat vonja be, és nem meghajt. Ezt terhesség alatt is lehet használni.
2011. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!