Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek otthon:...

Akik már szültek otthon: Milyen tapasztalataitok voltak? Ki segített a szülésnél?

Figyelt kérdés
2008. márc. 13. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Soha, de soha nem fogom megérteni azokat a nőket akik a saját nyugalmuk érdekében feláldozzák a kisbabájuk életét egy esetlegesen felmerülnő komplikáció alatt.Tényleg ennyire fontos, hogy otthon történjen meg a szülés?Vannak baba-mama szobák, lehet kádban ülve állva mindenhogy lehet szülni, valószínű azért, hogy azok az önző emberek akik kényeskednek és otthon akarják világra hozni a gyermeküket esetleg meggondolják magukat, és belássák, hogy semmi nem ér annyit, minthogy az a pici élet szíve alatt biztosan életben maradjon és ki lehet bírni a kórházi körülményeket.
2008. márc. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Egyetértek az előttem szólóhoz. Miért veszélyezteted a saját és a baba életét?Az hogy a te életeddel mit csinálsz az egy dolog, de szerintem nincs joga senkinek a babája életét veszélyeztetni. Én tutti nem tenném, és biztos hogy megszüntetném az otthon szülést ha tehetném. Remélem ha nem tudtunk meggyőzni minden rendbe lessz veletek. 34 hetes kismama
2008. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

HÉ-HÉ-HÉ lányok!

NEM BÍRÁLNI, és MINŐSÍTENI kell a kérdéseket, hanem aki tud rá érdemleges VÁLASZT adni annak illik írnia. Pláne nem köpködni azt, ha valaki más szemléleteket vall!!!!!!!!!!!!


Kedves kérdező. Nekem nem közvetlen, hanem csak közvetett tapasztalatom van ilyen téren. Barátnőm szülte mindkét kisfiát otthon. Nála szülésznő volt (bába), és dúla is, no meg természetesen jelen volt a férje. A biztonság kedvéért a hattérkorház megvolt, ahova bármi komplikáció esetén max.20 perc alatt beérhetnek. Csodálatos emlékeket őriznek mindannyian a szülésről, jómagam is el el-játszok a gondolattal hogy második gyermekemet itthon hozzam világra. És-az előttem válaszolóknak címezve-nem a saját kényem kedve miatt, hanem mert hiszem, hogy az otthon melege, szeretete, és természetessége sokal közelebb áll a szülés/születés valósi mivoltához mint a kórházi műszeres "gyerekkinyomás". Természetesen a bababarát kórházak már előrébb tartanak ennél, minden megbecsülésem az azt kiharcolókért!

Hozzáteszem az otthonszülésről a véleményt nem a média által kell megformálni. Mert ugye ha a korházban vannak gondok azt senki sem reklámozza... Érdemes amúgy utánanézni, még a szent imre kórház szülészetének vezetője is ezt nyilatkozzal: "semmivel sem veszélyesebb az otthonszülés, amennyiben az alapvető szabályokat betartják..." Ezekről bővebben lehet olvasni máshol.


Ajánlom olvasmánynak: Gyöngéd születés, szülés gyöngéden, valamint a születés művészete. Gyakorlatiasabb könyv a: bába válaszol. Mindnkinek olvasnia kéne ezeket, pláne azoknak, akik hajlamosak a szűk látókörűségre...


Minden jót, és ne engedd, hogy csírájában tapossák el az érdeklődésedet hozzá abszolút nem értő, utána egyáltalán nem járó emberek!!!


Nagyon nagyon sok szépet és jót kívánok!!

2008. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Én nem szülnék otthon. Nagyon szép emlék volt, amikor a kezemben tarthattam végre a kisfiam, de az azt megelőző fájdalomra nem szívesen emlékszem vissza. Ha be kell menni a klinikára, mindig a szülőszoba előtt kell elmenni és a mai napig görcsbe rándul a gyomrom. Ezt az otthonomban nem szeretném érezni, ahol majd később is élnem kell. Oké, szép dolog a szülés, de nem értem, hogy manapság miért divat azt állítani, hogy nem is fáj. Igenis fáj. Hozzá tartozik, ki lehet bírni és megéri, de akkor is elég fájdalmas.
2008. márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az otthon szülésről nincs élményem, de az utolsó hozzászólónak szeretnék válaszolni: Szerintem senki nem állítja, hogy a szülés nem fáj. Az meg egyéni, hogy milyen emlékeket hagy benned a fájdalmas része. Én szülés után nem egészen egy évvel voltam nemcsak a szülőszoba környékén, hanem konkrétan abban a szülőszobában, ahol szültem. Emlékszem a fájdalmakra is, de hihetetlenül jó érzés fogott el, mikor ott voltam. "Rögtön" akartam még egy babát. :))

Hozzá kell tenni, ez egy bababarát kórházban volt.

Akinek nincs a közelében ilyen kórház és minden rendben van a terhességével, megértem, hogy inkább otthon szeretné világra hozni a gyermekét. Természetesen megfelelő kórházi "háttérbiztosítással".

Szerintem érdemes felkeresni olyan szülésznőt, aki vállal otthonszülést és tőle megkérdezni a tapasztalatokat, lehetőségeket.

2008. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Húúú,mekkora idióták vagytok,azóta Geréb Ágnes már több gyereket megölt!
2010. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!