Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolcon kell vinni házassági...

Miskolcon kell vinni házassági anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés

Ha kell muszály 300 napnál nem régebbinek lennie?Mi van akor ha nem viszem be??Nem anyakönyvezik a gyereket?

M 3 éve vagyunk házasok, valaki azt mondja hogy nem kell, valaki meg hogy kell.Akkor most mi van??


2009. ápr. 27. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyakönyvi kivonat mindenképpen kell. Ha valaki otthon felejti akkor a családtagok szokták pótlólag bevinni. Akkor nem szoktak ragaszkodni a 300 napnál nem régebbihez ha ugyanabban városban szülsz ahol a házasságot kötötted.
2009. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Miért kell a kivonat? Hogy a férjem tényleg a férjem? Vagy miért? Minden adat benne van az anyuka személyijében.
2009. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Alap esetben mindenhol be kell vinni egy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot, ellenkező esetben az apuka személye ismeretlen lesz és majd mehettek a gyámhatóságra.

Ez alól csak az képez kivételt, ha ugyanabban a városban (kerületben) házasodtatok, ahol születik a baba, de ez sem automatikus, van olyan, hogy akkor is kérik.

Nem kerül pénzbe, inkább szerezzétek be, mint hogy probléma legyen belőle.

2009. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Négyszer szültem Miskolcon a Semmelweisben, egyszer sem vittem, mert nem kérték.

Bár én fölvettem a férjem vezetéknevét is, és úgy szerepel a személyimben. De lehet, hogy nem azért nem kérték.

Kérdezd meg az orvosodat. Ő fogja tudni. Kinél szülsz?

2009. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én a Szentpéteri kapuiban szültem,ott kérték és 300 napnál nem régebbit.
2009. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én a megyeiben fogok szülni Dr. Bikki Bélánál.

32. hétben járok, és érdekelne mit pakoljak össze.

Köszönöm a válaszokat.

Úgy látom jobb ha ott megkérdezem, mert mindenki mást mond.

2009. ápr. 27. 14:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Én mikor mentem a recepción a kis hölgy közölte, hogy kiskönyv, személyi apaság vagy kivonat és az 5. emelet. ennél több nem is kell a szüléshez rajtunk kívül:D Amúgy anyakönyvezik, csak a nevedre, és nem adják meg az apa nevét.

Ezt mindig kérik. És valóban azért, hogy tudják férjnél vagy, vicces és jó móka, inkább szerezd be, mint hogy gond legyen belőle.

2009. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető dolgokat nem írok a kórházi csomagokat illetően. Amire viszont sokan nem gondolnak, az pl. a papírvatta. Ez akkor jó, amikor szülés után elmész zuhanyozni, és a vér folyik akkor is, amíg törölközöl. A papírvatta azért jó, mert azt a lábad közé tudod rakni ameddig megtörlöd magad. Mert a törölközőt gondolom nem akarod összevérezni.

Amúgy az anyaga hasonlít a papírtörlőhöz, nagyon jól szívja a nedvességet, csak ez nem ragad rád. Gyógyszertárban lehet kapni. Papírvatta a neve. Így kell kérni.

A másik dolog a zokni. Szülés közben nekem teljesen felborult a vérkeringésem, és mind a négyszer majd lefagyott a lábam. Úgyhogy én a szülőszobába szoktam vinni zoknit.

A harmadik dolog, hogy legyen összekészítve egy olyan csomagod, amire szükséged van akkor, amikor szülés után először ki kell menned a wc-be azért, mert akkor úgyis van az embernek elég baja, nem hogy még azzal legyen elfoglalva, hogy összeszedje a szükséges cuccokat. Örülni fogsz, ha eljutsz odáig, és nagy segítség lesz, ha csak ki kell venned a táskából a kis csomagodat.

Most egyenlőre ennyi jut eszembe. Az alapvető dolgokat úgyis elrakod, ez talán egy kis plusz dolog, amire nem feltétlen gondol az ember első nekifutásra.

Ha eszembe jut még valami, írok.

Szép születést Nektek!

Negyedik voltam.

2009. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Jól összedszedted a lényeget,köszönet érte.Remélem könnyű szülésem lesz:-))

2009. ápr. 28. 07:04
 10/11 anonim ***** válasza:
A megyeiben akkor kell a 300 napnál nem régebbi anyakönyvi, ha nem miskolcon kötöttetek házasságot (ez van kiírva az anyakönyvező ajtajára). A vidéken kötött házasságokról kérik a kivonatot, ezt díjmentesen be tudod szerezni az illetékes önkormányzatnál, az anyakönyvvezetőnél. Kb. 10 perc, amíg kiállítják és ingyenes.
2009. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!