Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan anyukákat keresek akik...

Zombor kata kérdése:

Olyan anyukákat keresek akik császárral szültek Vácon. Valaki letudná irni a pontos menetét?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam így történt:

Reggel 8-kor zavaros magzatvíz miatt burkot repesztett a doki, elfolyt a magzatvizem, majd bekötötték az oxitocin, hogy jöjjenek a fájások. Jöttek is egyből két percesek, de nem tágultam 8 óra alatt egy ujjnyit sem, így elvittek császárra.

Először vért vettek, ennek meg kellett várni az eredményét, ami 1 óra volt. Leborotváltak teljesen, majd feltették a katétert, és betoltak a műtőbe, ahol 3 szurit kaptam a hátamba (helyi érzéstelenítő, fájdalomcsillapító és spinális érzéstelenítés). Gyorsan elzsibbadtam és már vágtak is. Annyit éreztem, hogy vágnak, rángatnak, cibálnak, nyomnak, matatnak, majd egyszercsak felemelték a babámat, hogy megnézhessem őt és kivitték az apjához. Ott megmérték őt és apuci pucér felsőtestére tették. Ezalatt engem összevarrtak, közben lányomat visszahozták és a fejemhez tették őt.

A műtét alatt mérték a vérnyomásom, közben folyamatosan remegtem (a sokktól, a vajúdástól, a félelemtől, a gyógyszerektől...valamitől).

A műtét összesen 30 perc volt. Lányomat 10 perc alatt kiemelték, utána engem raktak össze.

Kivittek a megőrzőbe, ahol másfél óráig voltam, és ahol bent lehetett velem a férjem is, és a lányunkat is behozták, a mellkasomra tették.

A fejemet nem emelgethettem (nehogy fejfájásom legyen, mondjuk ettől függetlenül is lett). Majd felvittek a kórterembe.

6 órát kellett feküdnöm, utána kötelezően felállítottak és elvittek lefürdetni. Az első felkelés nagyon nehéz volt, talán még a második is, de utána már sokkal jobb lett.

A babám végig velem volt a szobában. 4 ágyas a császáros szoba. A lányomat születése után kb. 3-4 órával tették mellre (bár már a megőrzőben mellre tették volna, de nem akart még szopizni).

5 nap után engedtek ki, akkor volt a varratszedés is.

Az ottani egyik lány már bent feküdt, mert faros volt a babája és neki emiatt tuti császár volt. Vele is hasonlóképp történt, csak nem vajúdott. Reggel elvitték őt műtétre, majd kb. másfél óra múlva már ott is a babával együtt.


Ha bármi egyéb kérdésed van, akkor írhatsz privit is, vagy itt is kérdezhetsz. Ha tudok, szívesen válaszolok!

2011. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leirást:) Beöntést kaptál előtte? Kicsit izgulok:))Még sosem műtöttek.Van már egy 16 éves lányom de ő nem császáros volt.Infúziót kaptál műtét előtt?Még egyszer köszi a gyors választ:)Mennyi idős a babád?
2011. szept. 21. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem volt beöntés, úgy tudom normál szülés előtt sem adnak Vácon és császár előtt sem.

Igen, kaptam infúziót. Mikor kiderült, hogy császár lesz, akkor oxitocin helyett normál infúziót kaptam (2 zacskóval).

Lányom 1 éves lesz októberben.


Mikorra vagy kiírva? S hogyhogy császár lesz?

2011. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy a babám és nem fordult be még,így holnap este 7kor megműtenek ha addig nem indulna be magától.Nem nagyon akar kijönni:))a nagy lányomnál is ez volt 41 hetesen inditották 4kg volt és kb 26 órát vajúdtam:(mindent kaptam ami létezik,hogy kitáguljak rendesen.Zselé,infúzió,burok repesztés stb.Most ezeket kihagyjuk még mindig zárt a méhszájam,semmi jósfájás ezért így döntötünk a dokimmal,hogy holnapig várunk és ha semmi akkor bemegyek és megcsászároz.Fene se tudja ez így könnyebb lesz-e.De nem bánom már nagyon várom,hogy kint legyen a kis csaj:)És ott lesz a párom is meg a nagy lányom aki drukkol kintről:)Annak örülök,hogy oda adják az apukának amig össze raknak engem,meg hogy utána együtt lehetünk kicsit féltem,hogy a babát csak reggel hozzák oda miután kiszedték a katétert stb.Te kinél szültél?
2011. szept. 21. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval holnap lesz a nagy nap. Huhh, ez izgi!

A császár után majd, ha már engedik, hogy felkelj, akkor sokat sétálj, az segít a gyorsabb gyógyulásban. Nehéz lesz, de menni kell. Mivel a babával egy szobában lesztek, ezért a kicsi mellett úgyis lesz teendőd, az majd eltereli a figyelmet a sebedről.


Én Dubecz Dánielnél voltam. Rendes doki.


Vigyél be mosdószivacsot magaddal, azzal könnyebben megy majd a fürdés! (Mert ezzel nem kell hozzáérni a kritikus részekhez, meg az elején a nővérke fürdet és neki is könnyebb mosdószivaccsal mosni téged.)


Igen, az jó volt, hogy apának odaadták a babánkat egyből, ő foghatta meg először, és a férjem erre a mai napig irtó büszke. :)


Holnap akkor gondolok rád, és ha van kedved majd írd meg végül mi, hogy történt és mekkora lett a babád.

2011. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen,szivacsot már tettem be:)Én is a Dubecz.-nél szülök:)))

Nagyon izgi tényleg:))Már mindenki nagyon izgatott itthon:)Köszi mindent,és persze megirom a végkifejletet ha haza jöttünk:)Neked meg jó babázást addig is:)

2011. szept. 21. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy császár után majd legyen kéznél pohár, víz, szívószál, keksz, hogy a nővérke könnyen oda tudja neked adni. Vagyis olyan helyre rakd, ahol könnyen megtalálja majd neked. (Szívószállal jobb inni, mert nem kell emelgetned a fejed!)
2011. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi:)már azt is tettem be:)
2011. szept. 21. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!