Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen Nyíregyházán szülni?

Milyen Nyíregyházán szülni?

Figyelt kérdés
Mennyire baba-mama barátok? Szülés után mennyivel teheted először mellre a babát? Veled van vagy elviszik és 3 óránként hozzák csak?stb.......
2011. szept. 18. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én nyíregyházi vagyok, s 4 éve szültem a kisfiamat, tehát leírom a tapasztalataimat. Mikor megszületik a kicsi, vagy a hasadra, vagy a mellkasodra teszik a kicsit rögtön, (ha csak valami baj nincs), utána természetesen elviszik megmosdatják, mérik, felöltöztetik (addig ugyebár téged vagy varrnak, ha volt gátmetszés, vagy hát úgy mond rendet raknak) s ha visszahozták rögtön a kezedbe adják. Utána lehetőség van a családnak, rokonoknak (akik elkísértek s nem mentek be veled)megmutatnod.

Választhatsz baba-mama szobát, ahol éjjel-nappal veled van a kicsi, csak fürdetni viszik ki, vagy vizsgálatra, de kérheted a sima szobát, ahol 3 óránként viszik be. Illetve van VIP szoba, ahol csak te és a kicsi vagy senki más anyuka, ott is veled van non-stop s oda bemehetnek a családtagok is, bár ez fizetős, napi szinten több ezer forint.

Hát ezt tudom neked mondani, legalábbis 4 éve így volt:) Sikeres szülést kívánok, s jó egészséget!

2011. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Itt legalább van választási lehetőség. Szalkán tervezzük, de pont azért az nem szimpi, mert még ki sem csomagolhatja az ember a saját gyerekét,szülés után leghamarabb 6 óra múlva teheted mellre, stb. Jó is meg nem is, ha hulla az ember jó, de, ha minden rendben van, miért ne láthatná el maga. Mert otthon ki fog segíteni. Itt legalább kijavítják az embert, ha bénázik. Első gyerkőc :)félek.


És hálóinget kell vinni v azt adnak? Vagyis mit kell vinni? Köszi!

2011. szept. 18. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Februárban szültem a 3. gyermekemet Nyíregyházán. Elég naprakész vagyok.

Mindháromszor sima szülésem volt, utána rögtön a mellkasomra tették a gyermekeimet, aztán elvitték rendbetenni, közben engem is rendberaktak. Szülés után 2 órán át megfigyelésen kell lenni, ennek egy részét a családi szobában töltöttem, ahová bejöhetett a férjem, szüleim. Meg a picurt is behozták és ott mellre is tehettem. (Legutóbb erre nem volt lehetőség, mert influenzajárvány miatt teljes látogatási tilalom volt a kórházban. Se apás szülés, se semmi. Látogatás majdnem sutyiban, bébit meg se mutatták senkinek. De ez persze rendkívüli helyzet.)

Mindháromszor babás szobában voltam. Öt ágyasak. Nem volt mindig teltház. Fürdetni viszik el a piciket, meg a kötelező orvosi vizsgálatokra. Éjszakára ki lehet őket vinni a csecsemősökhöz, hogy tudj pihenni. Nekem csak első éjszaka nem volt velem, mert este 7-kor szültem. Hálóinget adnak, rutinból nem is vittem sajátot. Nem is láttam senkit sajátban. Meg úgy voltam vele, inkább a kórházit vérezem össze. Akárhogy igazgattam a betétet, valahogy mégis mindig olyan lett. Semmiképp ne szárnyas betétet vigyél, erre az esetre az kismiska. Sokan a Tena Ladyt ajánlják, de nekem tökéletes volt a DM-es Jessa nevezetű is. Pelenkát adnak, de egy napra csak 4-et. Volt, akinek sok is volt, de nekem egyik éjszaka 8 fogyott el. Persze adnak, ha elfogyott, de szájhúzgálva, mert nekik is ki van számolva. Szóval nem árt vinni pluszba, vagy visz be a család. Popsitörlő kell, azt nem adnak. Ja, meg popsikrém is kell. Régebben volt kitéve, de most én nem találkoztam vele.

Van egy vagy két VIP szoba is, úgy tudom, egy éjszakára 10.000 Ft. Ott fogadhatsz látogatót is, talán apuka is ottalhat, bár ebben nem vagyok biztos. Nekem mondjuk tökéletesen megfelelt a babás szoba, legalább volt társaságom. Most még egy barátnőre is szert tettem!:-)) Sokak szerint nem lehet pihenni. Hát, a mi babáink szinte csak aludtak, nem volt sírás.

Elég normális szobatársakat lehet kifogni, mert a kisebbség ezt nem választja, akármennyire is hangoztatják, hogy így a "csálád", meg úgy. Természetesen ide látogatók nem mehetnek be, a többi anyuka miatt. Addig szintén ki lehet őket vinni a csecsemősökhöz. Ja, még valami eszembe jutott, ami most engem nem érintett a járvány miatt. Azt hiszem, most már nem mutatják meg akármikor a babákat a rokonságnak, hanem csak 16 óra után valameddig. Ezt is a kisebbség miatt vezették be, hogy valahogy rendszabályozzák őket.

Összességében én teljesen meg voltam elégedve. Volt fogadott dokim és fogadott szülésznőm is. Mindháromszor ugyanazok.

Hú, hirtelen "csak" ennyi. Ha bármi kérdésed van, kérdezz nyugodtan!

Judit

2011. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszi, pont ezekre voltam kíváncsi! :) Még nem biztos a Nyíregyháza, mint fentebb írtam Mátészalkán tervezzük, de amikorra ki vagyok írva a dokim konferencián lesz (3 napig). Így jött szóba Nyíregyháza, és Leskót ajánlotta a doki maga helyett, csak még ő is el ne menjen. :)
2011. szept. 19. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!