Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a császármetszés pozitívumai?

Mik a császármetszés pozitívumai?

Figyelt kérdés
Jövő héten szülök programozott császárral,a doki indokoltnak tartja.Próbáltam a neten utánanézni,de mindenhol azokat fikázzák,akik azzal AKARNAK szülni.Azokra is gondolhatnának,akiknek nincs más választásuk,és nem csak rémhíreket szeretnének olvasni a témáról.
2008. márc. 8. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első babám császáros volt, a mnásodik normál úton született.

A császárról: Bemész a kórházba és kapsz egy katétert, ami inkább csak kellemetlen, sem mint fájna. Bemész a műtőbe, ahol egy nőgyógyászati vizsgálóasztalra csücsülsz, ahol érzéstelenítésnek általában epidurálist adnak a gerincedbe. Ha az altatóorvos úgy látja, hogy minden rendben van, akkor jön a dokid. Te szépen hátra dölsz,lefekszel és ő kiveszi a babádat a pocakodból, majd összevarr.Majd kitolnak a műtőből és már mehetsz is az osztályra, természetesen gurulós ággyal! Epis érzéstelenítés után általában 6-8-12 órát kell vízszintesen feküdni. Ha már felkeltél és jól vagy, akkor megkaphatod a babádat is. Nálunk legalábbis így volt. Hazudnék, ha azt írnám neked, hogy utána nem fog fájni. Igen egy kicsit fájni fog, nem emelhetsz, nehéz lesz sétálni... Nem vészes!Nekem az volt a legfurcsább, hogy a köldökömtől lefelé érzéketlen lett a vágás miatt a hasam, de ídővel ez is elmúlt! Nekem kb 1 hónap kellett ahhoz, hogy rendbe jöjjek és mindent úgy tudjak csinálni, mint szülés előtt.

Szerintem aki császárral szül, annak a szülésnél könnyebb, a felépülés hosszasabb. Aki normál úton szül, annak a szülésnél jóval nehezebb, viszont a felépülés sokkal rövidebb, kb 1-1,5 hét.

Egy biztos: császárnál szültés alatti károsodás nincsen!

Ne aggódj, minden renben lesz! Bízz a dokidban, ő tudja, hogy mi a legjobb neked és a kisbabádnak! Szorítok neked és a legjobbakat kívánom nektek: mindkettőtöknek jó egészséget!

Egy kétgyermekes Anyuka

2008. márc. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Tudod én azért ítélem el azt,aki császárral AKAR szülni,mert egy csodás élménytől fosztja meg magát,és a babát önzőségből,hiúságból vagy egyéb gyengeségéből fakadóan.Nem a császért ítélem el,hanem azokat,akik akarják és nem kell nekik.

Más a helyzet,ha muszáj!Az ugyanolyan,mint bmely más műtét,és a dokik is azért választják,mert valami veszélyezteti a baba és/vagy a mama egészségét/életét,nem pedig,mert de jó is az.Nem szabad összekeverni a kettőt.Mert tényleg fontos az,ami lejátszódik szüléskor,de nem nélkülözhetetlen.Páromnak is megmondta,ha valami úgy adódna szülés közben,akkor nincs vita,ha a doki azt mondja vágjunk bele,hát belevágunk.Fel a fejjel!Mint az előző válaszoló írta,lehet a következő babád természetes úton jöhet ki:)

2008. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Én császárral szültem, pozitívat nem tudok mondani. Én nagyon calódott voltam, mert nagyon szerettem volna természetesen szülni, de sajnos 17 óra vajúdás után sem sikerült. Az ok, hogy indokolt a császár, de próbálj ragaszkodni hozzá, hogy legalább induljon meg a szülés magától. Az nagyon fontos a babád szempontjából. Mind az élettani hatássa, mind a lelki oldala miatt.
2008. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia én is programozott császárral fogok szülni.

Az olvasottak alapján én teljesen megvagyok réműlve ettől az egész műtéttől.

Talán annyi a jó,hogy nem lesz gátmetszés (de lesz más seb),az én dokim azzal bíztatott,hogy biztos hogy szép kis kerek fejecskéje lesz a babának és nem lesznek rajta bevérzések.

Nálam is indokolt,orvosi javaslatra a császár.

Ki kell bírni mindent fáj a rende szülés is és a császármetszés is (másképp).

Szerintem egy a lényeg, a végeredmény .

Egészséges baba és mama.Vigasztaljon az,hogy bár máshogy mint terveztük de lesz kisbabánk nekünk is,számomra ez a lényeg.

2008. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fikázódással ne foglalkozz, inkább gondolj arra, hogy neked nem lesznek szülési fájdalmaid. Persze utána fog fájni elég sokminden, de legalább a szülés nem. Én természetes módon szültem, nekem élég nagy trauma volt. A mai napig, ha be kell mennem a szülészetre, elkap a remegés, ha elmegyek a szülőszoba folyosója mellett. Persze nagy élmény is volt egyben, de négy hónap elteltével is nagyon élénken élnek bennem az emlékek. A negatívak is. De azért ha lesz mégegy baba, akkor is rábíznám a természetre a dolgot, kivéve, ha nincs más lehetőség. Neked inkább utána lesz kellemetlen, meg fájdalmas, de szerintem az is kibírható lesz (mivel muszáj kibírni). Ja és nem utolsó szempont, hogy fel tudsz készülni, mert tudod, mikor kell bemenned a kórházba. Úgy értem, rendesen össze tudsz pakolni, el tudod rendezni az otthoni dolgokat, nem kell majd sietni a kórházba. Persze általában az ember előrelátó, és összecsomagol magának, de valami mindig otthon marad a kapkodásban.
2008. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem két császárom volt. Nem programozott,mert megindult mindkettő magától,de pozitívumot nem tudok elmondani.

Sosem gondoltam volna,hogy több millió nő után pont nekem nem sikerül természetes úton szülni,de így alakult.

Viszont szerintem ha nem sürgös a dolog(mármint a baba nincs veszélybe),beszélj a dokival,hogy várjátok meg míg megindul magától.

A fikázásokat eleinte én is magamra vettem,de már nem érdekel,mert nekem csak így sikerült és nem azért mert én akartam,hanem mert indokolt volt.

2008. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A fikázóknak csak annyit, hogy ha azt hiszik, hogy jobb anyák attól, hogy természetes úton tudtak szülni, akkor nagyot tévednek..., nem ezen múlik...

Én is több órát vajúdtam, csak a kicsikém szíve nem bírta és mivel semmit sem tágultam megváltás volt amikor a doki a császár mellett döntött. Sajnos az epidurál nem sikerült jól, így mindent éreztem, úgyhogy az okoskodóknak üzenem, a császáros is megszenvedhet a gyerekért, sőt! A kérzedőnek én is azt javasolom, hogy ha meg tudja beszélni a dokival, akkor egy pár órát engedjék vajúdni, mert az a tapasztalat, hogy az ilyen császárosoknak nagyobb arányban lesz tejük, ami ugye nem mindegy. És nagyon figyelj oda az anesztesre, amikor a próbákat végzi. Ha bármi pici dolgot is érzel a teszteken szólj, mert akkor növelik a dózist, nehogy úgy járj mint én. És ne félj, a babucid kárpótol majd mindenért. Ja és a nagy pozitívum, hogy kisebb az esélyed az aranyérre ill. az akaratlan vizeletvesztésre, a hüvelyed nem tágul ki és a szülés utáni első szex nem hasonlít majd a szűzességed elvesztéséhez...:-)

2008. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Pozitívumként említhetném azokat, amiket az előttem válaszoló már leírt. Kiegészíteném még azzal, hogy nem feltétlenül hosszasabb a felépülés, szerintem ez egyénenként különböző. Én a műtét után két nappal gyalogoltam a kórház egyik feléből a másikba (sajnos a gyerekosztályra került a lányom), és semmi bajom nem volt. Könnyebben szopiztattam, mint az, aki természetes úton szült, mivel a gyerekosztályon csak ülve lehetett, és aki természeretesen szült, érthető okokból ezt nehezebben viselte. 3 hét telt el azóta és kb egy hete már semmi bajom sincs, csak néha húzódik egy kicsit a seb. Az viszont igaz, hogy érdemes megvárni, hogy magától beinduljon a szülés, jobb mind a kettőtöknek. Kitartást kívánok!
2008. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Szerintem az emberek nem azokat a nőket fikázzák, akiknek császárral KELL szülniük, vagy esetleg vajúdás közben adódik úgy a helyzet. Én azt ítélem el, amikor valaki "megrendeli" magának a császárt csak azért, hogy NEKI kényelmes legyen, és apucinak is tetszen továbbra is (ez aztán az igazi szerelem). Közben azért megvan az élettani jelentősége a hüvelyi szülésnek....

Ha neked indokolt, akkor nincsen azzal semmi probléma! Én nagyon-nagyon szeretnék természetes úton szülni! Át szeretném élni az egészet A-tól Z-ig. Nagyon bizakodom, dehát sosem lehet tudni! Lehet hogy még én is császárral végzem! :)) De az sem tragédia! Viszont szerintem is fontos, hogy picit hagyjanak vajúdni! Úgy tudom fontos a horonok miatt, meg hogy legyen majd tejcsid....stb.

Légy pozitiv! Szépen fel fogsz épülni, nem lesz semmi gond! A nyűg egy jó részét pedig feledteti az a kis angyalka, aki addig benned volt, és most azon "dolgozol", hogy egyáltalán felfogd hogy aki ott szuszog melletted az a te és a párod munkája! :)

Sok sikert és boldogságot kívánok!


33 hetes kismami

2008. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!