Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetes vagyok, másodfokban...

38 hetes vagyok, másodfokban érett méhlepénnyel?

Figyelt kérdés
Van köze a szülésnek a méhlepény érettségéhez?
2011. aug. 23. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Öregszik a lepény Nagyjából a 25. hétig tökéletes (azaz ún. 0 állapotú a lepény), ezután elkezd öregedni, meszesedni, amit az ultrahangvizsgálatokon mindig fel is jegyeznek. A 25. hét után már általában 1-es érettségib fokozatú a lepény, majd tovább “érik” egészen a 3-as fokozatig. A lepény érettségéből többé-kevésbé következtethetünk a szülés várható időpontjára is, hiszen minél öregebb a lepény, annál kevésbé tudja a babát ellátni.
2011. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha most 38. hetesen 2. fokú, akkor még van egy kis idő a szülésig.
2011. aug. 23. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
3.fokú után szülés.
2011. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én ma voltam UH-n, pénteken töltöm a 39.-et, és nekem is 2. fokban érett. nem mondtak rá semmit, tehát nem gond. egyébként idő előtt is öregedhet a lepény, nem feltétlen jelzi a szülést, normál esetben persze nem történik ilyen. 38 betöltöttnél meg már abszolút nem idő előtti.
2011. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem 32ik héten volt 2.fokban érett a lepényem és azt mondta a doki h jó.(2 hetére rá megindult a szülés vissza tartották,de nem hinném hogy a lepény érettségétől lett volna mert még mindig egyben vagyunk)

38hkm

2011. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 26-ik héten másod fokban érett volt.Jól meg is rémültem!

Most 35 hetes vagyok és hétfőn megyek ultrahangra,kíváncsi leszek,hogy harmadfokú-e már?

Szerintem van jelentősége,amikor kórházban feküdtem,volt egy kismama 33 hetes és megindult a szülése,próbálkoztak a vissza tartással,hála égnek nem sikerült,császár lett és kiderült,hogy el volt öregedve a méhlepény.A babája egészséges lett, csak nem kapott benn tápanyagot,gondolta akkor kibújik!:)

35hkm

2011. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!