Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki már legalább 2x szült! Mi...

Aki már legalább 2x szült! Mi volt ugyanolyan, és mi nem?

Figyelt kérdés
Hogy indult az egyik meg a másik, mennyi idő volt, stb. minden érdekel! Köszi előre is!
2011. aug. 13. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Első: nyákdugó elment, és a mvíz is elkezdett szivárogni, 18óra.

Második: fáj, fáj, hű ez fáj, jé fáj, kb így indult, 2óra alatt meglett.

Az első kimerített az nagyon fájt, akkor, a másodikat lazán vettem. Az elsőnél nagyon jól éreztem a tolófájásokat, a másodiknál meg csak saccolni tudtam.

2011. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első baba:40+5 hétre,megrepedt a burok(már a kórházban voltam),és 4 óra múlva megszületett a kisfiam.EDA-val szültem,pici gátmetszésem volt,ami már másnap nem ogkozott gondot.

2. baba:37+3 hétre születt,NST-re mentem,a szülésznőm megvizsgált,és mondta,hogy burkot repeszt,mert bő 2 ujjnyira nyitva vagyok,és sok minden más is adott(feszes burok,bemenetre nyomott koponya stb.)A burokrepesztés után 3 órával megszületett a pici.Akartam EDA-t,de kibírható volt a dolog,így nem kértem.Nem kellett gátmetszés,és nem is repedtem(se kívül,se belül).Remélem a 3. babával("gyártás" alatt)is minden simán megy majd.Könnyű,gyors szülést!

2011. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első: reggel 10-től másnap reggel 4:30-ig fájtam, aztán fél óra alatt lett meg

MÁsodik: nagyon halványan fájtam déltől, kb. éjfélig. Azt hittem jósló mert rendszer nem volt benne. Aztán éjféltől brutál sűrű lett, örültünk, hogy beérünk a kórházba, 2-re lett meg.


Az első elnyújtott "szenvedés", az utolsó fél órában ment el a víz és onnantól a kitolás durrrrrva volt.

A másodiknál eszméletlen erős fájások voltak éjféltől, amikortól bedurvult, viszont a kitolás már pikk-pakk ment.


Tehát mindkét szülésnél volt jó is , rossz is. De mindkettő háborítatlan, mindenféle beavatkozástól mentes és utólag csodaszép volt, csak máshogy fájt. :))))

2011. aug. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


1.nél 40+0

másodiknál 36+0-re szültem.

2011. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. baba: 40+3 született,hajnali 2:17-kor jött az első "fájás", 10 perc után a kövi,és akkor folyt el a víz. Hajnali 4:14-kor született meg, 1 tolófájás alatt 2.nyomásra. Volt gátmetszés.


2. baba:41+0 született,reggel 5 után éreztem az első fájást, 5 percesek voltak,majd a reggeli nst-re (a gép nem mutatott semmit) ritkultak,majd nst- után megint rendszeres lett,majd 3 perceseknél szóltam,de azt mondták csak keménykedem,majd percesek lettek fél órán keresztül- ekkor végre mehettem a szülőszobába,ott vizsgáltak,azonnal burkot repesztettek,majd 1 tolóra,2nyomásra megszületett a kicsi reggel 8:58-kor. Szintén vágtak,csak ezúttal nem hatott az érzéstelenítés a varrásnál.


Azt hiszem mindent leírtam.



Boldog babavárást könnyű szülést és egészséges kisbabát!!



Üdv:2gyerkőcös,35hkm.

2011. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1.baba 4 nappal előbb, nyákdugó távozás, rá 1-2 órára fájások,e gyből 5 percesek, a kórházban burokrepesztés és oxitocin, végül az első fájástól az utolsóig 7 óra telt el, gátmetszés.


2.baba 6 nappal később (22hó különbség), semmi különös jöttek a fájások, egyből 5 perc, fél óra múlva már 3 perc, sipirc a kórházba, 50 perc múlva már meg is szültem gátvédelemmel.

2011. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első fájásokkal indult, és nagyon elhúzódott. A másodiknál elfolyt a magzatvíz, hamarabb meglett, a harmadiknál fájások, magzatvíz-elfolyás, szülés -- pikk-pakk :)
2011. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2011. aug. 14. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:

2szer szültem. Ami ugyanolyan volt: mindkettőnél olyan "fájásaim" voltak, hogy a ctg semmit sem mutatott, mert nem keményedett hozzá a pocakom.

A kitolás mindegyiknél 10 perc volt.

Mindkettőt túlhordtam, így vagy úgy indították.

Mindkettő fiú.


Egyik az első fájástól a kibújásig 3óra 3 perc volt.

A másik 4 óra 15 perc.


Az elsőnél nem voltak tolófájásaim, a másiknál igen.

Az egyiknél a burokrepesztés után semmit sem éreztem, a másiknál akkor kezdődött a pokol:)

2011. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!