Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom hogy, a tejem...

Honnan tudom hogy, a tejem híg? Egy ciciből szopizík, de néha sírdogál a cicimen és hadakoznom kell vele. Nem értem miért sír a cicin? 2.5 hetesek vagyunk.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt mondják, hogy nincs olyan, hogy híg tej. Egy ilyen pici baba azért is sirdogálhat, mert még nincs hozzászokva a külvilághoz, vagy mert fáj a pocija. Minél többet szoptatod, annál több tej fog termelődni, ha rendesen eszel, akkor biztos, hogy nincs baj a tejeddel sem. Az sem gond ha mind a 2 ciciből eszik, nem jelenti azt, hogy nem elég a tejed.

A nagyobb lányom 15 hónapig szoptattam, a kicsi 13 hónapos és még szopik.

Sok szerencsét a szoptatáshoz!


üdv. Csilla

2009. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az anyatej két részből áll: először a szomjoltó vizesebb első tejet szívja ki a baba, és után jön a zsírosabb hátsó tej. A zsír mennyisége nem függ az anya táplálkozásától, az összetétele viszont igen: ha sok telítetlen zsírsavat tartalmazó dolgot eszel (hal, oliva olaj), akkor a tejben is ezek az értékes zsírok jelennek meg. Ha kevesebb kalóriát fogyasztasz, akkor a szervezet a te zsírraktáraidból veszi ki a telített zsírsavakat. Tehát olyan nincs, h' valakinek csak vizes, alacsony kalóriatartalmú teje legyen, annál sokkal jobban van kitalálva az anyai szervezet. Két és fél hetesen valószínűleg azért sírdogál szoptatás közben, mert ez nekik még elég komoly izommunka, ahogy nő, egyre könnyebben fog menni. Ha azt tapasztalod, h' csak az első tejet szívja ki rendszeresen (nem gyarapodik a súlya, nem lakik jól), akkor megpróbálhatod lefejni a tejet, és kiskanállal, pohárból, vagy ha nem idegenkedsz tőle, cumisüvegből odaadni neki. De valószínűleg bele fog jönni hamar. Minden jót!
2009. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valóban nincs olyan,hogy híg tej!igaz az előtebb hígabb mint ami utána jön zsírosabb tejcsi!Az én fiam amikor pici volt( akkor volt egy időszak)akkor sírt szopizás közben amikor ömlött a tejem,szegény valószínűleg nem bírta nyelni olyan gyorsan jött.Nehezen jöttem rá,hogy ez a baja,de utána mindig lefejtem a tejcsi egy részétszopi előtt és utána már jó volt neki!Vagy éppen az ellenkezője lassabban jön mint ahogy ő szertné.
2009. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
mért mondjátok, hogy nincs híg tej? ??? igenis van!!!! nekem az első gyerek 2 évig szopott, volt tejem bőven, csak sz_rt se ért. összevissza szopott, negyedóránként, fél órákat, megőrültem, mindíg fent volt, és sírt, a védőnőnek mondtam, hogy nem lehet jó a tejem, mert ilyen vizes-kékes, azt mondta az a jó tej, aha, megszültem a másikat, na megtudtam , milyen a jó tej, aranysárga volt, sűrű zsíros, a kissebbik lányom 4-5 órákat aludt két szoptatás közt, nem is hittem el, hogy ilyen különbség lehet. most a harmadikat várom, mindeninek szíve joga mit tesz, én ha látom, hogy megint olyan rossz a tejem, azonnal adni fogok pótlást, nem kínzom szegényt, az első gyerekem éppeleget éhezett, "hála" a baromi okos védőnőnek...
2009. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja, bocsi, éppen a kérdésre nem válaszoltam, szóval ha olyan átlátszó, kékes vizesnek látod a tejed, az akkor híg, és értéktelen. az anyatejnek ha jó sárgásnak kell lennie, sűrű ragacsosnak, és ha sok van, lefejed, föle lesz, mint a tejföl, vagy tejszín.
2009. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Az elején híg és kékes, az a tejcukorban gazdagabb és az oltja a babák szomját, majd utána szívják ki a sárgásabb zsírdús tejet.
2009. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha ,lefejem a tejem csak 10-20ml jön le kicsit sárgás és ragados,jót cuppog utána a gyerek.
2009. ápr. 12. 12:23
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja van mikor órákig alszik,az éjszakát fél9-től általába 2-ig alszik ,viszont napközben csak 1-2 órákat szundizk.

Köszönöm a válaszokat!!!!

2009. ápr. 12. 12:26
 9/9 anonim ***** válasza:

A enyém igaz, hogy 5 hetes, de van úgy hogy 4-5 órát alszik, máskor meg csak kettőt és cicit kér.

Éjjel is vagy 3x eszik, vagy 2x.

A lányom akkor is szokot sírni a cicin, ha már eléggé tele van és fája hasa, de persze azért még enne. Ilyenkor ringatni kell a kis fenekét, vagy simogatni a hasát és fél óra múlva szokott még enni egy kicsit.

utolsó

2009. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!