Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi mindent próbáltál szülésind...

Mi mindent próbáltál szülésindításra? Volt ami bevált?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok, második baba. Az elsőt indították. Ezt az "élményt" másodjára szeretném elkerülni, így ha megint úgy adódna, akkor megpróbálnám inkább valami praktikával megindítani.
2011. júl. 28. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
nekem semmi, mert a gyerek nem tudott beilleszkedni, elakadt mindkét alkalommal. Ha nincs itt az ideje, szerintem hiába próbálkozol. Persze lehet ablakot pucolni meg kapálni meg szexelni, csak ki ne fáradj, legyen energiád, ha mégis beindul a szülés.
2011. júl. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én praktikám annyi, hogy nem engedtem indítani a szülést. Az nst, a flowmetria és minden egyéb vizsgálat szerint a baba rendben volt, így megmondtam a dokinak, hogy nem járulok hozzá a szülésindításhoz. Mindkét babóm elindult szépen magától, pici késéssel, de gond nélkül, rendben megszülettek, mindenféle beavatkozás nélkül, természetes úton. Ők jobban tudják, mikor akarnak megszületni, mikor jön el az idejük, érdemes ezt a babákra bízni. Mondjuk második várandósságomnál dokit váltottam és ő is azt mondta, amíg egy baba jól érzi magát odabenn, nincs semmi gondja, nem szabad piszkálni, az indított szüléseknél ugyanis jóval nagyobb százalékban fordul elő komplikáció. Indítani - a WHO ajánlásai szerint is - csak nagyon indokolt esetben szabad, tehát csak akkor, ha a babát vagy az anyát valamely maradandó károsodás veszélye fenyegeti.
2011. júl. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is 33 hetes vagyok,de én már a 3. babót várom:-D


Én a 2. babát hordtam túl,szerencsére csak 1 héttel.

Előtte még itthon mindent bevetettünk- a bábakoktél kivételével:amit sokan ajánlanak,és sokan ellenzik,mert veszélyes lehet.

A hajolgatás,szex,meleg vizes fürdő,séta,lépcsőzés... egyik sem használt!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2011. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Délben Erős Pistás leves, délután lakás kitakarítása, este szex, majd egy jó fürdő. Hajnalban elment a megzatvizem ...stb.
2011. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugráltam párat.Nekem ezt mondta egy anyuka.És tényleg nekem is bevált.Reggelre elment a nyákdugó,másnap hajnalban 10 perces fájások,és az azt követő hajnalrra már a karomban tartottam a fiamat.
2011. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Málnalevél tea 39. héttől. A vizsgálatnál még semennyire sem tágultam, elkezdtem inni a teát, 3. napra megindult a szülés :)
2011. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!