Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki akinek bevállt a bába...

Valaki akinek bevállt a bába koktél?

Figyelt kérdés
és pontasan hogy mennyi kell ebböl és hogy mire számitsak ha beválik.
2011. júl. 1. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

20 ml ricinusolajból, 20 ml pálinkából vagy vodkából és 2 dl sárgabarack- vagy őszibarackléből kevert ital.Ez 2-6 óra alatt meghozza a babát..Ez ártani nem árt,max esetleg sokat jársz Wcre..A másik hogy nem sikerül,mert volt 1-2 baba aki ettől se jött ki..Én pálinkával csináltam..

Nekem bevált kiírás napján ittam mert beakartak fektetni,gondoltam megpróbálom..Mert teljesen zárt voltam,és fájás vagy jósló sehol..Tehát megittam hamarosan neki állt fájni a derekam,pár óra múlva megindultak a fájások és reggelre meg lett a lányom...

2011. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.hát nagyon parázok.29-én kelett volna megszülni de semmi.joslo az van de más sincs.hétfön fekszek be most ithhon vagyok,csak félek mivan ha bekakil a vizbe ettöl a löttytöl.
2011. júl. 1. 14:57
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Meg ne próbáld!Egyrészt nagyon komoly görcsöket okozhat,másrészt ha ne adj isten valami nem úgy megy ahogy kéne,hogyan fognak altatni/érzésteleníteni,ha bepálinkázol/bevodkázol-lényegtelen,h nem hatalmas mennyiség,de akkor is alkohol-?Agyoncsap az orvos ha kiderül,h ezt a löttyöt ittad.
2011. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
2 cl alkohol van benne az tudod mennyi..?Észre sem veszed olyan kevés..
2011. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 haramia ***** válasza:
56%
...nem azért de egy-egy pohár bort is meg lehet inni néha, nemhogy baja nem lesz tőle a kismamának még hasznos is egy csomó mindenben. Ennyi alkoholtól semmi baja nem lesz ha altatni kell akkorse, miért szerinted a részegen nagy balesetet szenvedő embereket hogy látják el? megvárják amíg kijózanodik? :)
2011. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

A babád nem ettől a "löttytől" fog belekakálni a magzatvízbe. Viszont Téged kitisztít! Nyugodtan próbáld ki,ártani nem árt!


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2011. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Noll Andrea Vajúdástámogatás c könyvében ezt írja a ricinusról: "az egyik legelterjedtebb természetes szülésmegindító eljárás. A bábák különféle adagolási javaslatokat részesítenek előnyben a - evőkanálnyitól az 1 dl-ig. Nagyon hatásos szer, szinte midig sikeres, ha a baba érett. Hátránya: rossz ízű, egy kis narancslével, fagylalttal stb. szokták bevenni, hogy elviselhetőbb legyen. Heves hasmenést okoz. Kockázata: a babánál magzatszurok ürítését idézheti elő a magzatvízbe, ami magával vonja annak teljes kockázatkészletét. A magzati szívhangokat ellenőrizni kell a ricinus bevétele előtt, utána 1 órával és ezt követően rendszeresen"

Hát nem tudom, ki kockáztatna mekóniumos magzatvizet... Én bátor vagyok, de azért ehhez vakmerőnek kell lenni + otthon nem csinálnám...

Amit ehelyett ajánl a könyv: mellbimbó ingerlése, szeretkezés, lelki gátak oldása, homeopátia (Caulophyllum D napi x, max 3 napig vagy óránként max 1 napig). Kockázata: ha nagyon "beüt", akkor viharos gyorsaságú szülés, de az is lehet, hogy teljesen hatástalan marad, amennyiben nem ez a megfelelő szer. Plusz aromaterápia (fahéj, szegfűszeg, gyömbér, vasfű, rozmaring aromalámpában párologtatva, párnára cseppentve.

2011. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Remélem nem ittad meg...

A hashajtó (ricinus) alhasi görcsöket okoz ami tényleg beindíthatja a szülést de baj is lehet belőle! Nem éri meg! Védőnő nekem azt mondta hogy meg ne próbáljam meginni ha eddig vigyáztam magamra akkor ne kockáztassak egy halva szülést! Nem tudom mitől alakulhat úgy, nem kérdeztem meg de nem is ittam belőle pedig megvettem hozzá én is egy 3 decis ricinust... A kutyával itattam meg mert szétrágott egy vatta párnát és doki mondta hogy meg kell fo.satni...

2011. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát köszi a válaszokat nme iszom meg ugy döntöttem,valahogy kibirom majd.hétfön fekszek be a korházba akkor leszek 40+5napos és majd kiderül hogy mi lesz.gondolom várnak még pár napot ha minden ok mert elsövel is igy volt.nem merek kockázatni.
2011. júl. 2. 15:04
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

szia


én is végig hordtam a 42 hetet nem volt bátorságom meginni azok után amit a védőnő mondott

2011. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!