Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszéssel vagy védelemmel?

Gátmetszéssel vagy védelemmel?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok, az orvosom gátvédelem párti. Első baba lesz, eddig úgy gondoltam, próbáljuk meg a gátvédelmes szülést. Ám mostanra elbizonytalanodtam, sokat olvastam a témáról, és a "szakértők" azt írják, h kitágulnak a szövetek, a hüvely rugalmassága elveszik... na ezt azért nem szeretném.... segítenétek? Tapasztalatok?
2011. jún. 13. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én gátvédelemmel biztos nem szültem volna,én sok helyen az olvastam h megrepedtek,a vágának egyébként semmi hátrányát nem éreztem.
2011. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bízd a dokira, ha gátvédelempárti, akkor rutinból biztos nem fog vágni, csak akkor ha kell.

3x szültem. 1. rutinból vágtak. 2. elhatároztam, hogy gátvédelem lesz, de a baba másként akarta, egyszerűen ki akart robbanni, nem tudtam lassan csinálni, képtelen voltam figyelni a szülésznőre... vágtak 3. simán ment minden, mint a karikacsapás, szót fogadtam, nem vágtak.

Melyik volt jobb? A harmadik után, ha nem véreztem volna, nem is éreztem volna úgy, hogy szültem.

Amikor vágtak, utána olyan érzés volt, mint a húsvéti kötözött sonka. De az sem olyan borzalmas! Az a lényeg, hogy az ember ne kényeskedjen (3 órával a 2. szülés után ott ÜLTEM egy széken, hogy láthassam a babámat hogyan fürdetik!) És sajna évekig megéreztem a vágásomnál a frontokat meg a havazást:-(

2011. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Háromszor szültem gátvédelemmel. Egyszer repedtem olyan 1 centit, nem is éreztem már másnap.

4 héttel a szülés után szeretkeztem a férjemmel mindháromszor,semmi gond nem volt.

Előtte is intimtornáztam,utána is, tökéletesen visszaállt a hüvelyem,ma is "kihúznám a pezsgősdugót".

2011. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon jó cikk erről a témáról:


[link]


Szerintem bízz az orvosodban, ha úgy látja majd, hogy elkerülhetetlen úgyis vágni fog, csak valószínűleg nem akkorát, mint szoktak.

2011. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy bízd magad a dokira.Ha úgy látja, hogy vágni kell, akkor vágni fog, ha nem kell, akkor úgy lesz jó:)

Engem vágtak, de belül is szétrepedtem, 45 percig varrtak.

Viszont kb 6 óra volt a vajúdás, ami nagyon nem volt vészes, és mindössze 15 perc a kitolás!A 3.fájásra meg is volt a kisfiam.

Barátnőmet nem vágták, neki 1 órás volt a kitolási szakasza, azt mondta totál kivolt a végére, már nagyon fájt neki, de utána jobb volt.

A kórházban a szobatársam második babáját szülte, gátvédelemre készült, mégis szülés közben azt mondta a dokinak, hogy akár vágja ketté, csak jöjjön már ki a baba!

Szóval ez totál egyéni, bőrfüggő, szülésfüggő, baba-fejmérete függő:)Majd ott meglátjátok!

Amúgy ha védelemmel szülsz, vissza fog állni a hüvelyed, ne aggódj!A hason is visszaáll a bőr,pedig az is rendesen kinyúlik a 9 hónap alatt:)

könnyű szülést!

2011. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2011. jún. 14. 07:22
 7/8 Snapette ***** válasza:
0%
A gátvédelemnek megvan az a lehetséges hátránya, hogy megnyúlnak a szövetek, mert a gátvédelmes szülés általában lassúbb is kell, hogy legyen, ugyanis ha hirtelen jön a babó, akkor majdnem biztos szakad valami. Ha lassan jön, akkor van ideje a szöveteknek alkalmazkodni, de ez azzal járhat, hogy megnyúlik, az meg azzal járhat a maga során, hogy nem is alakul vissza. Akármilyen szövet valószínűbb, hogy visszaáll eredeti formájára, ha megvarrják és összeforr, mint ha kinyúlik. Többek közt ezért is mondják sokan azt, hogy menet közben azt mondták, hogy inkább vágjanak, csak jöjjön már ki. Amikor én szültem 3 fájásból megvolt a lányom, és az utolsó nyomásnál, mikor jött ki a feje valami iszonyat feszítő érzés volt, vágtak kb 1 centit de végül lett vagy 3, de nem bántam, mert ha nekem tűrni kellett volna azt a feszítést még két fájásig, hogy táguljon a szövet nem is tudom, hogy bírtam volna. Persze sok múlik azon, aki összevarr. Nekem nagyon jól csinálták, szinte olyan mint volt, avagy mondjam úgy, érzésre olyan, bár látszani még látszik egy kicsit, hogy varrva volt.
2011. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, már nem aktuális, de azért leírom a véleményemet.


Egyrészt mi köze a hüvelynek a gáthoz? A hüvelyedet is szét kellene vágni, hogy ne táguljon és elvesszen a rugalmassága.


A másik, hogy első szülésnél azt mondják, kötelező jellegű, hogy ne nyúljon ki a gát. A másodiknál már nem feltétlenül kell, mert... Miért? Ha a vágás a nyúlást akadályozza meg, akkor a következőnél már miért lehetséges?

2013. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!