Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » En pontosan tudom a fogantatas...

En pontosan tudom a fogantatas idöpontjat, es e szerint + 2 hettel kell szamolnom majd?

Figyelt kérdés

Vagy az orvosi heteknek megfelelöen? Vagy a fejlettsegenek megfelelöen? Kicsit meg vagyok zavarodva...

Köszönöm a valaszokat. :)


2009. márc. 19. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesség korát mindig az utolsó menstruáció dátumához számolják. Így mindenkinek van kb. 2 hete mai terhességnek számít, de valójában még nem volt terhes. Az ultrahangos átlag méretek ehhez a számítási módhoz vannak kalkulálva. Ha a méretek nagyon eltérnek ettől csak akkor szoktak az UH alapján pontosítani.
2009. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Én is tudom a fogantatás időpontját.A kiskönyvbe az orvosi számítás szerinti időpontot írják (2.5hét!!),de az uh számítás napra pontos,ahogy én számoltam.Később módosítják úgyis.


11 hetes

2009. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod, akkor úgy számold, hogy a fogantatás napja, +264 nap, és ehhez még hozzáadsz annyi napot, ahány nappal tovább tart egy átlagos ciklusod, mint 28 nap (pl. ha 30 naposak, akkor +2-t).

Ez annyira megbízható számolás, hogy én is tudtam mikor "készült" az én fiam, és mégis +1 héttel túlhordtam.

2009. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Átlagban úgy számolnak, hogy az utolsó vérzés első napjától számolnak 280 napot, vagy a tényleges fogantatásától 266 napot. Plusz-mínusz egy-két nap csúszhat!
2009. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!