Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után zuhanyzáskor...

Szülés után zuhanyzáskor mivel lehet- esetleg szélszerű- tisztítani a vágott gátat?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem úgy engedtek haza a kórházból, hogy vegyek a patikában hipermangánt, csináljak egy laza rózsaszínű oldatot és ezzel öblítsem, mossam le a gátam naponta 1-2-szer, de akár minden WC-zés után is lehet. Kb. 2 nap alatt úgy rendbejött, hogy aki jött hozzánk, mindenki kérdezte, hogy nem vágtak?

2009. márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt mondta a doki, hogy minden wc használat után sima vízzel javasolt leöblíteni,én törlőkendővelkendővel oldottam meg, és fürdésnél semmi extra nem kell. Nekem is rendbe jött pár nap után.

2009. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én antibakteriális törlőkendő használtam a kórházban és használok még itthon is.

11 napja szültem, de már nem is érzem a sebet.

2009. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem olyan mázlim volt, hogy a dokim úgy varrt össze, hogy szülés után már ülve tettem cicire a babámat. Intim mosakodó szappant vittem magammal, azt használtam a kórházban és otthon is.


Üdv!

2009. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden wc-használat után letusoltam langyos vízzel, hintőport nem használtam, hiába javasolták a kórházban. Vettem Octenisept spray-t, azzal fújtam be a gátsebet minden zuhanyzás után. Ezt használták a kórházban is.
2009. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak tussal verettem oda a vizet, hozzáérni sokáig nem mertem. Az aloe first-tel fújtam még be, attól hamar rendbejött.
2009. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

huu.. en sima tusfurdovel furodtem, lennt is azt hasznaltam, a gatsebre arnica montana-t szedtem.

az elso het gáz volt, bár megjegyzem en voltam a huye, mert fel le ugraltam a babahoz, a nodokim mondta a masodik napon, hogy nagyon biztatonak talalja, hogy ulok, nekem fel se tunt..most, a 14. napon mar nem verzek, nem is erzem, de olyan fokozatosan tunt el az egesz, hogy eszre se vettem.

2009. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor válogathatok.:-)
2009. márc. 20. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!