Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valami jele annak, hogy...

Volt valami jele annak, hogy hamarosan (1-2 napon belül) megindul a szülésed?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi? Illetve, hogyan indult meg, elfolyt a víz, fájásokkal, vagy meg sem indult, hanem indították?
2011. jún. 1. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét dolgot nem tudok mondani.

Túlhordtam, így már nagyon vártam, hogy jöjjön a picur, és már mindent a szülés előjelének vettem, pedig nem volt igazi előjele. Talán annyi, hogy az utolsó 2 napban nagyon nehéznek éreztem a hasam, és odalent nyomott is kicsit a baba.

Amúgy reggel 7:50-kor mentem kórházba magzatvíz-vizsgálatra, amikor a doki bekukkantott és mondta, hogy úgy néz ki ma már nem megyek haza. :) Nem is olyan sokára elfolyt a magzatvizem.

16:10-kor született meg a lányom.

2011. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam semmi jele nem volt.Fájásokkal indult,de először abban sem voltam biztos.:)Szivárgott a magzatvíz,de alig,a kórházban repesztettek burkot teljesen.
2011. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahány szülés, annyi féle, erre a kérdésre nincs válasz, pedig minden leendő anyukát ez érdekel. :)


Nekem eddig két szülésem volt, egyszer fájásokkal kezdődött (hidd el, tudni fogod, hogy ez már AZ, és nem valami kis jósló fájás), egyszer pedig minden előzmény nélkül elment a víz.

Napokkal előtte általában semmilyen jele sincs, hogy bármi is lesz, bár van olyan ismerősöm, akinek pár nappal előtte erősebbek és gyakoribbak lettek a jóslói, de ezt is csak tőle hallottam eddig.

2011. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsiságból kérdezem, szeretem ezeket a történteket olvasni, hogy kinek hogyan indult be a szülés, mit érzett előtte. Hamarosan majd én is megtudom. :)
2011. jún. 1. 09:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

április 3-ra voltam kiírva és március 8-án...nőnapra kaptam ajándékba a kisfiamat:)))))

vártam délelött a védőnőt...ültem a gép elött...és amikor fel akartam állni...egy pillanatra úgy éreztem hogy valami belenyilallt a hasamba...nem tulajdonítottam neki nagy ügyet,mert nem volt vészes azt gondoltam csak sokat ültem ott...:))))

jött a védőnő...beszélgettünk...persze már a szülés volt a téma,kérdeztem milyen az ha valakinek elfolyik a magzatvize...meg hasonló dolgok...elment...én lefeküdtem aludni....du fél 2-kor ébredtem...felálltam és éreztem,hogy valami kifolyt...megnéztem,átlátszó valami....úúúúúú,és megint jött egy adag...na hívtam a dokit...azonnal kórház.

bementünk az urammal...megvizsgáltak és akkor már 1.4.4.4.

CX értéket mondott az ügyeletes orvos...és azt hogy ma még szülők leszünk:)))))az uram totál kiakadt ...én viszont amennyire féltem ettől az egésztől olyannyira nyugodt voltam...semmi idegeskedés nem volt....este 8-kor jött az első fájásom és 21:28-kor már meg is született....ja!és nem volt tolófájásom....az volt a legrosszabb....egyedül nem is tudtam kinyomni,a dokim segített:))))de utólag azt mondta hogy legalább 15 perccel lerővídítette ezzel a szenvedésemet....:))))

meg el is fáradtam avégére nagyon....ha bele gondolok csak reggeliztem...és egész nap nem ettem semmit ...inni is csak pár kortyot....persze hogy nem volt energia:))))

de nagyon jó volt...főleg utána a pihenőben,apa...baba...és én...meghitten...és végre a kezemben volt....

most 15 hónapos a kisfiam...gyönyörű,egészséges...egy kis duracell nyuszi:))))...és úton van a következő babánk akivel 8 hetes terhes vagyok...már alig várom hogy őt is a kezemben tartsam...ott a pihenőben...apával...meghitten:))))))

remélem tetszett a kis történetem...jó egészséget....és jó babavárást...na és persze könnyű,gyors szülést kívánok neked...ha talán eszedbe jut a történet...ott a pihenőben...akkor csak mosolyogj egyet....hogy:"tényleg a legjobb érzés":))))szép napot neked:)

2011. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én nem éreztem semmit, vasárnapra voltam kiírva, de semmi

aztán hétfőn reggel a fájásokra ébredtem, de először még én sem voltam biztos benne, hogy ez az, pedig egyből 5 percesek voltak :)

a vizem nem folyt el, a kórházban repesztettek burkot

2011. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem volt jele az előző napokban, kivéve az éjszakánkénti jósló fájásokat, amik jöttek jöttek, de aztán mindig szépen el is múltak. És már javában a 41. hetet tapostam. Az orvos azt mondta, hogy hú de örültünk volna ezeknek a jóslóknak a 37. héten, na de most már miért nem szülünk végre?.

Majdnem betöltöttem a 41. hetet, aznap délután már érezgettem valamit. Nyomkodott a baba. Utána nem sokkal már jöttek is a fájások. Amúgy ha nem indult volna el, akkor indították volna 3 nap múlva. De szerencsére nem vártuk meg :)

2011. jún. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!