Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan nyugtassam le magam...

Hogyan nyugtassam le magam szülés előtt?

Figyelt kérdés

Szombatra vagyok kiírva és elkezdtem egy kicsit félni a nagy naptól.

A terhességem szerencsére csodálatos volt, minden egyes pillanatát kiélveztem, nem zavart be semmiféle hányinger, hányás, rosszullét, veszélyeztetett állapot semmi. Tényleg nagyon jól éreztem magam, kivirultam és ezt mások is mondták.

Már alig várom, hogy a kezemben tarthassam a kicsit, de ahogy közeledik a pillanat, egyre jobban elkezdtek félni a szüléstől.


Mit tehetnék hogy mégse gyomorgörccsel és remegve menjek szülőszobára? Ti hogyan nyugtattátok magatokat?


2011. máj. 31. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Mindnki ideges, de majd ha ott tartasz, akkor úgysem lesz időd/alkalmad ilyeneken agyalni.
2011. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom erre jó megoldás nincsen mivel első szülésnél nem tudjuk, h mi fog ránk várni. Viszont a gyakori fájások és felerősödésük végett nem lesz időd ezen gondolkodni.

De egy biztos , ha oda figyelsz a légzésedre, sokat sétálsz a fájások között és születendő babád megszületését gondolod magad elé, az megkönnyíti az előtted álló kellemetlen élmények feldolgozását.

Fájdalmas lesz, de minden egyes méhösszehúzódással előrébb kerülsz ahhoz, hogy a rég várt babát magadhoz tudjad ölelni.

Erőt, kitartást és egészséges kisbabát kívánok!

2011. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz remegni és nem lesz gyomorgörcsöd, mivel fájásaid lesznek, ami azért elég konkrét elfoglaltságot jelent. Az ember csak arra koncentrál, hogy megtalálja azt a pózt, vagy helyzetet, vagy légzést vagy bármit, amivel nem fáj annyira. Izgulni eszedbe sem jut majd:) Gyors és könnyű szülést kívánok!:)
2011. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A félelem elmúlik, mire az élesbe érsz. :)


Életem legizgalmasabb 2 órája volt (az azt megelőző 12 óra, amit vajúdással töltöttem, arra nem annyira az izgalmas, mint inkább az idegtépő jelzőt használnám). Olyan valamit fogsz átélni, amit el sem tudsz képzelni, bennem legalábbis a kíváncsiság volt a legerősebb érzelem onnantól, hogy bementem a szülőszobára. A tested és a lelked is olyan meglepetéseket fog okozni, hogy győzöl majd ámulni magadon.

Tök jó dolog megszülni a kisbabádat. Menni fog, hidd el. :)

2011. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én remegtem, amikor megindultak a fájások!

Egyszerűen képtelen voltam ellazulni, és átadni magamat a fájdalomnak! Ennek pedig az lett a vége, hogy megcsászároztak, mert nem tágultam.

Ezt azért mondom, hogy ne félj, mert a félelemmel ártasz magadnak és a babának is!

Az lebegjen a szemed előtt, hogy ez csak pár óra az életedből, és túl leszel rajta! Ne hagyd, hogy a félelem felülkerekedjen rajtad!

2011. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én amikor az elsőt vártam, már nagyon izgultam.

Nem is a szüléstől, hanem, hogy VÉRGE látom ŐT!

Mindenki ideges volt amikor beindult, csak én voltam nyugodt. Páromra rájött a hasmenés ezért fél óra csúszással tudtunk a kórházba indulni. Addig én üldögéltem és tv-t néztem :)

Nekem azt mondák anno, hogy ha görcsölsz miatta, akkor tuti nehezebb lesz a szülés.

Én nem féltem, vártam.

Tudtam, hogy fájni fog, de azt is hogy elmúlik.

A kiabálás az energiát veszi el, annál később láthatom a babám.

Az első 12 óra alatt lett meg, de sem fájdalomcsillapítót nem kérten, se nem kiabáltam.

Végig mosolyogtam az egészet.

A második már másfél óra alatt meglett.


Olvass utána, néz videót, hogy tudd mire számíts!

Beszélj a szülésznőddel (ha van) biztos meg tud nyugtatni!


Minden rendben lesz, baba bent még nem maradt!

Ne izgulj!

:)

2011. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

13:20-as vagyok.


Az még fontos, hogy nem hagynak magadra és mindig mondják, hogy mikor-mit csinálj!

Az majd ad nekem egy kis biztonság érzetet!

Ha a Párod bent lesz Veled kérd meg, hogy ne "sápítozzon" :) hanem próbálja a figyelmedet elterelni.

Az én férjem az elején sajnálgatott, hogy te szegény, de sajnállak meg ilyenek és ezzel csak rosszabb lett.

Mondtam neki, hogy inkább viccet meséljen :)

Annyira belejöttek, hogy a dokimmal és a szülésznőmmel koccintottak a Babára egy-egy energiaitallal és dőltek a röhögéstől.


Így sokkal könnyebb volt.

Ha a terhességed is szép, problémamentes volt akkor a szülésed is legyen ilyen és KÉSZ!

Döntsd el fejben és úgy is lesz!

2011. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!