Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki az, aki vízben szült?...

Ki az, aki vízben szült? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tényleg kevésbé fájdalmas a vízben szülés?
2011. máj. 14. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Húgom vajúdott vízben is, azt mondta semmi extra, nem fájt neki kevésbé.De szerintem mindenkinek más jön be.Valakinek pl nem jön be a labda, nekem nagyon bejött
2011. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia! magyarországon nem lehet vizben szülni sajnos :( csak vaúdani max.

vagy nem itthon élsz ?

2011. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudtam, hogy itthon nincs ilyen. Meg kíváncsi voltam, hátha könnyebb lenne így. :)
2011. máj. 15. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznőm azt mondta, hogy mielőtt elindulnánk a kórházba, üljek be egy kád vízbe. Ott kiderül, hogy a fájások már "igaziak-e". Ha elmúlnak, maradhatok még otthon. Így ültem még itthon a kádban vagy két órát. Sokkal elviselhetőbb volt, mint az ágyon. Mikor már éreztem, hogy muszáj volt bemenni, szerencsére ott is beülhettem a kádba. Sajnos nem szülhettem ott meg a babámat, mert a vége felé a dokim fájás gyengeséget állapított meg és oxitocinra kötött. Így az utolsó 50 percet szülöszéknen töltöttem. A vizes rész nagyon klassz volt! Mindenkinek ajánlom. Az utolsó 50 perc viszont pokoli fájdalommal járt. Bárcsk maradhattam volna vízben! Akkor tényleg csak a csodás élmény mradt volna meg bennem.
2011. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legutolsó válaszolótól kérdezném hogy hogy melyik kórházban szült?
2011. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, Vácon is lesz hamarosan kádas alternatív szülő szoba, én úgy tudom
2011. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kádban szült, itthon Magyarországon a Szent Imrében, úgyhogy lehet itthon is kádban szülni. Április elején szült, az ő babája volt a 12. idén. Az ottaniak szerint sok orvos nem szereti/nem ajánlja fel a kismamáknak, akik még abban élnek, hogy nem lehet a kádba szülni, így nem is kérdeznek rá.

Én a második babámmal kádban vajúdtam, nálam a fájások elviselhetőebbek voltak a vízben, én is szülhettem volna ott, de nekem már nem volt komfortos érzésem.

2011. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tőlem kérdezted, hogy hol. Én is a Szent Imrében szültem. Ha nincs a fájás gyengeség én is maradhattam volna a vízben.
2011. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!