Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában hány nyomásra...

Általában hány nyomásra születik meg a baba? Nektek hanyadik nyomásra volt kint?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 21:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia. Én írtam, hogy a hasamra könyököltek, egyáltalán meg sem érzed, hidd el, akkor csinálják, mikor a tolófájás jön. A babának nem árt, mert nem rá könyökölnek. Az én babámnak és nekem sem lett semmi bajunk. Nálunk muszáj volt így segíteni, mert a köldökzsínór a nyakán volt, és gyorsan meg kellett, hogy szülessen. Emiatt se aggódj, nagyon sok baba úgy születik, hogy a nyakán van a köldökzsínór.
2009. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A kitoláskor az összes erődet összegyűjtve, teljes erődből kell nyomnod, és ezért a hasra könyökölést nem úgy fogod föl, mint egy fájdalmat, hanem mint egy segítséget az erőkifejtésedhez. Én teljesen arra koncentráltam, hogy most bármit csinálnak velem, a gyerekemről van szó, ki kell bírnom. És tulajdonképpen maga a hasra könyökölés nem is fájt. Sőt kifejezetten örültem, amikor jól rám könyökölt a közel 120 kilós szülésznő, mert akkor tudtam, hogy biztos, hogy ki tud jönni a babám. Szóval maga a könyökölés egyáltalán nem vészes érzés.

Hogy nem veszélyes-e? Nekem egy szülészeten dolgozó ismerős mondta, hogy a szülések legnagyobb része, majdnem mindenkié ilyen rásegítéssel történik. (Csak ezt nem reklámozzák persze.) A szülésznők, szülészorvosok vannak olyan ügyesek, hogy nem szokott baj történni belőle. Úgy kell felfogni, hogy azért csinálják, hogy a babádnak segítsenek.

2009. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)
2009. márc. 11. 12:47
 14/17 anonim ***** válasza:

Átlag 4-5 nyomásra kint van a baba, nekem is kb ennyi volt. Első baba, 3330 gr, 51 cm.

Én hamar és könnyen szültem, de nekem is segített a doki. Hozzáteszem, nem könyökölt, a tenyerével nyomta a baba popsiját. A férjem láttam, azt mondta úgy remegett a doki az erőlködéstől, hogy gyöngyözött a homloka, de én nem éreztem belőle semmit, egyáltalán nem fájt.

2009. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi. És két nyomás közt mennyi idő telik el? Ezt az ember érezni fogja,amikor nyomni kell?? Neharagudjatok hogy ennyi kérdést teszek fel,de kezdő vagyok,és nem sokára szülni fogok,és annyi minden érdekel,különösen a szülés:S
2009. márc. 11. 15:16
 16/17 anonim ***** válasza:
szia, én 19 órát vajúdtam és aztán negyed óra alatt meglett. Hogy hány nyomás volt arra nem emlkészem sajnos. :)
2009. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a kitolás 15 perc, kb. 5 nyomás. A doki nekem is rásegített. 4400g-mal, 54cm-rel született a kisfiam! Nyugi fogod érezni, mikor kell nyomni, jön a fájás, és nyomsz! Hihetetlen, ettől én is féltem, de úgy vagyunk összerakva, hogy ezt nem lehet elrontani! És segítenek is, akik körülötted vannak! Könnyű, szép szülést!
2009. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!