Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülés tényleg...

A második szülés tényleg mindig gyorsabb és könnyebb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem igen..

burokrepesztés 16.50 körül..baba 17.15.

2011. máj. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is sokkal-sokkal gyorsabb, könnyebb volt.

Első: 24 óra vajúdás + 4 óra a szülőszobán, nagy fájdalmak.

Második: fél óra (!) vajúdás, ebből 15 perc a szülőszobán, teljesen elviselhető fájdalmak.

2011. máj. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem összességében igen, de nem fájt kevésbé, sőt!

Első baba: 14 óra vajúdás után született meg, kb. egy órán át tolófájások.

Második baba: az egész vajúdás és szülés alig több, mint két óra, viszont úgy éreztem, még brutálabb, mint az első szülés. De legalább gyorsan meglett. Első babó 55cm és 8800gramm, második babó 58cm és 4000gramm. :-)

2011. máj. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem...

Első 12 óra, második 11,5óra. Erősebbek voltak a fájásaim is, így viszont másodjára nem kellett oxitocin és burokrepesztés.

2011. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első baba 12 óra vajúdás és nem annyira nagy fájdalmak, 48 centi és 2800 gramm.


Második baba 18 óra vajúdás, hatalmas fájdalmak, nem voltak rendes tolófájások, a doki megfenyegetett, hogy megcsászároz, és tolófájások nélkül kinyomtam. 54cm, 3600 gramm.

2011. máj. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első 10 óra alatt lett meg, hánytam is és nehezen tágultam, de a kitolási szakasz gyors volt és a gátmetszést sem éreztem, a varrás sem volt vészes. Egyébként az első baba 2 nappal előbb született a kiírásnál.

A másodiknál reggel már 100%-os fájásokat mutatott a gép, de mivel nem éreztem hazamehettem, bár azt mondták lehet, hogy este visszajövök.. Úgy is lett! Este azt vettem észre, hogy sűrűn járok nagyvécére. Felhívtam az anyut, mert őnála is ilyen volt a második szülés és azt mondta biztosan szülni fogok. Leültem és vártam a fájásokat. 18-15 percesek voltak. Ezért elindultunk este 21:45-kor a kórházba, ami nekem elég messze volt. A kocsiban 3(!) percesek lettek a fájások, a férjem csak úgy száguldott velem... Majdnem 23 órára értem be már 3 újjnyira voltam tágulva, jött az orvosom, burkot repesztett fél tizenkettőkor és éjfélre meglett a baba. Viszont olyan gyorsan jött, hogy nem volt gátmetszésem és kívül-belül szakadtam, ordítottam mint a sakál, a varrás is iszonyúan fájt.. SZóval az első hosszabb volt, de jobb a második gyorsabb, de fájdalmasabb... Most szeretnénk a harmadikat egyébként! :-)) Jó lenne a kettő szülés keveréke! :-))

2011. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem gyorsabb volt az biztos, de nem konnyem es sokkal jobban fajt!! Elso fiam 36 oras vajudas utan vakummal szuletett. Masodik kisfiam 10 napja 6 oras vajudas utan burkrepestes utan 4 perc alatt kint volt, de az az egybefuggo fajdalom ami volt, azt hittem a pokolban vagyok, nagyon nagyon fajt. DE megerte!!!!
2011. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy könnyebb az azért túlzás, azt hittem be...ok a fájdalomtól:)

Az elsőnél vajúdással mindennel együtt 3 óra, a másodiknál 14:20-kor beértünk a kórházba, 14:38-kor már a kezemben volt a kisbabám.De a második is fájt rendesen.

2011. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vincze Annamária válasza:
Szerintem nagyon nem könnyebb.Nekem a második fájdalmasabb és rosszabb volt, bár az első nekem 12 óra vajúdás a második 6 óra.
2013. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!