Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek melyik szülés vállt be...

Kinek melyik szülés vállt be jobban? Fájásokig várni vagy konkrét idöpontra lebeszélt napon beindítatni a szülést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem izgalmasabb ha eljön az idő és a természet teszi a dolgát mintha tudod hogy mikor születik meg.

A beinditottról nem tudok nyilatkozni.

2009. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt választásom. Túlhordtam a babát, és kevés volt a magzatvizem, megindították, mert már nem érezhette jól bent magát. Jobban örültem volna, ha magától indul be, és ő dönt, mikor is szeretne jönni, de remélem, legközelebb ezt az élményt is megtapasztalhatom!
2009. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem semmi kérdések vannak, nem mondom...

Bár már lassan meg lehet határozni a baba nemét, szeme színét, akkor örülhetnek a hozzád hasonlók..

Komolyan nem értem, szerintem a természet azt találta ki, hogy szeptember 8.án reggel 9-kor szülj?

sőt, jobb lenne nem is szülni, csak legyen egy babád, nem?

Bocs, de felháborító, hogy egyre több a programozott ok nélküli császár.

Ha nem akarod átélni a terhesség minden szépségét, főleg a várakozást, izgalmat, hogy mikor jön a babád, és a szülést, úgy , ahogy azt megteremtette a természet, akkor inkább ne legyen gyereked!

És lehet lepontonzi

2009. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy a szülés nem kívánságműsor. A gyerek és az anya érdekeit figyelembe véve majd az ORVOS ELDÖNTI, hogy milyen szülési módszert fog alkalmazni egy kismamánál. Ha leírnám neked hogy milyen volt a hüvelyi szülésem akkor azt mondanád inkább nem is kell gyerek. De mindezek ellenére büszke vagyok és boldog hogy sikerült megúsznom a császárt és megszülnöm a gyermekemet! A császármetszés egy nagyon komoly hasi műtét amit csak indokolt esetben alkalmaznak. A baba pedig amikor megérett arra hogy megszülessen akkor jön a világra. Indokolt esetben megindítják a szülést de csak azért mert te már nyűgnek érzed a várandósságot és a szülét azért nem fogja az orvos megindítani. Persze biztos van ilyen elvetemült és szakmai alázat néküli orvos de lelketek rajt. Én minden esetere azt kívánom neked, hogy a babád akkor szülessen meg amikor ő szeretne és ne akkor amikor te, valamint könnyű és csodálatos szülést kívánok meg persze nagyon jó egészséget neked és a babádnak meg sok boldogságot!
2009. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

azért a 20:14-esnek azt elmondanám, hogy egyes kórházakban ha nem születik meg a kiírt napon a baba, akkor befektetnek a kiírt napon, és beindítják a szülést.... nem feltétlenül a kérdés kiírója volt a hülye, sajnos vannak esetek, amikor ha tetszik, ha nem, megindítják egy megbeszélt napon. én pl. már előre rühellem, hogy ha nem szülök meg jövő csütörtökön, akkor vihetem be a pakkomat, és elkezdik indítgatni természetellenes módokon, úgyhogy tedd össze a két kezed, hogy a te városodban nem ez a szitu van. mielott ítélkezel, gondolkozzál.

38 hetes km

2009. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én eddíg csak egyszer szültem...és hiába akartam átélni a szülést, császáros lett a babám. Bár ezek szerint,akkor nekem nem is való gyerek! Bírom, amikor olyanok mondanak véleményt, akik a császárt át sem élték. Nem kívánom senkinek, sem lelkileg, sem fizikailag. Ráadásul nálam szövődmények léptek fel, és bár 7 hetes a babám én még mindíg csak lábadozok:((

2009. márc. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit a harmadik válaszoló védelmére kelek, mert ő nem azt írta hogy a császárosoknak nem való gyerek, hanem az ok nélküli császárosoknak! Egyértelmű, ha indokolt a császár, akkor nincs más választás és az a legjobb a babának és a mamának is! Azokat a császárosokat ítéli és ítélem el én is, akik azért kérik mondjuk november 4ét a születés időpontjának, hogy skorpió jegyű legyen a gyerekük, mert hallottam már ilyent is!

Én hüvelyi úton szültem, mert szerencsém volt, minden simán ment! Semmiért nem cserélném fel ezt az élményt!!!

6 hetes kisfiú anyukája

2009. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugy látszik néhány ´´kedves´´ válaszoló félreértett engem.Én nem a császárról beszéltem,hanem hüvelyi úton történö szülésröl,amit a doki indít be tablettával vagy infúzióval.Ugyanis a dokim csak így jár be a korházba szülést vezetni.Ha még nem hallottál volna ilyenröl!Ha valamit nem tudsz inkább ne válaszolj,föleg ne sértegetéssel!A császártól meg jobban félek,mint bármi mástól.Meg se fordult a fejemben,hogy császárt kérjek!Erröl meg csak ennyit!
2009. márc. 5. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg, amíg jönni akar, az a természetes. Ez már ne legyen betervezve! Kivéve persze, ha túlhordod, akkor úgyis megindítják egy idő után.

Nekem úgy kellett megindítani, mert elfolyt a magzatvizem, nem kívánnám neked azt a fájdalmat.

2009. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire ragaszkodsz a dokidhoz, de szerintem jobb az, ha megvárjátok amíg a baba ki akar jönni, hisz nem hiába, akkor jön, amikor, azt is jelenti, hogy kész, érett babóca. Tehát várjátok meg, míg ő jelentkezik. Nálunk (Veszprém) nincs választott orvos, vagyis lehet kb 100e ft-ért vagy ha a dokid éppen akkor ügyeletes, akkor szülhetsz nála. Mondanom sem kell, az én dokim nem volt ügyeletes, de már előtte 2 héttel meg akart császározni, hogy biztos legyen a dolgában. Én nagyon nem akartam, és nem bántam meg, kiírt nap előtt 2 nappal elfolyt a magzatvizem és 10 óra alatt meglett a kisfiam. Könnyű szülést!
2009. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!