Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Halkan tűrtétek a szülési...

Halkan tűrtétek a szülési fájdalmakat? Azért el lehet viselni úgy, hogy ne ordítsak majd? Nekem mindig is nagyon erős mensi görcseim voltak, csak napi 6 szem apranax segített. Olyasmi lesz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyáltalán nem olyan volt. De nagyon nagyon fájt..nem hazudok, úgy éreztem sose többet ilyet. Én nem bírtam halkan tűrni sajnos, nagyon fáj.

De muszáj kibírni, ez van:)

2009. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem tudom neked milyen lesz a szülés ez egyénenként változik. Én azt vallom hogy akinek tényleg fáj annak nincs ereje ordítani. Én a szülés alatt elég sokszor elmondtam a dokinak meg a szülésznőnek hogy ez nekem nagyon fáj ám. Ők meg mondták tudjuk anyuka. Ordítani nem bírtam (de nem is akartam). A lényeg hogy figyelj a dokira meg a szülésznőre.Ők sokat segítenek.Ja és persze a "hisztis" anyukákkal úgy is bánnak.Én mindig azt mondtam magamnak nem én vagyok az első és nem is az utolsó aki szül, tehát ki fogom bírni. Azóta van két csodás gyerekem.
2009. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Olyasmi, de fokozatosan erősödik és közelít az " elemi erejű" fájdalomhoz, főleg a kitolás előtt.

Képzeld el a mensi görcsöket, de olyan erejűnek, amelyek 3 kilót képesek " mozgatni". A 6 szem apranax a borzasztó sok. Ha ilyen alacsony a fájdalomküszöböd érdeklődd meg az EDA-t.

Sok meditatív technika létezik, amelyek a vajúdás útján segítenek.

A szülés során a gyógyszerszedéses fájdalom előli menekülés nem járható út. Ez esetben akarnod kell a fájást, hiszen az egyedüli módja a tágulásnak, amely közelebb visz a kisbabához.

A légzéstechnikák is igen hasznosan, ezáltal a fájás alatt hangadás is alakítható, tehát nem kell mindenáron kiabálni. Sőt kitolásnál nem is célravezető, mert elmegy az erő. Mély légvétel után szépen szemet szájat becsukva hangtalanul préselni, mintha nehéz székletet nyomnál ki.

Különben a vajudás több órás felvonása alatt lesz időd alkalmazkodni, mert normál esetben szép fokozatosan erősödnek fel a fájások.

Azt se feledd el, hogy mindennek egy gyönyörű eredménye lesz. a kisbabád.

Olvass el több cikket a vajúdásról és a fájdalomirányítás módozatairól.

Nekem különösen bejött a vizualizáció ( órákon át infúzión voltam ) - vagyis, amikor érkezett a görcs arra gondoltam, hogy a mezőn vágtató lovon ülök, ő a fájdalom és én lovagolom azt. Ezzel jól el is voltam, csak a tolófájások " győztek le", na ott aztán jött a nyöszörgés, de az már muszáj volt, mert elismerem, az a néhány brutál volt. Ott viszont már az a jó és azt úgyis mondja majd a szülésznő vagy a doki, hogy mindjárt lehet tolni. Ott pedig már majd vidulj fel, mert az már aktív szakasz, nem passzivan viseled a fájdalmat, hanem tolhatsz és közben arra gondolsz mindjárt meglátom ŐT.

Sok sikert, boldog , könnyű szülést kívánok!

2009. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem mensi görcseim nem nagyon voltak sosem. Az első szülésem nagyon fájt, de én halkan tűrtem a fájdalmat.

Magas a fájdalom küszöböm. Ha neked nem sikerül csöndben maradni, nem baj szerintem ha úgy esik jól kiabálj.

2009. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nalam az volt a helyzet hogy nekem annyira fajt hogy a fajdalom megnemitott, egy hang nem jott ki a torkomon!

igaz nem is akartam orditani.de mindennel jobban megeri az egesz fajdalom, mikor meglatod a babadat:)

2009. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
szia! nekem nagyon fajt, pedig jol turoma fajdalmat, de nem birtam szo nelkul. Nem szegyeltem, abban a pillanatban a szegyenerzet volt az utolso ami eszembejutott. Nem vettem eszre, h emiatt mas szemmel neztek volna ram, sot nagyon segitokeszek voltak. Gondolom, nem en voltam az egyeduli. Amint megszuletett a pici, elfelejtettem mindent, olyan tunderi volt.
2009. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább vinnyogtam...nem tudom máshogy kifejezni.A kiabálás sok erőt elvitt volna,ezért lihegtem,meg nyögtem.Az elsőt EDA-val szültem,a 2.nál is így terveztem,de nem volt rá idő.Ki lehet bírni(úgy gondoltam én ezt nem tudom megcsinálni,szval nagyon büszke voltam magamra)A kitolás nekem nagy megkönnyebbülés volt.a 3.fájásra-gátmetszés nélkül-ki is bújt a buksija.A nyomás közben adtam ki hangot,az erőlködéstől,de ez sem kiabálás volt.Ez a fájdalom semmihez nem hasonlítható.
2009. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nyomás közbe adtam ki hangot, de akkor se kiabáltam, inkább csak nyögtem és nem hangosan. De még így is szólt a szülésznő, hogy hang nélkül. De hogy az milyen érzés amikor kibújik a baba azt nem tudom, mert császár lett a vége.
2009. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is nyomásnál nyögtem, nem kiabáltam, akkor is inkább attól, hogy a doki belekönyökölt a hasamba és úgy éreztem, kinyomja az utolsó szuszt is belőlem. Egyébként 5,5 óra alatt született meg a lányom, első baba, ki lehetett bírni. De ez teljesen egyedi, van, akinek annyira fáj, vagy annyira alacsony az ingerküszöbe, hogy ordít, míg a másik nem.... 9 hós kislány anyukája.
2009. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 órán keresztül tartott a vajúdás. A szülésznő jó tanácsokat adott a fájás idejére (pl. közben számoltam, lassan vettem a levegőt). Igy el is tudtam volna viselni, de a 14 óra alatt jópárszor vizsgálnia kellett fájás közben és az kizökkentett. Na, olyankor néha hangoskodtam... De a tolófájások alatt már oda koncentrálódott minden erőm, ahová kellett,igy nem is orditottam. Szerintem az orvosok, szülésznők hozzá vannak szokva, legfeljebb a hiszti idegesitheti őket.
2009. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!