Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hamarosan Kecskeméten szülők...

Hamarosan Kecskeméten szülők vannak itt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 13:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

20:43-tól kérdeznék, ha nem gond!

Csuka milyen doki. Nálam most derült ki,hogy baba van és én is nála szeretnék szülni, jókat hallottam róla. Meg nemrég én már voltam nála, nagyon rendesnek tűnt!

Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem,hogy mennyit adtok neki a szülésért? Mondott összeget, vagy a szokásos, magánrendelés x-szeresét adjátok neki!

Ha jól emlékszem 5000 nála egy rendelés. Legalábbis múltkor, mintha annyit kért volna!

2011. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igazából én januárban szültem, harmadik babámat. Az elsőt itt Kecskeméten. Meg voltam elégedve. Szerencsére szombaton szültem, akkor csak ketten szültünk , a szobában is csak ketten voltunk. Nem volt hely a baba-mamában, de igazán nem is bánom, kicsit össze kellett magam szedni, hogy itthon is helyt tudjak állni, mert kicsi a korkülönbség a gyerekek között. Ahogy hétfő lett, egyből tele lett minden ágy, mert költöztették a császárosokat. Nomeg nálunk két baba kivételével minden baba méhen belüli infekciós lett, koraszülött osztályon és intenzíven voltak. Borzasztó volt látni az idegeskedést, a tehetetlenséget. Mindenesetre én nem választottam szülésznőt,de maximálisan meg voltam elégedve, nagyon aranyos volt aki velem volt. A higiéniával is minden rendben volt. Fura volt, hogy benti hálóingben voltunk, de legalább nem a sajátomat véreztem össze. Inkább csak annyit írnék még, hogy aki mellettem volt a szobában ő is a kiemelt baba-mamában kezdte, de a kutya nem nézett rá, semmit nem mutattak meg neki, belázasodott ráadásul, első babája volt, mellre sem tudta a babát rakni abban se kapott segítséget. De lehet, hogy ő éppen olyan személyzetet fogott akkor ki, lehet másnak más tapasztalatai vannak.
2011. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én nem annyira hamarosan, de várhatóan augusztus végén szülök majd Kecskeméten. Egyszer már szültem itt, nem is olyan régen, 2009 év végén, háááát... Nekem a gyermekágyas részen nem volt gondom a higiéniával, de a személyzettel annál inkább. A csecsemősök mogorvák, szinte semmit nem mondtak, ha kérdeztem, majdnem leszedték a fejemet. Erre azért készüljetek fel. Nekem sem mutattak meg semmit, ösztönösen csináltam a dolgokat, szerencsére bejött.

A szülésznőkkel nekem nem volt gondom, akkor még nem is lehetett fogadni, most azért nagyon gondolkozok rajta, hogy nem ártana.

Amit erről tudok, az annyi, hogy 20000 Ft a tarifájuk. Én találkoztam nem túl kedves szülésznővel is, szerencsére épp váltás előtt értünk be, így vele csak fél órára volt szerencsém találkozni, de éppen miatta gondolkozok a szülésznőfogadáson.

Ja, igen, az orvosom egyébként Bakó Ferenc, maximálisan elégedett vagyok vele.

2011. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tudjátok,érdemes lenne már valakinek valamit csinálni ebben a ,,csecsemős nővérek,, ügyben,mert 7 éve szültem az első gyerekünket,azóta semmi sem változott velük kapcsolatban.Egytől egyig mind nagyon mogorva...pedig cserélődtek is azóta.Mégis!Akkor mi van? :( Felháborítónak tartom azért,hogy minden Kecskeméti szülés történetben majd nem csak Ők azok a bizonyos negatívumok,amiket megemlítenek a kismamák.

Valaki csinálhatna már velük valamit!!!!!!!!!! :(

2011. ápr. 22. 09:14
 15/19 anonim ***** válasza:

14:37-nek!

Nem tudom ki hogy van ezzel a hálapénz dologgal, én nem városban élek,így is vidékről autózgatok a magándokihoz. Alkalmanként 6000Ft-ot fizetek Dr. Csukának. Ha belegondolok mennyit adok neki a 9 hónap alatt,akkor nem tartom reálisnak,hogy a magánrendelés 10X-ét adjam oda neki,ez a városi anyukák rémült gondolata szerintem. Ők jobban megtehetik, de itt nincsenek olyan fizetések, mint városban. És tényleg nem bántásképpen mondom ezeket. Ha jól belegondolsz általános esetben évente 1X fizetsz a magánrendelésért, és mégis megél a dokid! A szülésznőnek 15-20ezer között adunk, a dokinak max. 40-et gondoltunk. Nem vagyunk eleresztve, a babának is nagyon sok mindent meg kell venni,és nem számolok arra,hogy ajándékba kapunk túl sok mindent! Tehát ha szeretném sem tudnánk többet adni!!! Üdv Mindenkinek!

2011. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Csak egyetérteni tudok az utolsóval, ez a magánrendelés 10*-ese inkább a főorvosoknál dívik szerintem, de azoknál sem feltétlenül. Általában ez a 40-50000 a tarifa, ami szerintem még a normális keretekbe bele is fér.

Abban az egyben nem értek egyet az utolsóval, hogy szerintem ekkora különbség manapság már nincs a bérek között, amit te írsz. A városiak sem keresnek többet, hiszen a vidékiek nagy része is városban dolgozik, vagy ha vidéken is, attól még nem fizetnek többet. Ha Pestet és Kecskemétet hasonlítod össze, az megint más, de én magamról tudom, én is vidékről jártam be anno dolgozni, de a diplomámmal ha itt helyben tudtam volna elhelyezkedni, akkor is ugyanannyit kerestem volna, mint városban.

Bocsi, tudom, ez nagyon nem idevágott, de nem bírtam ki.:)

Tegnap késő esti voltam.

2011. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

14:37-es vagyok!

Köszi! Akkor ezek szerint nem kellett vele előre megbeszélni, tehát nincs fix tarifája. Mi is kb. 50 ezerrel számoltunk! Viszont védőnőt nem tudom megéri-e. Egyik barátnőm az első azzal szülte, a másodikat már nem. Azt mondta,hogy neki nem adott annyival több pluszt!

2011. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hálapénz?

Tudjátok én 2x szültem császárral egy főorvosnál,mind a 2x 20 ezret adtunk neki.Ugyan úgy bejárt minden nap a szobába....felelősség teljesen végezte a munkáját a másodiknál is.

Igaz most váltottam orvos,de most sem fogok többet adni ennek sem,bár ő nem is főorvos,csak szakorvos.8 ezret hagyok ott a magánon,sűrűn kellett járnom,mert nehéz és komplikált eset vagyok.100 ezert veri már a ,,teteje,,! Erre én már nem adok többet 20 ezer ft-nál.Utána még elmegyek hozzá magánra a 6 hetesre ott megint ott hagyok 8 ezret...szerintem ép elég.De tuti nem fog szívózni,nem az a pénzéhes fajta.

2011. ápr. 22. 16:37
 19/19 anonim ***** válasza:

14:37-nek!

Egyébként Csukával nagyon meg vagyok elégedve. :) Néha telefonon is zaklattam eleinte, és nagyon kézséges volt. Most azt látom,h egyre népszerűbb, főleg amióta Kiskunfélegyházán megszűnt a szülészet!!! Én nagyon arra készültem, h ott hozom világra a babámat, erre tessék, egy évvel lemaradtam. Csuka egyáltalán nem mondott összeget előre, csak annyit kérdeztem tőle, h elvállalja-e a szülés levezetését. És erre ő azt mondta,h természetesen. Mivel velem nem jön be senki szülni, se vajúdni, ezért gondoltam szülésznőt fogadni. Már tanfolyam nélkül a vajúdásra sem jöhet be hozzátartozó, csak a folyosón lehetnek, és ha szerencsés vagy,akkor te sétálgathatsz a folyosón a szeretteiddel, de ha nem, akkor egyedül fekhetsz a szülőszobán. Sajnos az ügyeletes szülésznő csak akkor néz majd rád,ha muszáj. Nekem most szült Kméten egy barátnőm, ő fogadott szülésznőt, ajánlotta nekem is! Hát bízom benne,h minden rendben lesz! Jó babavárást mindenkinek!:)

2011. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!