Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek így? Mennyire...

Szülhetek így? Mennyire fájdalma a szülés?

Figyelt kérdés

A szemem -5 és -4,5 dioptriás.Nagyon szeretnék természetes úton szülni.

És egy másik kérdésem:

Mennyire fájdalmas a szülés?

Nagyon köszönöm a válaszoka.


2011. márc. 26. 18:33
 1/8 Tinker Bell ***** válasza:
61%

Sajnálom, de nem igazán értem a kérdésed első felét. Miért nem szülhet az természetes úton akinek rossz a szeme?


A második kérdésre nem fog tudni pontosan válaszolni senki sem. Mindenki azt fogja mondani, hogy fájt és kész.


A szülés fájdalmát az agy teljes mértékben törli, hiszen ha emlékeznél rá, hogy mennyire fájt akkor nyilván nem vállalnál több gyereket. Amíg egy fogfájást fel tudsz magadban eleveníteni, a szülést sosem fogod tudni. Ez így van "kitalálva" és ez így jó.

2011. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az általad eddig tapasztalt fájdalomhoz nem hasonlítható, új fájdalomérzés.

Olyan mintha kihúzna valamiféle erő belőled valamit, ha érted mire gondolok. Nehéz leírni.

2011. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Én azért emlékszem, hogy hogyan fájt, csak nehéz leírni. Nem töröl az agy semmit.
2011. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szemed dioptriaszámától függ, hogy szülhetsz-e hüvelyi úton! Szemészhez kell majd elmenned, hogy megállapítsa, nem okozhat-e a szülés közbeni erőlködés véletlenül problémát, pl. retinaleválás (ha túl magsa lenne a szem nyomása). A nőgyógyászod ezt nem fogja tudni eldönteni...

Hogy mennyire fáj? Mindenki máshogy éli meg a fájdalmat. Úgyhogy lehetetlen leírni, másnak, milyen érzés a vajúdási fájdalom. Én 4x szültem.. ha annyira elviselhetetlen lett volna, biztos nem vállalom többször is.. ja, soha nem kaptam fájdalomcsillapítást vagy EDA-t.

2011. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A rövidlátás nem zárja ki a természetes szülést. Nekem egyik szemem -4,5, másik -2 dioptriás, és természetes úton szültem. Retinaleválástól más miatt kell félni, önmagában a rövidlátásra nincs befolyással a szülés.


Nekem nem fájt semmim, inkább fárasztónak éreztem mint fájdalmasnak. A vajúdásom hétköznapi pocakkeményedésekből állt, legalábbis érzésre teljesen ugyanaz volt. Sem a hasam, sem a derekam nem fájt, nem görcsölt, szóval elvoltam vele. A kitolásnál meg még annyit sem éreztem, mint a vajúdás alatt, max annyi volt, hogy furcsa érzés mikor elindul a baba kifelé, mert meglepően gyors, és kemény a kis kobakja.

2011. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Szülhetsz nyugodtan, nekem ugyanennyi dioptriás szemem és simán szültem.
2011. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak kb annyira fájt,mint mikor megjön és görcsölök.

Két fájás között még néha el is szunyókáltam:)(akkor már két napja nem aludtam,mert borzasztó eleven volt a pici pocaklakóm:))

Ja és vajúdás közben begörcsölt a lábam,na az jobban fájt int a szülés.3. nyomásra megvolt a baba(3500gr és 56cm)

Én mindenkinek ilyen szülést kívánok!!!!!!!

2011. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem indították a szülést, de a babóm még nem akart kibújni. (Egyébként a 38. héten, mert kicsi volt a súlya és bent már nem fejlődött volna.) Folyamatosan kaptam az oxitocint, de mivel nagyon lassan tágultam(7 óra alatt egy ujjnyit), és a méhszáj sem volt elsimulva fájdalomcsillapítót nem kaphattam. Akkor úgy éreztem, hogy inkább kiugranék az ablakon annyira fájt. A kitolás már gyors volt, 4-5 tolófájás után megszületett a kislányom.

Egyébként én egész terhesség alatt féltem a szüléstől és reménykedtem a császárban, most viszont már örülök, h természetes úton szülhettem. A fájdalom ellenére valóban csodálatos élmény volt.

2011. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!