Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénz kérdés: Ha a dokim...

Hálapénz kérdés: Ha a dokim nem mondja magától, hogy mennyit kér, akkor felhozzam a dolgot?

Figyelt kérdés
Azért nem akarom felhozni, mert attól tartok, hogy többet kérne, mint amennyit adnék neki. Én 40 000 Ft-ot tudok adni, többet nem. De ezt a 40 ezret is úgy, hogy megosztva. 30-at a dokinak, 10-et a nővérnek. Vagy talán 20 ezer-20 ezer megosztásban. Törődéstől függ. Szerintetek, ha most 7 hónapos terhes vagyok és idáig nem hozta fel, akkor nem is fogja magától? És akkor én se kérdezzek rá? Nehogy aztán többet mondjon!
2011. márc. 17. 12:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2 válaszoló,fogd már fel,ha felkérem Őt,és miattam jön be,az nem tartozik a MUNKAKÖRI kötelezettségéhez!Az PLUSZ!Aminek ára van!Pl. amikor a gyerekorvosunkat kihívom,hogy otthon oltsa be a gyereket,(mert nekem nincs kedvem a rendelőben dekkolni)annak is ÁRA van,mert egy PLUSZ szolgáltatást kérek tőle.Ha beviszem,és kivárom a sort egyértelmű,hogy azért nem ad az ember(aki akar adjon).Ennyi.
2011. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 80%-os válaszoló! Előre is bocsánat, hogy nem a kérdező kérdésére válaszolok, de nem tudok elmenni a válaszaid mellett.

Én rákérdeztem az orvosomnál, hogy mennyiért vállalja a szülést, kaptam rá korrekt választ: 60-80 ezer forint között. Magánrendelésre is hozzá jártam végig a terhességem alatt és szülés után a 6 hetes kontrolon kifizettem neki a 70 ezer forintot + még vittem egy ajándékcsomagot is.

Hajnalban indult meg a szülésem, reggel 6-kor már a kórházban volt miattam, mert ő egyébként csak keddenként jár be a kórházba, illetve szülést levezetni. Tehát hétfőn hajnali 6-kor mosolyogva jött be hozzám a szülőszobára. Nekem igenis megnyugtató volt az ő jelenléte. Hétfőn szültem, csütörtökön hazajöttünk, pénteken visszakerültem vérzéssel. Kaparás lett a vége, szombat hajnali fél egykor műtött meg szintén a saját, PÉNZELT orvosom. Péntek este 11-kor hívták, hogy bejön-e megműteni, vagy csinálja az ügyeletes. Baráti társaságtól jött el. Szerinted ez is a munkaköri kötelessége? Szerintem nem.

Volt, hogy szombaton hívtam, mert gondom volt. Szerinted munkaköri kötelessége hétvégén az én hívásaimat fogadni? Szerintem nem.

Így mindezekért én igenis fizetek neki a magánrendelésén és fizettem neki a szülés után is. És hiába volt probléma nélküli a terhességem, és a szülés is, ha újra szülnék, újra fizetnék neki. És tudom, hogy újra ugyanígy készségesen foglalkozna velem.

Jártam én anno sztk-s orvosokhoz. Lehet, hogy én voltam peches, de a XI. kerületi sztk-ban egy normális nőgyógyászt nem találtam.

És tudod mit, nehogy már én érezzem magam azért rosszul, mert esetleg másnak nincs pénze fogadott orvosra. Az nyugodtan szüljön az ügyeletesnél, nála sem lesz semmi gond, de engem megnyugtatott a dokim jelenléte.

Ja! És csak, hogy tudd képzelt, a fogorvosom is magán, azt is PÉNZELEM, DE ETTŐL MÉG NEM MIATTAM ILYEN EZ AZ ORSZÁG.

Bocsánat, kicsit hosszú lett, de ez most kijött belőlem.

2011. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Adjál neki, amennyit gondolsz. A mi dokink (isten nyugosztalja a barom tahóját) ha kevesellte, mindig visszaadta a betegnek, hogy köszöni, már kávézott ma. :D
2011. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!