Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én választhatok, hogy császár,...

Én választhatok, hogy császár, vagy spontán. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy császár után nem indul be rögtön a tej?Milyen előnyök, ill. hátrányok vannak? én nagyon félek a szüléstől, mert sokan mondják, hogy mennyire fáj. Mihez lehetne hasonlítani a fájásokat? mennyire fájnak???????????????????

Tényleg olyan kibírhatatlanok? Vagy csak túlzás némelyik anyukától?


2011. márc. 13. 15:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

én a természetes szülés hive vagyok! 3 szültem az első után azt ondtam hogy soha többet,mert farfekvéses volt!

De még is lett! szerintem a császár 1000 szer rosszabb lehet!

Amikor megszülöd és rád teszik,sirsz az örömtől és elfelejtesz mindent! Minden fájdalmat és szenvedést megér! Bármikor újból csinálnám:D

2011. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb. Én rettegtem a császártól. (úgy zajlott a szülésem, hogy apuka az osztály előtt várt, mikor jöhet be, amior összefutott a dokival, aki átküldte a műtő elé. Nem is tudtam, hogy az lesz. Előző este még féltem.) Akkor tudtam meg, amikor az anesztesek bejöttek, majd levetkőztettek, és megkatétereztek. Páromról meg azt hittem, hogy cserbenhagyott, mert nem jött össze a sima. Bocs,ha esetleg untattam valakit.

Epilepsziás is vagyok, ráadásul terhességi mérgezés miatt dec. 2-től 25- ig kórházban voltam. (20-án este császároztak)

2011. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
22.33-nak!A császár ezerszer rosszabb lehet???Nem!!!Én vagyok aki mindkettőt próbálta:)Hidd el sokkal jobb:)!
2011. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
csaszarral szultem es nekem nagyon jo elmeny volt...masnap mar konnyeden setaltam es szoptattam. a babanak nem feltetelenul jobb a termeszetes szules hiszen az kiszamithatatlan. egy hosszu szules alatt ugyan ugy kinlodik a baba is mint a mama...
2011. márc. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Engem 2x császároztak.Szerintem mindenképp próbálkozz meg a rendes szüléssel,ha valami nem ugy alakul ugyis megcsászároznak.Viszont ha rögtön császárral szülsz,akkor nagy valószinűséggel soha nem lesz rendes szülésed,és 3-4 gyereknél többet nem is engednek hogy vállalj!Na nem mintha valaki ettől többet akarna,de pl.nálunk 3 császáros gyerek után automatikusan sterilizálnak!És bármi megtörténhet,hogy az ember akarjon egy 4.gyereket is...
2011. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szia,

én is Németországban élek,szültem!

Természetes szülésem volt,gyönyörű!!!!Persze,én is féltem,de tudtam,hogy jó kezekben vagyok!Vízben született a kisfiam,a másodikat is ott akarom! :) Ja és mindenféle fájdalomcsillapító nélkül.A víz nagyon jó volt,segített ellazulni.Egy hebamme és a vége felé egy szülésznő volt benn.Nagyon rendesek voltak,persze nem volt gátmetszés,kicsit belül szakadtam-mikor mondták,hogy már látják a sűrű hajacskáját,beleadtam mindent :)) -,de mikor varrt a szülésznő,semmit sem éreztem.Utána is teljesen rendben volt minden,szaladgáltam,mint aki nem is most szült.Ellenben a császárosokkal,akik összegörnyedve mendegéltek.

Én máig rettegek a császártól,már bocsánat,de "butának" tartok mindenkit,azt ezt VÁLASZTJA.Az természetesen más,ha valaki ezt nem kerülheti el!!!De én fel voltam háborodva,hogy választani lehet...

A természetes szülés a Babának a legjobb,ha nincs komplikáció!És persze a legeslegszebb!!!!

Én drukkolok,hogy szép,emlékezetes,könnyű, természetes szülésed legyen!!! :) És persze Mindenkinek!

Remélem,hogy soha nem kell császármetszéssel szülnöm,amúgy meg nemrég olvastam is,hogy sajnos milyen veszélyes lehet az.. :(

könnyű szülést! :)

2011. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem túlzás! Mert vannak szerencsések,akik nagyon könnyen szülnek,és vannak akiknek tényleg nagyon fáj,de ez még nem indokolja a császárt. Ha nagyon nem bírod,kérj EDA-t. Az én dokim közölte,persze nem velem,hanem anyámmal,aki kiakasztotta,az "ugyan császározzon már meg"-kérésével a dokimat,hogy neki ezt meg kell indokolni és esze ágában sincs megcsászározni,amíg nem érzi szükségét! Én természetes úton akartam szülni és az utolsó 3 órára kaptam EDA-t,ami pont jókor jött. Még eszméletvesztés előtt:D Várom a kistesót és most is csak simán szülnék. Reménykedem benne,hogy most sokkal könnyebb lesz. Akár annyira,hogy EDA-ra se legyen idő:)
2011. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Szia! Ha választhatsz, és nincs probléma, mindenképp simán szüld meg. Annál rosszabb érzés nincs, mint mikor kiragadják belőled a babát, és nem érzed, hogy a te erőfeszítéseid hozták világra. Más részről pedig úgy néz ki a hasam, mint egy lépcső... a hegnél teljesen beugrik.. Nagyon csúnya
2011. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Spontán szültem, nem bántam meg. 16 órát vajúdtam, de megérte. 5 hónapos Dorka anyukája.
2012. jan. 6. 19:26
 20/21 anonim ***** válasza:
Szívből gratulálok! Jól döntöttél! :) Legyetek mindig egészségesek és boldogok! :)
2012. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!