Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinél hogyan működött a...

Kinél hogyan működött a dolog? Tudtad, hogy na, most kell indulni a kórházba?

Figyelt kérdés

37+2 hetes terhes vagyok,és már kb.3napja gyakran keményedik a hasam.. és 2 napja lentebb esett a hasam..tegnap voltam dokinál aki azt mondta,hogy ez normális mivel innentől kezdve bármikor jöhet a baba,mondta,hogy figyeljem a keményedések közötti időt..és ha rendszeresssé válik 5-10 percesek akkor induljak a kórházba..de nagyon izgulok,hogy beérek e majd időben a kórházba..mert nem mindíg tudom eldönteni,hogy keményedés vagy csak a baba nyomja kifelé magát..félek,hogy az én bambaságom miatt későn érünk majd be..

írnátok nekem tapasztalatokat.kinél hoogyan kezdődött a szülés/vajudás..

Köszönöm a válaszokat!!!!!!!!


2011. márc. 12. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem elfolyt a magzatvizem, és így egyértelmű volt, hogy mennünk kell, de abban biztos vagyok, hogy tudni fogod, mikor kell menni, főleg első babánál nem nagyon szokás késve menni.:) Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha rendszeres öt-tízperces fájásaid (nem keményedés, fájás, de érezni fogod a különbséget) vannak, akkor induljatok. De attól, hogy most néha keményedik a hasad, még simán kihúzhatod a negyvenedik hétig is. Könnyű szülést!
2011. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem előző este voltak rendszeres 20 percenkénti keményedések, lefeküdtem aludni és kb. fél 3-kor felébredtem, elkezdtem mérni a keményedéseket, akkor már 8 percenként jelenkeztek. Ébresztettem a férjem, h idő van. 30 perc múlva már 5 percenként keményedtem, derékfájásokkal. Fél 4-re beértünk a kórházba, egyre erősebbek voltak a derékfájások és csökkent az idő is 2 fájás között.

Reggel fél 9-re megvolt a baba. :)

2011. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Amikor menned kell tudni fogod, hiszen ezek a fájások semmire sem hasonlítanak, és nem összekeverhetőek. Bocsi nem akartam elvenni a kedved :)

Nekem is elment a magzatvizem 3 perces fájásokkal mentem a be a kórházba, és rá 2,5órával szültem.

2011. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Úgy van ahogy az előttem szóló írta. Szerintem semelyik első babás sem biztos benne hogy észreveszi. Én sem hittem. De amikor elkezdődött, a homlokomra csaptam, hogy tényleg ez sokkal jobban fáj. :))
2011. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

VAlóban tudni fogod, ha menni kell. A barátnőmmel egy napra voltunk kiírva, mindketten túlhordtuk, és én csak csodálkoztam, hogy 8 perces fájásokkal itthon van, holott a kórház 40 km-re. Erre én: 5 perces fájásokkal indultam itthonról, annyira gyorsan történt azt hittem be se érünk, és 14 órát vajúdtam még utána:(


Neked természetesen könnyű szülést kívánok és ne stresszelj!

2011. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Kicsit megnyugodtam :)

Néha szokott csöpögni az előtejem..inkább esténként van egy-két csöpp,de nem minden nap,MA egész nap csöpögött...ez lehet előjel????????

2011. márc. 12. 17:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. (Nekem 2. terhességem 8. héten vagyok, és már megindult a tejem, pedig 8hónapja nem szoptatok.)
2011. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet előtej.

Amúgy tényleg csak 5-10 perces FÁJÁSOKKAL kell bemenni, nem pedig keményedésekkel. Első szülésnél még egyértelműbb szokott lenni a szülés megindulása, nem is szokott abbamaradni. Többedik babánál már hamarabb van vaklárma.

2011. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia


a kislányunk 34+3 hetesen döntött úgy, hogy jobb lesz kint, előtte napokkal sokat görcsöltem és rengeteget aludtam, aznap amikor elfolyt a magzatvíz reggel megvizsgált a dokim, de nem is éreztem, és csak alig volt nyitva a méhszáj.

De tudni fogod!

Sok szerencsét!

2011. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nem 34 hanem 37 hetesen
2011. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!