Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet szoptatni terhesség...

Lehet szoptatni terhesség alatt? Ha igen meddig, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg cikk, oldal foglalkozik a témával : [link]

Ha nincs semmi problémád, nem vagy veszélyeztetett terhes,nem görcsölsz szoptatás közben, az orvosod nem mondta, hogy nem lehet, akkor nyugodtan szoptathatsz terhesség alatt is.

2011. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szülésig szoptathatsz, ha minden problémamentes.


Gond lehet:

- nem esel teherbe, amíg szoptatsz

- ha veszélyeztetett terhes vagy

- ha nagyon lefogysz (ez nekem is volt, 47 kilónál azt mondta a dokim, ha tovább fogyok, el kell választani a nagyot, végül megállt a fogyásom)

- megváltozhat a tej íze, és van olyan baba, aki ekkor elválasztja magát (nálunk is ez volt, 6,5 hónapos terhes voltam, amikor nem kért többet)


Azt szokták még mondani, hogy vetélést okozhat, mert hogy a szoptatáskor termelt oxitocin méhösszehúzódást is okoz, de az nem bizonyítható, hogy azok a babák, akik "elmentek", miközben az anya a nagyobb gyereket még szoptatta, nem vetéltek-e volna el amúgy is, ha az anya nem szoptat...

Arra meg számtalan példa van, hogy problémamentes terhességet hordott ki az anya, miközben szoptatott.

De emiatt egyes orvosok javasolják a nagyobb gyerek elválasztását.


Talán ha már több vetélése volt az anyának, vagy bármilyen okból veszélyeztetett, akkor nem érdemes, egyébként szülésig is bátran!

2011. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 év van a 2 gyerek között, én is kérdeztem az orvost, de azt mondta hogy egészséges vagyok én is meg a baba is, úgyhogy koncentráljak nyugodtan arra, amim már van (a meglévő gyerek táplálására).


De mindegy volt, mert a gyereknek nem tetszett már a tej íze és leválasztotta magát 6 hónaposan végleg.

2011. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3,5-4hónapos terhes voltam amikor elvettem a nagytól a cicit, mert harapott és sebesre szívta a mellem...

Ha jól viselkedett volna, szerintem most kettőt szoptatnék:)

2011. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hós a nagy, 14 hetes kismama vagyok, reggel-este szopizunk,és napközben néha napján 1x. Az én dokim azt mondta, hogy nyugodtan szoptassak, ameddig gondolom. Egyébként elég nehéz már, fáj, ahogy szopizik, és én is fogytam. De még kitartunk, amíg kéri, 12 hós kora körül szeretném leválasztani, de magától hagyta el a napközbeni szopikat.
2011. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legkisebb babám 9 hónapos, és 6-7 hetes terhes vagyok. Mivel még pici, próbálom szoptatni (igaz, mostmár csak naponta egyszer), de nekem isszonyú szenvedős! A terhesség első jelei közé tartozik, hogy nagyon érzékeny lesz a mellbimbó, hát engem emiatt nagyon zavar a szopi. De szerintem ő is érzi, hogy megváltozott az íze, mert sokszor kiköpi a cicit (pedig előtte szenvedélyes szopizó volt). Úgyhogy valószínűleg nem fog már sokáig szopizni...
2011. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!