Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha tuti császározni fognak,...

Ha tuti császározni fognak, megihatom a bábakoktélt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Megihatod, de miért is? Szeretnél egy jó hasmenést, amivel megúszod a beöntést? Vagy mindenképpen szeretnéd átélni a fájások elejét? Ez mondjuk nem is biztos, hogy bejön.

Szerintem bajod nem lesz tőle, de legyél kórházközelben miután megiszod, ha tuti császározni fognak.

2011. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Elvileg ez arra jó hogy meginduljon a szülés, nem a tágulást segíti elő. Szóval mindegy ebből a szempontból hogy szülsz. Mennyi idős terhes vagy? Akkor szokták inni amikor már túl vagy a kiírt időponton.
2011. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Ja, még annyi hogy ha megindul tőle a szülés akkor mivel ittál a műtét előtt akkor váratni fognak hogy üres legyen a gyomrod, addig meg jönnek a fájások. Én is így voltam, másfél órát voltam egy szobába fájásokkal 2 deci almalé miatt...
2011. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem baj, pont ez a cél, hogy vajúdhassak egy kicsit. Betöltött 39 hetes múltam. A babám faros, és a méhszájam is zárt, tehát nem valószínű, hogy kirepül belőlem, úgyhogy nyugodtan vajúdhatok. :) Kedves utolsó: De téged sem altattak, ugye? Várni kell a spinális érzéstelenítés miatt is? Milyen volt maga a műtét, nem féltél?
2011. febr. 14. 12:59
 5/10 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nem altattak, EDÁt kaptam. Nem féltem, mert el sem hittem hogy szülök. :) Nekem is faros volt a baba. Jó élmény volt a császár. NE félj, nem fáj. A szuri a hátba sem fáj, csak 1 mp-ig kellemetlen. A legkellemetlenebb nekem a szag volt, mert elektromos szikével vágtak, de ez sem volt olyan durva. A műtétet sutyiba meg is néztem mert a babaágyban tükröződött. Szóval én elvoltam közben. :) A katétertől féltem a legjobban, de az EDA után rakták fel, nem éreztem semmit. :) Tényleg felesleges félni, bár tudom h úgysem lehet megállni, majd megtapasztalod. :) Sok sikert!
2011. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, kicsit megnyugodtam azért. :) A katétert hova rakják? És minek? Meddig marad bent?
2011. febr. 14. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is farfekvés miatt császárral szültem az elsőt. Most holnap leszek 39 hetes, és elvileg természetes szülésnek indulunk, de azért rizikós lesz. Emelgetem a lányomat mint eddig, meleg fürdő...stb de nem akar beindulni. Nagy babának mondják, ezért szeretném ha a héten már kint lenne így vagy úgy.


Ahogy az utolsó leírta, tényleg nem kell félni, nekem is nagyon jó élmény maradt a császár. Spinális érzéstelenítést kaptam, utána tették be a katétert a hugycsőbe, mert utána wc-re nem fogsz pár óráig elmenni. Nekem előző éjjel már nem lehetett ennem, és csak pár kortyot innom. A katétert ha jól emlékszem 6 óra után szedték ki. De ebben már nem vagyok biztos (másfél éve volt). Az sem fáj, csak kicsit kellemetlen.

Az első pár felkelés az ágyból fájdalmas, de kibírható.


Minden jót és gyors felépülést kívánok!

2011. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak nálam voltak ilyen vandálok?? Szó nélkül vizsgálat közben (mikor már kiderült,h sürgősségi császár lesz),felnyomták a katétert,csak az enyhe fájdalomra lettem figyelmes,de még akkor sem tudtam mi az...Nem volt olyan kellemes azért.

A műtét közben nem érzel semmit,beszélgetsz az altatódokival,a nővérekkel (legalábbis én az tettem),az érzéstelenítő szurit egyáltalán nem éreztem.Este 9-kor született meg a fiam,és reggel 6 körül keltettek fürdeni,akkor vették ki a katétert,meg az infúziót is.

Utána pokol volt a felkelés,de két nap után már jobb volt.

Ne félj,minden oké lesz.

Sok egészséget.

2011. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Igen, a katéter a hugycsőbe kerül. Én ettől féltem a legjobban. :) Nekem rosszabb volt még annyiból h mivel külföldön szültem és nem beszélem még a nyelvet annyira nem tudtam közben beszélni a dokikkal. Abba kapaszkodtam amit itt olvastam, meg a többi netes oldalon. Jóval könnyebb ha van kihez szólnod. Ja és a párom sem lehetett bent... Az első nap a legrosszabb fájdalom szempontjából, de kibírható. Csak ne nevettessen senki. :)))
2011. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én meg megettem egy nagyon nagy szalámis szendvicset,mégis megcsászároztak!!Ezt szerintem orvosa válogatja!!!
2011. febr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!