Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült mostanában a sote 2...

Aki szült mostanában a sote 2 n elmesélné hogy hogyan zajlot?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekel... Adnak e beöntést?Milyenek a körülmények?Milyen a szülőszoba?tényleg minden:)
2011. febr. 13. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2010 november végén szültem ott. Négy külön szülőszoba van, ha van üres akkor már ott is vajúdsz. Illetve van egy-ha jól tudom-6 ágyas vajúdó, ha mindenki egyszerre akarna szülni. Ott én szerencsére nem voltam, így azt nem tudom milyen. Egy szülőszobában van bordásfal és kád is, a többiben zuhanykabin. A szülőszobák előtt van folyosó, ahol vajúdás alatt lehet sétálni; persze nekem erre idő sem volt.

Engem mentő vitt be, itthon elfolyt a magzatvíz, ami már zöld volt, illetv 3-4 perces fájásaim voltak. (Tegyem hozzá, hogy így kezdődött, tehát nálam alapból bukott, hogy 5 perces fájásokkal menni kell, olyan nekem nem volt.) A lényeg, hogy beértünk a vizsgálóban az ügyeletes doki megvizsgált, átöltöztem, leborotváltak-már nem nagyon volt rá otthon idő, illetve a fájások miatt el se mertem kezdeni-aztán átmentünk a szülőszobába. Elvileg lehet sétálni, van labda is, de rám rögtön rámtették a ctg-t (talán a zöld víz miatt, ezt nem tudom) és az végig rajtam volt. Nekem volt fogadott orvosom, így miután ő beért az ügyeletes dokit már nem láttam-szerencsére, mert nem volt túl szimpi. A szülőszobán két fájás között aláiratták a papírokat, választhattam zenét, mert erre is van lehetőség. Ha akarsz, vihetsz be magadnak cd-t és akkor azt teszik be.

A babát nem viszik el a születése után, hanem ott a szülőszobán van kialakítva egy rész, ahol rendbe teszik. És ha nem apás szülés-nálunk nem az volt-akkor szülés után, miután "rendbe tettek" téged és a babát is bemehet az apuka és 1-2 órát együtt lehettek hármasban.

Beöntést én nem kaptam. Senki nem kérdezte, hogy kérek-e, én meg mire a kórházba kerültem, már nem ezzel foglalkoztam.

Aztán ha minden rendben van a babát felviszik a csecsemőosztályra, téged pedig felkísérnek a gyermekágyra. De az már egy külön történet.

Én teljesen meg voltam elégedve mindennel a szülésznővel is, aki ügyeletes volt; csak az orvosom volt fogadott.

Hát nagyvonalakban most ennyi jutott eszembe, ha esetleg lenne kérdésed, írj nyugodtan privit.

Ja, miután átmentünk a szülőszobára ott rögtön bekötötték a kanült/branült-sose tudom hogy hívják, bocsi-és abba kaptam valami sóoldatot, mert én nem ihattam semmit. Meg a vége felé kaptam, még néhány injekciót, de azt már nem is tudom, hogy mire.

2011. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sziasztok


kedves válaszoló, bocsánat h belekérdezek, de milyen papírokat íratnak alá?

2011. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a beleegyező nyilatkozatokat-sürgősségi császár, ilyesmi-,de megmondom őszintén, hogy én szinte rá se néztem, csak odafirkantottam a nevem a papírra. Aztán mondták, hogy odaadják, olvasgassam amíg vajúdok, de valahová elkeverték, nekem meg már olyan fájásaim voltak, hogy ha megtalálják, akkor sem tudtam volna elolvasni.
2011. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!