Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SZTK vagy magánorvos?!?!

SZTK vagy magánorvos?!?!

Figyelt kérdés

27 éves vagyok.

Terhességem alatt végig SZTK-S rendelésre jártam,kis naívan azt gondoltam figyelnek az emberre,miért is ne hisz komolyan veszi az orvos a hivatását,amikor viszont elérkezett a szülés időpontja,az adott kórházban csináltak még egy UH-ot szülés előtt ahol kiderült hogy:

-kevés már a magzatvíz,megkellet volna születnie a babának

-a baba bevan szorulva a bordáim közé(azt tudtam hogy faros)

-a méhlepény elvolt már öregedve

-és a súlya is újdonságként hatott rám


Ezt a társadalombiztosítási ellátásra miért nem tudták megmondani?


Persze azóta megszületett már a kisfiam császármetszéssel és minden rendben van,9/10-es apgarral,de akkor is,nem felháborító???

Legközelebb magándoki!!!


2011. jan. 25. 19:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sajnálatos az eseted, kedves Kérdező, és szerencse, hogy nem lett baj belőle.


Ugyanakkor én teljesen meg voltam elégedve a nemfizetős ellátással. Zalaegerszegen a kórházba jártam, minden hónap első hétfőjén vizsgáltak (kb az összes dokinál jártam), precízen UH-oztak, a védőnő intézett mindent - soron kívül mehettünk be vizsgálatra, stb.

2011. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
én sztk-ba jártam és maximális ellátást kaptam
2011. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zsana0 válasza:

Én is sztk-ba járok,igaz van mikor reggel 9-13 ig ott ülök mert az ismerős kismamákat be hivja elöbb,soron kívül.

Szoktam neki pénzt adni,de legközelebb mire megyek,meg sem ismer.:)

2011. jan. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én is sztk-ba járok, pedig annak a dokinak van magánrendelése is és tudta, hogy nála akarok majd szülni is, de még csak egyszer sem mondta, hogy mehetnék a fizetős rendelésére.

Én nagyon elégedett vagyok az sztk-val is, megkaptam mindent, minden egyes uh alkalmával még képet is.

Szerintem ez is olyan, hogy ki kell fogni a normális dokikat.

Egyébként tényleg felháborító, hogy ilyesmit nem közöltek veled.

2011. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Kedves kérdező ez nagyon felháborító hogy hogy engedhetik meg maguknak ezt az orvosok hogy csak akkor van normális ellátásod ha fizetsz és aki pl nem teheti meg hogy magándokihoz jár?Én most vagyok 19 hetes és nagy szerencsém van mert egy nagyon jó nődokim van aki barát is így elintézi nekem sztk alapon azt amit a magán betegeinek tesz meg és bármikor mehetek az sztk rendelésre időpont nélkül sőt még várnom sem kell mert meglátja a nevem és egyből behív nagyon örülök neki hogy ennyire jó orvos a nőgyógyászom és persze jó barát is. De azért egy alapos kioktatást adnák az orvosoknak hogy mit kellene megtenniük pénz nélkül is mert ők ezt válaszották akkor csinálják tisztességggel becsülettel és ne trehányan. 19plusz 5 hkm
2011. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem a szülés olyan dolog volt ami nem csak arról szólg hogy valaki megszülesszen mert ez a munkája, hanem klcsönös bizalomról is hiszen életem legnehezebb és legnagyobb kihívása előtt álltam, féltem, bizonytalan voltam, kellett valaki akiben feltétel nélkül megbízom, aki ismeri a terhességem minden mozzanatát és akit felhívhatok hajnali 3-kor is ha nagyon görcsölök, vérzek, bármi.

Ezért csakis magánorvosban gondlkodtam, nekem ez fontos volt. De hozzáteszem , nekünk szerencsénk volt, mert adóvisszatérítésből kaptunk 100 ezer forintot ezért ezt teljes egészében félretettük a szülésre és terhességre.

2011. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az örök kérdés:)

Én SZTK-ban jártam,ügyeletes orvosnál szültem minden oké volt.

Most is SZTK-ba járok terhesgondozásra és az ügyeletesnél tervezem a szülést.

De akit megnyugtat az fogadjon dokit,ha megengedheti magának.

2011. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!